Astra H 1.8 Twin Top problem z otwieraniem dachu

26 Paź 2019, 17:25

Witam, jestem posiadaczem auta podanego w temacie. Przy próbie otwarcia dachu podnosi się jedynie klapa bagażnika, luzuja się szyny i ciągle słychać z prawej strony dźwięk pracującego silniczka. Po podpięciu auta do komputera wyskoczył błąd o numerze B368D-5A. Niestety nie potrafię znaleźć rozwiązania dla tego błędu. Czy ktoś może pomóc?
ArkP1
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Paź 2019, 22:25

Próbowałeś tam zajrzeć? Być może coś go blokuje przez co dach dalej nie jest w stanie się otworzyć.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Paź 2019, 23:13

Patrzyłem z każdej strony, nie potrafię namierzyć źródła blokady, sprawdziłem każdy siłownik pod tym kątem, dlatego myślałem o pierwszej części komunikatu :(
ArkP1
Obserwowany
 
Posty: 2

31 Paź 2019, 18:44

ArkP1 napisał(a):błąd o numerze B368D-5A

Zobacz to może Ci pomoże: kody usterek (np. B368C, B368D, B132C, B132D) i dźwięki które słychać będą powodowane przez luz osiowy silników klap sprzęgła w ich położeniu końcowym. Oczywiście chodzi o zblokowaną pokrywę bagażnika. W tym przypadku wymagana jest jakaś regulacja która z tego co wyczytała powinna robić się automatycznie.
Może u ciebie problemem jest to sprzęgiełko przez które nie następuje regulacja teraz tak głośno myślę bo nie rozbierałem nigdy takiego mechanizmu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

01 Lis 2019, 18:24

Zerknij na blokady awaryjnego otwierania dachu - powinny tam być dwie linki, jeśli dobrze pamiętam. Chyba, że u ciebie awaryjnie inaczej się otwiera.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brak białych linii na jezdni - jak reagują kierowcy?
    Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo ...