Marka i model nieznane - co kupić

27 Gru 2023, 13:59

Cześć, niebawem będę potrzebować auta. Budżet to 20-30 tys. Chciałbym auto z większym prześwitem, bo mieszkam w nieco górzystym terenie pod Krakowem - wyjazd mam pod górkę, co w śniegu bywa kłopotliwe. Do tej pory jeździłem od 5 lat autem z 4x4 (ostatnio a4 allroad), więc chciałbym teraz także napęd na 4 - dołączany albo stały.
Spodobał mi się hyundai tucson, ostatnio także santa fe - i ich bliźnicze modele kia. Takie bezpretensjonalne.
Przede wszystkim zależy mi na jak najniższej awaryjności, pewnym pochodzeniu. Czy dobrze myślę, że tucson to dobre, proste auto, a santa fe - taki większy wóz do tras?
Acha, planuję jeździć raczej lokalnie, raz na tydzień trasę ok. 600 km w dwie strony. Jak się pokuszę o większe, to i trasa wakacyjna mi wypadnie. Tak więc małe auta odpadają. No i w miarę ekonomiczne (czyt. podatne na LPG, jeśli benzyna).
Poradźcie coś. Chcę się czuć pewnie na drodze i mieć pewność, że z domu zawsze wyjadę.
Hyundai, subaru, co jeszcze?
Dzięki.
kran1974
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 allroad
Silnik: 2.0, 265KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

27 Gru 2023, 14:20

kran1974 napisał(a):Hyundai, subaru, co jeszcze?
Chyba najbardziej skłaniałbym się w stronę Subaru Forestera ale możesz jeszcze np. popatrzeć na Dustera 4x4 proste i tanie auto a całkiem nieźle sobie radzi :wink:

Warto moim zdaniem zerknąć też na Nissana X-Trail.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

27 Gru 2023, 14:37

Dzięki Rokiko.
A jak subaru znosi LPG? Wiem, że nie pali mało w benzynie, więc te trasy byłyby kosztowne.
Duster jednak zbyt prosty, choć podoba mi się to auto.
Parę udogodnień bym jednak chciał mieć w aucie, jak już bym jeździł na trasę bądź na wakacje.
Ach, nie napisałem poprzednio: idealnie chciałbym automat. No, więc duster odpada.
kran1974
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 allroad
Silnik: 2.0, 265KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

27 Gru 2023, 14:41

Ja ostatnio stałem się posiadaczem Tucsona I. Wiele jeszcze nie pojeździłem, ale z tego co wyczytałem, to proste i niezawodne auto. Nowy Duster oczywiście bardziej przyjemny i komfortowy. Tucson w porównaniu do Dustera to czołg :lol: Ale po to był brany, żeby pojechał w trudniejszych warunkach. Na śniegu wystarczą Dębice w Dusterze i nie ma problemów. Ale jak się zrobiło trochę błota, to Tucson dzięki 4x4 idzie lepiej.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna