Audi 80 B4 - dym spod maski

25 Gru 2018, 15:09

Witam, mam Audi 80 b4 i ostatnio miałem taką sytuacje, że stanąłem w korku i auto mi sie po prostu zagotowało. Dym spod maski, płyn chłodniczy w zbiorniku zaczyna bulgotwac, po chwili w zbiorniku nie ma nic. Czym takie coś może byc spowodowane? Uszczelka poszła ? To mi wlasnie powiedział znajomy mechanik ( który tylko z wykształcenia jest mechanikiem ), ale chciałbym poznac inne możliwe przyczyny, by nie przeplacic jeżeli to okaże się jakas rzecz, którą sam mogę naprawic. Pytam bo na układzie chłodzenia się nie znam całkowicie :D . Jeżeli to wazna informacja to na bloku silnika zaobserwowałem taki jakby rdzawo-pomarańczowy osad przypominający kameń. Ponadto dym wydobywa się jakby z dołu silnika, na środku pod takim najgrubszym przewodem.
Duff231
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Gru 2018, 17:18

Przyczyn może być w wiele, pompa wody, termostat, chłodnica, UPG, zapowietrzony układ. Zrób test na UPG i bedziesz mógł to wykluczyć tym bardziej ze zauważyłeś wyciek
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota silniki 1UZ-FE i 3UZ-FE
    Układ V8 z dwoma wałkami rozrządu. Pojemność: 4 i 4,3 litra. Zalety: dobra baza do tuningu, niewielka masa. Wyprodukowane przez Toyotę silniki V8 1UZ-FE i 3UZ-FE zdobyły szacunek i popularność wśród entuzjastów ...