Idealny samochód na wyprawy w nieznane

23 Lut 2022, 15:31

Projektując na nowo samochód rodzinny, Dacia pragnęła wyjść naprzeciw pragnieniom współczesnych rodzin związanym z wędrówkami, spotkaniami z przyrodą czy aktywnością na świeżym powietrzu, jak również z codziennymi przejazdami. Dacia Jogger jest wprost stworzona do wypadów w nieznane, łączy w sobie długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe.

Idealny samochód na wyprawy w nieznane Dynamiczna linia nadwozia
Dacia Jogger charakteryzuje się typowym dla tej marki pionowym przodem z dużą osłoną chłodnicy, mocno zarysowanymi nadkolami, kołami przesuniętymi w stronę rogów nadwozia i poziomo umieszczoną, wyprofilowaną pokrywą silnika. Dynamiki dodają koła umieszczone w płaszczyźnie nadwozia oraz spojler wieńczący pokrywę bagażnika. Wyprofilowany kształt pionowo umieszczonych tylnych świateł podkreśla muskularną linię tylnych błotników, wzmacniając wrażenie stabilności auta.
Idealny samochód na wyprawy w nieznane Dacia Jogger ma outdoorowy design z relingami dachowymi, mocno zarysowanymi nadkolami i dużym prześwitem (200 mm bez obciążenia), dzięki któremu może poruszać się po wszelkiego rodzaju drogach.

Pokaźne wymiary
Wyposażona w koła o dużej średnicy (660 mm) z wysokoprofilowymi oponami Dacia Jogger wywołuje wrażenie solidności. Duży, wynoszący 2,90 m rozstaw osi, wysokość kabiny oraz pionowy tył nadwozia (z pionowymi tylnymi światłami, bardzo szeroką pokrywą bagażnika i nisko umieszczonym progiem) zwiększają przestronność wnętrza, w tym także pojemność bagażnika. Długie tylne drzwi oraz wyprofilowanie na wysokości bocznych szyb (40 mm) ułatwiają dostęp do tylnych siedzeń i zwiększają ilość miejsca. Mierząca 4,55 m Dacia Jogger jest najdłuższym modelem w gamie Dacii. Takich właśnie wymiarów oczekują rodziny poszukujące aut, które zapewniłyby im wszechstronność w codziennym użytkowaniu.
Idealny samochód na wyprawy w nieznane Charakterystyczny układ świateł w kształcie litery Y
Przednie i tylne światła mają charakterystyczny układ w kształcie litery Y, który jest nowym wyróżnikiem Dacii. Przednie światła dzienne i światła mijania są wykonane w technologii LED. Oprócz mniejszego zużycia energii diody LED zapewniają też skuteczniejsze oświetlenie zarówno w dzień, jak i w nocy, co pozwala kierowcy lepiej widzieć i być widzianym przez innych użytkowników drogi.

Modułowe relingi dachowe
Już od drugiego poziomu wyposażenia Dacia Jogger jest wyposażona w modułowe relingi dachowe, które można łatwo przekształcić w poprzeczki, na potrzeby różnorakich, nawet najbardziej nietypowych podróży. W ustawieniu wzdłużnym stanowią atrakcyjny elementy stylistyczny, który nie pogarsza parametrów aerodynamicznych samochodu. W ustawieniu poprzecznym pełnią rolę bagażnika dachowego o ładowności do 80 kg (na rowery, narty, box dachowy itd.). Ten pomysłowy system jest opatentowany przez Dacię. Doskonale wpisuje się w wartości marki – jest pomysłowy, praktyczny, prosty i niedrogi.
Idealny samochód na wyprawy w nieznane Praktyczna w najdrobniejszych szczegółach
Umieszczone w płaszczyźnie nadwozia koła, podkreślone mocno zarysowanymi nadkolami, mogą być wyposażone w atrakcyjne kołpaki Flex Wheel lub aluminiowe obręcze kół. Starannie zaprojektowane klamki drzwi posiadają bardziej ergonomiczny kształt. Pokrywa bagażnika jest wyposażona w elektryczny zamek. Dla większej estetyki i praktyczności przycisk sterowania został ukryty w dolnej części pokrywy. Pionowo umieszczone tylne światła zapewniają maksymalną szerokość otworu bagażnika i ułatwiają załadunek.

POLECAMY Za kierownicą w Dacia Jogger
POLECAMY Silnik benzynowy 1.0 TCe 110 i TCe 100 LPG - Dacia Jogger
POLECAMY Pokładowe systemy bezpieczeństwa i nowoczesna platforma - Dacia Jogger
POLECAMY Dacia Jogger Extreme - terenowa w każdym calu
POLECAMY Duża ilość miejsca i komfort w każdym rzędzie - Dacia Jogger

źródło: Renault Groupe | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3570
Zdjęcia: 12775
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody elektryczne i wyścig w zasięgach, czasie ładowania itd.
    Tak sobie czytam te artykuły z elektrykami i... no właśnie jest sporo wad, a i tak pełno pochwał. Zastanawiam się z czego to wynika? Czytam wczoraj zasięg BMW i4 w pełni elektrycznego i przejazd na dystansie 1000km polskimi ...
    BMW X4 M40d - dynamiczne proporcje i atletyczne kształty
    Nowe BMW X4 demonstruje swój indywidualny charakter poprzez istotnie zwiększoną dynamikę jazdy, oryginalny, sportowy wygląd zewnętrzny, jeszcze bardziej szlachetne wnętrze premium oraz nowoczesne systemy wspomagające ...

  •