Za kierownicą w Dacia Jogger

22 Gru 2022, 15:19

Nowa Dacia Jogger ma wszystkie cechy, których poszukują rodziny w samochodach segmentu C: zwrotność, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jogger jest zwrotny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Kabina jest dobrze wyciszona i zapewnia przyjemną jazdę. A dopracowane aerodynamicznie nadwozie łączy atrakcyjny styl z wysokimi osiągami.

Za kierownicą w Dacia Jogger Łatwa i przyjemna jazda
Wystarczy kilka kilometrów, żeby przekonać się o stabilności samochodu, który doskonale trzyma się drogi i zapewnia poczucie bezpieczeństwa za kierownicą. Duży rozstaw osi 2,90 m i szeroki rozstaw kół przednich i tylnych zapewnia doskonałą stabilność na drodze. Zmienne, elektryczne wspomaganie kierownicy ułatwia prowadzenie na różnego rodzaju nawierzchniach i przy każdej prędkości. W Nowej Dacii Jogger potrzeba o 36% mniej siły do wykonywania manewrów. Zasięg świateł mijania (15 m) i tylnych świateł (55 m) zapewnia kierowcy optymalną widoczność. Ergonomiczna kierownica z podświetlanymi przyciskami i deska rozdzielcza zwrócona w stronę kierowcy sprawiają, że jazda daje zdecydowanie więcej przyjemności.

Wyciszona kabina, która zapewnia komfort użytkownikom
Wzmocniona konstrukcja przedniej części nadwozia Dacii Jogger tłumi drgania silnika. Również grube wkładki w bagażniku i obramowania drzwi, w których nie ma pustej przestrzeni pomiędzy drzwiami i nadwoziem, zmniejszają hałas z układu jezdnego. Zmniejszono również hałasy aerodynamiczne, m.in. dzięki zastosowaniu uszczelki pomiędzy podstawą a obudową lusterek bocznych. Rozwiązanie to pozwala eliminować szum powietrza.

POLECAMY Silnik benzynowy 1.0 TCe 110 i TCe 100 LPG - Dacia Jogger

Aerodymika i wydajność pod każdym względem
Zespół projektantów i konstruktorów starannie dopracował aerodynamikę nowego modelu. Nowy Jogger ma płynną linię dachu, górny spojler tylnej klapy, osłony pod podwoziem i kierunkowe żaluzjowe wloty powietrza z przodu poprawiające aerodynamikę. Zastosowanie łożysk o niskich oporach toczenia pozwoliło zmniejszyć tarcie. Wszystkie wprowadzone ulepszenia przyczyniają się dodatkowo do zmniejszenia emisji CO2 i spalania samochodu.

źródło: Renault Group | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

22 Gru 2022, 16:14

Ciekaw jestem jak się sprawdzi technologia hybrydowa w Joggerze bo z tego co udało mi się ustalić to najtańsza wersja hybrydowa tego modelu będzie startowała od 85 tyś. zł. Zastanawiam się czy przy codziennej eksploatacji taniej wyjdzie taka hybryda czy 1.0 z LPG? Wydaje mi się że jednak LPG będzie tańszy no i za podobny budżet kupimy lepiej wyposażoną wersję z gazem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

22 Gru 2022, 20:04

Hybryda za 85 tyś....Weź przestań, nie rób scen. Co to za auto będzie. Przypomina mi się kartonowy Ford...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Gru 2022, 11:29

Tak na szybko sprawdziłem jakie mają być ceny i tyle wyszło :) też się zastanawiam jak to będzie wyglądało ale pewnie poczekamy i przekonamy się sami :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

29 Gru 2022, 18:04

A to nie, nie chodzi mi o to, że tak nie jest. Przy Dacii, to realna cena. Jak najbardziej. Ja tylko zapytałem co jest warte auto z takimi rzeczami za taką cenę...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Gru 2022, 01:17

Rokiko napisał(a):Tak na szybko sprawdziłem jakie mają być ceny i tyle wyszło

W tej chwili najtańszy Jogger to 77 tys(bez klimy). Nijak nie spina mi się te 85 tys. za hybrydę, chyba, że chodzi o miękką hybrydę, albo to cena netto.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2022, 09:49

Przed chwilą chciałem znaleźć tą informację na podstawie której dane podałem i już jej nie znalazłem :/ ale w sumie też ciężko było mi w to uwierzyć. Być może to jakiś chwyt reklamowy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34