Audi 80 B4 - dym spod maski

Audi 80 B4 - dym spod maski

25 Gru 2018, 16:09

Witam, mam Audi 80 b4 i ostatnio miałem taką sytuacje, że stanąłem w korku i auto mi sie po prostu zagotowało. Dym spod maski, płyn chłodniczy w zbiorniku zaczyna bulgotwac, po chwili w zbiorniku nie ma nic. Czym takie coś może byc spowodowane? Uszczelka poszła ? To mi wlasnie powiedział znajomy mechanik ( który tylko z wykształcenia jest mechanikiem ), ale chciałbym poznac inne możliwe przyczyny, by nie przeplacic jeżeli to okaże się jakas rzecz, którą sam mogę naprawic. Pytam bo na układzie chłodzenia się nie znam całkowicie :D . Jeżeli to wazna informacja to na bloku silnika zaobserwowałem taki jakby rdzawo-pomarańczowy osad przypominający kameń. Ponadto dym wydobywa się jakby z dołu silnika, na środku pod takim najgrubszym przewodem.
Duff231
Obserwowany

Re: Audi 80 B4 - dym spod maski

25 Gru 2018, 18:18

Przyczyn może być w wiele, pompa wody, termostat, chłodnica, UPG, zapowietrzony układ. Zrób test na UPG i bedziesz mógł to wykluczyć tym bardziej ze zauważyłeś wyciek
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX? Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX?
    Zaprezentowany w ubiegłym roku model UX jest najmniejszym crossoverem w ofercie Lexusa. W przyszłości może się to jednak zmienić, bowiem japońska marka rozważa stworzenie mniejszego auta – wynika ze słów wiceprezydenta ...
    Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla
    W latach 2012–2016 Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i trzynaście nowych jednostek, co jest związane z odnowieniem oferty w tej dziedzinie w 80%. W tym samym okresie firma zaprezentuje również ...

•