Audi A2/Seat Ibiza III/VW Polo

Audi A2/Seat Ibiza III/VW Polo

01 Lis 2011, 22:50

Hej,
w niedalekiej przyszłości planuję zamianę autka. Dotychczas męczyłem Opla Corsę 1.4 w benzynie z '95 r. Jestem studentem, więc szukam małego i w miarę ekonomicznego autka. Na uczelnie jeżdżę tramwajami (ach te korki w Poznaniu...). Auta używałbym tylko na dojazdy na treningi i weekendowe wycieczki. Z racji deficytu czasu wolałbym być spokojny o usterki auta = szukam czegoś mało awaryjnego. Dysponuję budżetem max do 16 tys. zł. Wybrałem spośród wielu kandydatów poniższe 3 modele:

Audi A2 - zdecydowałem się mu przyjrzeć po przeczytaniu paru opinii na autocentrum.pl. Przekonały mnie też rankingi awaryjności, bo A2 przoduje. W środku cieszy klima, automatyczne szyby i inne udogodnienia. Niestety wygląd wg. moich gustów jest minusem.

Seat Ibiza III - najciekawsza sylwetka z zewnątrz. Natomiast trochę ubogo w środku.

VW Polo - wydaję mi się, że coś pomiędzy A2 i ibizą? Nie powala na nogi, ale miałem okazję pojeździć parę miesięcy Passatem i podobało mi się. Poza tym marka VW ma dobrą opinię (za która trzeba nieco więcej płacić).

Co sądzicie o powyższych? Może proponujecie coś innego? Sądzę, że lepszy silnik dla mnie to benzyna, niewielki silnik (max 1.6). Przypominam: budżet do 16 tys.

Z góry dziękuję za pomoc :)!

Pozdrawiam
Pimple
Nowicjusz

Auto: Opel Corsa

Re: Audi A2/Seat Ibiza III/VW Polo

02 Lis 2011, 08:01

A2 może być ciężko znaleźć w Twoim budżecie. Z Ibizą może być różnie, ponieważ jest to samochód "porządany" wśród młodych kierowców i można trafić na egzemplarz powypadkowy. Kolego to, że podobała Ci się jazda Passatem to nie znaczy, że Polo jeździ tak samo, to zupełnie różne samochody. Pewnie oglądasz się za Polo w wersji "okular" czyli okrągłe światła z przodu, niestety jest to samochód dosyć awaryjny.

Za 15-16 tys powinieneś znaleźć Opla Astrę II z silnikiem 1.6. Jak dobrze poszukasz to nawet od pierwszego właściciela. Model mało awaryjny i tani w naprawach.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

02 Lis 2011, 13:21

Też uważam że a2 jest najlepsze z tych co wypisałes,auto swietnie wykonczone,z dosc dużym pojemnym wnetrzem oraz ciekawą ,nowoczesną, sylwetką.Ale 16 tys jak już piasał Sebastianos to troszkę za mało ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)

02 Lis 2011, 14:34

Dzięki za radę. Astra mi nie odpowiada szczerze mówiąc. Pomyślę o zebraniu większej kwoty na A2kę.
Sądzicie, że lepiej kupić auto teraz, czy poczekać na 2012 rok?
Pimple
Nowicjusz

02 Lis 2011, 16:13

Niema sensu czekac na 2012 (no chyba że liczysz na koniec swiata :D),ceny dużo nie spadną, a jak spadną to o kilka set złotych maksymalnie
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

02 Lis 2011, 19:56

A może Audi A3?
Na przykład takie:
[link wygasł]
lub takie
[link wygasł]
Pimple
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
    Audi RS Q3 - pierwszy RS linii modelowej Q Audi RS Q3 - pierwszy RS linii modelowej Q
    Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, marka z Ingolstadt zaprezentuje Audi RS Q3, pierwszy model RS w cieszącej się ogromnym zainteresowaniem rodzinie Q. Ten wyjątkowy samochód łączy w sobie przemyślaną ...

• Re: Audi A2/Seat Ibiza III/VW Polo

02 Lis 2011, 19:59

Jak chcesz mega ekonomiczne autko, to Lupo 1,2 TDI, w trasie potrafi spalic 3l ON.
    Czimi
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: W210 220 CDI

02 Lis 2011, 20:05

Bardzo wypucowane te które zapodałes,jak juz to ta pierwsza bo druga napewno niema 143tys przebiegu,w koncu to jest samochód z niemiec ;D ale ogólnie a3 to dobre auto z tym że bardzo ciężko o pewny egzemplarz.A3 to taki droższy brat golfa ;)
    vwmaniak
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

02 Lis 2011, 20:17

No tak. W sumie wziąłem pierwsze z brzegu z allegro ;). Fakt, faktem przejrzałem raporty spalania na autocentrum i są już większe. Przez chwilę przeszedł mi przez myśl Leon, ale to samo - spalanie dość wysokie. Zerknę na to Lupo :). Ale póki co waham się między wyżebraniem od kogoś kasy na A2 a szukaniem wypieszczonej Ibizy.

Muszę się poprawić. Nie chodziło mi o Ibizę III tylko Ibizę IV!
    Pimple
    Nowicjusz

02 Lis 2011, 20:22

Mercedesa tez masz A Classe, jak ci sie juz tak bardzo A2 podoba, w sumie autka ktore mialy ze soba konkurowac. :P
    Czimi
    Stały forumowicz

02 Lis 2011, 20:35

W tym sęk, że wygląd jest dla mnie największą wadą :D. Gdyby nie to, to bym się nie wahał. Lupo trochę słabo wyposażony. Zależy mi na ekonomii jazdy, ale chciałbym żeby podróżowało mi się wygodnie i komfortowo ;).

Ehh... Ciężki wybór z tym samochodem. Ale dziękuję Wam za podpowiedzi ;).
    Pimple
    Nowicjusz

02 Lis 2011, 20:38

A Yaris z 1,33 VVTI? Tez wyglad, taki sobie co najwyzej, troche babski na dodatek...
    Czimi
    Stały forumowicz

02 Lis 2011, 20:40

Myślałem o Yarisie (często w sumie doradzacie ją na forum). Mi jednak nie pasuje to, że prędkościomierz jest na środku deski rozdzielczej. Mój ojciec ma Primerę i jakoś się nie mogłem przyzwyczaić do takiego układu.
    Pimple
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      GTP Light