Amatorska konserwacja podwozia

20 Sie 2023, 18:48

Wyczyściłem luźne kawałki rdzy, chcę nanieść na tą której nie można już doczyścić jakiś neutralizator rdzy. Z tego co widzę polecany jest Cortanin F ale nigdzie w internecie nie można go kupić. Co innego można zastosować?

Potem myślałem nanieść jakąś żywice w sprayu. Są takie dwie Bolla:
- ŚRODEK OCHRONY KAROSERII - SPRAY
"Środek na bazie żywic syntetycznych, chroniący przed oddziaływaniem czynników mechanicznych."

ŚRODEK DO KONSERWACJI PODWOZIA
"Środek na bazie bitumiczno-kauczukowej chroniący podwozie samochodu przed solą, uderzeniami kamieni, wodą i oddziaływaniem czynników mechanicznych. Działa również dźwiękochłonnie.

Czym to się różni, która byłaby lepsza? Czy jeszcze coś innego?
krzych0104
Nowicjusz
 
Posty: 22

20 Sie 2023, 21:35

krzych0104 napisał(a):Co innego można zastosować?

APP r-stop
Polrust

Pokaż dokładnie o jakie produkty chodzi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sie 2023, 04:16

krzych0104 napisał(a):polecany jest Cortanin F ale nigdzie w internecie nie można go kupić

[link do oferty na Allegro wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sie 2023, 07:12

krzych0104 napisał(a):Z tego co widzę polecany jest Cortanin F ale nigdzie w internecie nie można go kupić
Można znaleźć ale od jakiegoś czasu jest dosyć drogi, nie mniej jednak to bardzo dobry neutralizator rdzy i sam go nie raz stosowałem. Jest bardzo rzadki i dociera nawet w najmniejsze szczeliny.

Do konserwacji podwozia bardzo fajnym środkiem jest RUST STOP B jest to masa taka trochę oleista która w miarę dobrze się trzyma i dodatkowo zawiera inhibitory rdzy. Nakłada się łatwo ale warto przy niej np. co roku zerknąć na podwozie i ewentualnie uzupełnić braki (szczególnie miejsca narażone na intensywne wypłukiwanie). Przy nie nie ma szans żeby nią, a podwoziem powstała rdza.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

21 Sie 2023, 08:10

Teraz musiał się pojawić. Wcześniej nie mogłem niczego znaleźć.
krzych0104
Nowicjusz
 
Posty: 22

21 Sie 2023, 08:15

Do konserwacji podwozia bardzo fajnym środkiem jest RUST STOP B jest to masa taka trochę oleista która w miarę dobrze się trzyma i dodatkowo zawiera inhibitory rdzy. Nakłada się łatwo ale warto przy niej np. co roku zerknąć na podwozie i ewentualnie uzupełnić braki (szczególnie miejsca narażone na intensywne wypłukiwanie). Przy nie nie ma szans żeby nią, a podwoziem powstała rdza.


No i chyba na ten się zdecyduję bo zależy mi aby wszystko było w sprayu aby szybko nałożyc.

Który baranek poleciłbyś? "do konserwacji karoserwacji podwozia" czy ten drugi "do konserwacji karoserii"?
krzych0104
Nowicjusz
 
Posty: 22

21 Sie 2023, 08:27

krzych0104 napisał(a):No i chyba na ten się zdecyduję bo zależy mi aby wszystko było w sprayu aby szybko nałożyc.
Próbowałem i spray ale on jest najlepszy do uzupełniania czyli np. po roku itd. na pierwszy raz najlepiej pistoletem i kupić sobie taki pojemnik 4 litrowy. Wychodzi fajna powłoka przy sprayu trzeba poprawiać bo jest trochę cieńsza.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34