Audi 80-jakie można upolować w cenie 5-6 tys.

28 Sty 2015, 23:27

Witam,
Wiem,że to moja kolejna w tym dziale przymiarka do kupna samochodu,ale teraz sytuacja wygląda tak:
Jeżdże sobie oplem astrą f i zamierzam zostawić ten samochód do czasu gdy kupie nowy tzn. na początku po zakupie będę miał dwa a na wiosne wystawiam asterke na sprzedaż.
Budżet jakim dysponuje na zakup samochodu to 5 tys i nie więcej jak 6 chciałbym przeznaczyć na ten cel.
Z modeli które sobie upatrzyłem najpewniejszym będzie audi 80 b4,ostatnio znajomy który posiada b3 z 91 roku mówił mi że jeździ nim około 9 lat i dosłownie nic się w tym samochodzie nie psuje,czy to jest możliwe?
Samochód koniecznie musi mieć klimatyzacje,silnik wezme taki jaki doradzicie na 1.9 tdi się nie obraże bo robie na tyle kilometrów i praktycznie cały czas na 5-tym biegu jeżdże do roboty więc i diesel może być,zresztą to ile się robi kilometrów uważam że nie ma większego znaczenia.
Jeśli benzyna to tylko z gazem,ale jakoś mam mieszane uczucia do kupna samochodu z lpg wolałbym raczej osobno założyć nową instalacje ale czy to ma sens gdy jest to praktycznie 1/3 albo i więcej ceny samego samochodu?
Jest też pakiet startowy 1000zł ale w tym jest rejestracja,ubezpieczenie i inne takie sprawy na początek.
Na końcu najważniejsze pytanie,czy takie już kultowe Audi które widać po aukcjach które są po mocno zawyżonych cenach można kupić coś w przedziale cenowym który podałem na dzień dzisiejszy?
Zakup planuje zrobić w ciągu miesiąca-dwóch więc już całkiem niedługo,stąd prosiłbym o przesyłanie konkretnych linków z dobrymi egzemplarzami z podkarpacia.
Pozdrawiam i Z góry jak zawsze-Dzięki Za Pomoc.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

28 Sty 2015, 23:47

Jeżeli kupisz coś zadbanego to bardziej będzie to lokata kapitału niż auto użytkowe - fajnie jak będziesz o nie dbał. Takie auta już raczej nie tracą o ile są w dobrym stanie.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1256
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

28 Sty 2015, 23:53

Ja zawsze dbam o samochody,nie ma mowy o startowaniu z piskiem,jeżdżeniu na ręcznym,drifcie i paleniu hamulców.
Samochód wolałbym kupić raczej od niemca który płakał jak sprzedawał gdyż takie samochody są raczej prawie zawsze najpewniejsze.
Sprowadzenie z niemiec się raczej nie opłaci prawda?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

29 Sty 2015, 00:00

Wiesz Niemiec serwisowanego zadbanego samochodu nie sprzeda, fakt faktem tam to auto może być droższe niż w PL ale jeżeli jest i jeździ musi być w lepszym stanie niż szrot z PL.
Badanie techniczne w DE w niczym nie przypomina tego w PL, nawet jeżeli TUV się kończy to warto tam kupić auto.
Ja zawszę podchodzę że cena to ostatnia składowa dobrego samochodu nie ważne czy auto ma kosztować 5 tys. czy 100 tys.
Mam takie podejście bo życie jest za krótkie a samochody są dodatkiem do niego żeby tracić czas na jego ciągłe naprawy, denerwować się że to że tamto - samochód ma cieszyć a nie doprowadzać do frustracji.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1256
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Sty 2015, 00:06

Dokładnie,dlatego chce kupić rozsądnie tylko pytanie czy w PL można za te pieniądze znaleźć taką perełke?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

29 Sty 2015, 00:29

Powiem Ci tylko tak jakieś 80% aut po tym jak my je sprawdzimy nie jest kupowana, stan samochodów w Polsce jest jaki jest. Dużo aut ma wiele do roboty, już nie mówię o rzeczach typu szpachla itp. tylko pod względem technicznym. Myślę jednak że powinieneś coś kupić w tej kwocie ale łatwo na pewno nie będzie. Kup z dobrą blacharką - resztę zrobisz z czasem.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1256
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

29 Sty 2015, 06:16

Dobra 80 w tym budżecie jest jak najbardziej do znalezienia. Wrzucałem już dwa razy więc wrzuce i trzeci :mrgreen: tutaj klubowa 80 [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2015, 11:28

A ja zaproponuję coś większego bo wiem że rozpatrywałeś BMW E34.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

29 Sty 2015, 11:59

Szczerze mówiąc dla mnie Audi 80 to obecnie przeżytek, bo to konstrukcja pamiętająca pierwszą połowę lat 80', auto nie oferuje wiele prócz solidności, a ceny są dość wysokie... a klasyk to żaden. O wiele lepiej poszukać E36, które bije na głowe 80 (z wyjątkiem blacharki). :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Sty 2015, 12:36

jiGsaw napisał(a):Szczerze mówiąc dla mnie Audi 80 to obecnie przeżytek, bo to konstrukcja pamiętająca pierwszą połowę lat 80', auto nie oferuje wiele prócz solidności, a ceny są dość wysokie... a klasyk to żaden. O wiele lepiej poszukać E36, które bije na głowe 80 (z wyjątkiem blacharki).

Oj jiGsaw powiedz co wg. ciebie nie jest przeżytkiem Audi przeżytek, Fiat przeżytek VW przeżytek tylko BMW nie. To może podaj jakieś zalety BMW E36 skoro tak bardzo góruje nad 80 i od razu mówię RWD ani niby mniejsze spalanie nie się nie liczą. Silniki są tak samo trwałe audi pali może ze trochu więcej.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Sty 2015, 17:21

To może Ty powiedz w czym A80 jest lepsze od E36? No sorry, ale wyglądowo z zewnątrz A80 mocno trąci myszką. W środku epoka lodowcowa... Do tego brak wyposażenia, starsze E30 są lepiej wypasione, o E36 nie wspominając...

Silnikowo bez porównania, brak sensownych silników. Jakieś wynalazki typu 45 koni z litra jak we fiacie uno albo inne paliwożerne niejadące muły z paskami rozrządu. Inne z kolei problematyczne na mechanicznym wtrysku...

Jedyne silniki godne uwagi to 1.9 TDI 90 ps, 2.0 90 ps, i 2.0 115 ps. Z czego dwa pierwsze to muły za słabe do tej budy, a trzeci jak widać na 1. rzut oka też szału nie robi...

Kompletny brak poduszek powietrznych i innych elementów bezpieczeństwa. Dalej mi się nie chce wymieniać... po prostu to auto powinno być zdecydowanie tańsze, ale polski Janusz maniak VW i Audi zapłaci każde pieniądze za relikt komunistycznych fantazji...

I nie pisz mi proszę, że RWD i spalanie nie ma znaczenia... bo ma i stawia Audi obok Passata, którym technicznie jest, a nie obok klasy premium.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Sty 2015, 17:27

jiGsaw napisał(a):I nie pisz mi proszę, że RWD i spalanie nie ma znaczenia... bo ma i stawia Audi obok Passata, którym technicznie jest, a nie obok klasy premium.

Ma znaczenie ale napisałem że nie wymieniaj mi tego, bo o tym dobrze wiem już z innych twoich wypowiedzi i po co masz jeszcze raz to powtarzać :) RWD wiadomo lepszy fun z jazdy i podobno BMW pali najmniej w swojej klasie.
I do tego na Audi w dobrym stanie coraz ciężej trafić ale na BMW E36 jeszcze gorzej.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Sty 2015, 18:28

Kwestia wyglądu to sprawa właściciela a nie osób wypowiadających się w temacie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Sty 2015, 00:13

Hmm no to Panowie zacznijmy od wyglądu,
BMW najbardziej mi się podoba,zawsze lubiłem kanciaste wozy i tak mi już zostanie,
BMW ma przewage technologiczną,samochód niesamowicie (jak dla mnie) stary a jest świetnie zrobiony tylny napęd na plus,bo chce nowych wrażeń z jazdy (nie tylko zimą :D )
Audi jest bardzo stare i środek faktycznie praktycznie niczym nie różni się od Passata B4,
Trafiłem na znajomego/znajomego który lubuje się w starych bmw i pomoże mi wybrać dobrą sztuke.
On twierdzi,że za 6 tysięcy znajdzie się dobre bmw 5 e34 do drobnych poprawek ewentualnie.
Zrobimy sobie zapewne objazdówke po kraju i zobaczymy co dobrego się trafi.
Raczej jestem za BMW ze względu na ponadczasowe wzornictwo,
Koniu-Audi A6 C4 hmm jak najbardziej ale i tak BMW bardziej mi się podoba,
Niestety cały czas mam wrażenie,że BMW będzie najbardziej kłopotliwe z tych wszystkich samochodów i najkosztowniejsze oby tak nie było.
Największy plus E34 jest taki,że nie ma go co 3-ci Janusz na parkingu
Ostatnio będąc w pracy w odległości około 15m od siebie naliczyłem 5 Audi 80 więc to już lekka przesada...
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Sty 2015, 09:36

Z tego co pamiętam to za 2miesiące kirin88 będzie swoją sprzedawał więc możesz uderzyć do niego bo wiesz co kupisz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012