Audi 80-jakie można upolować w cenie 5-6 tys.

30 Sty 2015, 12:09

No fajnie by było i do tego z lpg o ile nie kupie wcześniej :)
Tylko jest jedno ale-on ma w niej stary gaz więc silnik jest już długo jeżdżony na gazie a nie wiem jak silniki bmw znoszą tak długą eksploatacje na lpg.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Sty 2015, 19:41

Dzwoniłem do mojego mechanika,bo w oplu szumi mi tył przy hamowaniu i pytałem go o e34 mówił że części jest dużo,chińskie zamienniki pasują i sprawują się dobrze i serwisowanie nie będzie nadzwyczajnie drogie.
Do tego to maniak bmw,więc zna się na rzeczy naprawia nawet e34 swojemu bratu na takich częściach i mówi że jest jak najbardziej ok.
Na końcu z uśmiechem powiedział mi,że opel mi zgnije a takie zadbane bmw będzie jeździć,jeździć i jeździć...
Tak więc już się nie boje drogiego serwisowania,jeśli kirin czytasz ten temat to powiedz gdy będziesz sprzedawał swoje bmw dużo za nie zechcesz?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Sty 2015, 20:02

Bez koloryzacji bo chińskie części nie są dobre nawet do Tico.. :roll:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Sty 2015, 20:11

Na chińskich częściach z pewnością będzie jeździć...

Odpuść BMW, jak na takich częściach chcesz je serwisować.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

30 Sty 2015, 20:16

Ja podałem tylko przykład,chciał mi przez to powiedzieć że części jest wiele.
Zastanawia mnie ile kirin będzie chciał dostać za swoją e34 :)
Na takich wahaczach pojeździ na pewno dobrze i długo :)
[link do oferty na Allegro wygasł]
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Sty 2015, 23:19

Tak na pewno będzie świetnie jak kosztuje ten komplet 4 szt. mniej niż jeden porządny zamiennik. :lol: Zejdź na ziemię i odradzam stanowczo BMW z takim podejściem.

Jak nie kupujesz w ASO to zawieszenie się kupuje do BMW LEMFORDER i nic innego. Jak ktoś klepie biedę i chce przyoszczędzić to może ryzykować FEBI/BILSTEIN.

Przykładowo - [link do oferty na Allegro wygasł]
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Sty 2015, 23:25

Takie auta są dla pasjonatów dlatego jestem za BMW bo wkładasz kaskę w coś co fajnie jedzie ma napęd skory do zabawy a jak dużo pali to wiesz czemu ale ... znowu jest jedno ale jak ktoś kupuje takiego dziadka i myśli ze będzie wkładał syfy po 50zł to jest w głębokim błędzie. Nawet jak oddałbyś do dobrego warsztatu na regeneracje 4wahacze to więcej byś zapłacił za usługę niż za to co jest w linku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Sty 2015, 23:44

Dlaczego usługa ma być droższa od części?
Przecież z tego co sie dowiadywałem tak jak każdy inny samochód będą traktowane naprawy.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Sty 2015, 23:52

mateo199214 napisał(a):Dlaczego usługa ma być droższa od części?
Przecież z tego co sie dowiadywałem tak jak każdy inny samochód będą traktowane naprawy.

A pomyśl logicznie kto normalny serwisuje samochód na częściach chińskich zwłaszcza BMW jak masz kasę na to auto to i musisz mieć na jej serwis a mechanik który ci to powiedział jest dziwny albo cwany i chce naciągnąć cię na częstsze naprawy :) Nawet Polówki nie serwisujemy na częściach chińskich tylko na dobrej jakości zamiennikach a ty BMW chcesz na chińczykach :unsure:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Sty 2015, 00:09

Nie nie chce,ale link który wyżej podałem nie jest elementem chiskim...
To ile Waszym zdaniem kosztuje wymiana wahaczy w tym bmw?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

31 Sty 2015, 00:13

mateo199214 napisał(a):Nie nie chce,ale link który wyżej podałem nie jest elementem chiskim...
To ile Waszym zdaniem kosztuje wymiana wahaczy w tym bmw?

Na pewno dużo więcej niż części z twojego linku. Ceny wahaczy są mniej więcej takie jak podał jiGsaw.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Sty 2015, 07:06

Ok,po prostu sie na tym nie znam...
Ile jest w sumie takich wahaczy do wymiany w tym samochodzie 4 z przodu tak?
Bo jak z nim rozmawiałem to mówił mi chyba o oryginale,że kosztuje dużo drożej i chyba 1 koło kosztuje 150zł u niego jak dobrze zrozumiałem.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

31 Sty 2015, 08:08

szybki dotknął istoty problemu. Nie ma wątpliwości, że E34 jest fantastycznym samochodem. Tutaj ewentualne wydatki (które oczywiście będą, bo aut, do których po zakupie nie dokłada się ani złotówki po prostu nie ma - chyba, że jest się typowym Januszem, który ma w d..ie, że coś puka/stuka i jeździ złomem dopóki nie padnie wszystko) nie bolą tak jak w przypadku Golfa czy Astry, gdzie wkładasz kaskę, która nie zwróci Ci się przy odsprzedaży (bo nigdy się nie zwraca), a w dalszym ciągu masz szary dupowóz z nijakim układem jezdnym. Jest jednak jedno ale - o ile chińszczyzna np. w Lanosie ma jakieś uzasadnienie (bo kto kupuje Lanosa robi to zazwyczaj wyłącznie po to, "żeby było tanio", a na oryginałach Lanos dalej jest po prostu Lanosem :) ), o tyle w E34 się zwyczajnie nie sprawdzi, bo nie w tym celu (tzn. by było "tanio") projektowano ten samochód. E34 serwisowane na chińskich częściach będzie niczym innym jak "E34 serwisowanym na chińskich częściach" :) Naprawdę takie właśnie chcesz mieć BMW? Jeśli tak to będąc na miejscu kirina88 w życiu nie sprzedałbym Ci swojego auta...

mateo199214 napisał(a):Dlaczego usługa ma być droższa od części?


Często tak bywa. Prosty przykład - wczoraj przy okazji regulacji luzu zaworowego wymieniałem w swojej Hondzince uszczelniacz prawej półosi, bo miałem lekki wyciek ze skrzyni biegów - koszt oryginalnego uszczelniacza - 42 zł, koszt wymiany - 140 zł.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

31 Sty 2015, 10:53

Ale śmiesznie się złożyło :lol:
Przeczytałem jeszcze raz ten temat i zastanawiałem się dlaczego każdy na mnie najeżdża jakie to ja dziadostwo będę wkładał i już wiem dlaczego-nie przeczytałem ze zrozumieniem wypowiedzi szybkiego.
Ja myślałem,że chodzi Ci szybki o usługe założenia takiej części do samochodu a Ty mówisz o regeneracji że będzie droższa więc powiem tak:
-Nawet gdy w oplu poszła sprężyna nie kupiłem kiepskiego zamiennika,na allegro popatrzyłem kurcze nowa sprężyna za 50zł i pamiętam jak to komuś powiedziałem nie pamiętam już dokładnie komu to mnie wyśmiał że to chyba do zabawki a nie do samochodu.
W rezultacie kupiłem oryginalną oplowską sprężyne-wniosek?
Lepiej kupić używaną oryginalną część w dobrym stanie-samochód na używanej jeździ jak ta lala,
Do bmw nie zamierzam kupować szajsu i myśle że gdy już nabęde dobry egzemplarz lepiej będzie pytać ludzi choćby na tym forum jakie części warto założyć i najlepiej już z kupionymi jechać na wymiane.
Nie kupuje BMW po to żeby dziadować,bo nie tędy droga.
Oleje,filtry i inne rzeczy robie na bierząco nawet w oplu,także nie mam zachowań takich jak typowy "Janusz",bo co tanio to drogo.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

31 Sty 2015, 11:11

BMW - Będziesz Miał Wydatki.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8