Audi A3 1.8T

17 Sty 2017, 13:22

Witam,
Zbieram się do zakupu samochodu i wybór padł na Audi A3 1.8T i przerobienie jej na gaz. Z zakupem nie spieszy mi się więc nie potrzebuję kupować na już ale znalazłem 3 fajnie wyglądające oferty. Na co zwrócić szczególnie uwagę jak będę je oglądał? Które waszym zdaniem jest najbardziej polecenia?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Faraaa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 04 03 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam
0

17 Sty 2017, 13:47

bralbym szwajcara mimo ze purchle na klapie z tylu, przebieg autentyczny, tamte dwa paskudne bo nie w oryginale
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo
0

17 Sty 2017, 15:05

Te dwa pierwsze raczej mniej niż ten trzeci nie mają.
Masz VIN-y aut ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1227
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
0

17 Sty 2017, 15:28

Nie Vinów nie mam ale przed zakupem oczywiście je sprawdzę. Na razie pytam czy jest sens wogóle jechać i się fatygować by je obejrzeć skoro nie są warte polecenia. A liczniki to wiem też podejrzewam że kręcone.
Faraaa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 04 03 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam
0

17 Sty 2017, 15:32

Zapewniam Cie że łatwiej sprawdzić VIN niż jechać i oglądać lub oceniać ze zdjęć.
Z resztą nie dziwiłbym się gdybyś na pytanie o vin nigdy nie dostał odpowiedzi - przez telefon oczywiście.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1227
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
0

18 Sty 2017, 17:29

Powinienem się bać tych przejechanych ponad 300 tys km w Szwajcarze? Warto go przerabiać na gaz? Jakie większe naprawy mogą mnie czekać w najbliższym czasie po tylu km. Dodam że jestem totalnie zielony z motoryzacji.
Faraaa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 04 03 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    W trudnych warunkach liczą się ułamki sekund
    Zima trzyma, a drogowcy nie zawsze nadążają z odśnieżaniem. Samochody z napędem na dwie osie są wtedy bardzo przydatne, choć napęd na cztery koła wynaleziono z myślą o pojazdach wojskowych, by umożliwić im poruszanie się ...

24 Sty 2017, 15:22

Jak to magicznym sposobem w tydzień z 318789km
[link do oferty na Allegro wygasł]
zrobiło się 214000km :D
[link do oferty na Allegro wygasł]

Otrzymałem również z jednej z ofert z 1 postu nr VIN ale po wstępnym obejrzeniu chyba sobie odpuszczę go bo coś mało ma w tej historii,
vin/WAUZZZ8L931200550
Co wy o tym sądzicie?
Faraaa
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 04 03 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam
0

24 Sty 2017, 16:29

Lepiej szukaj od prywatnej osoby, nie sugerując się przebiegiem ani VIn-em.
Po prostu ktoś użytkował auto 2 lata, Ty kupujesz od niego, mówi Ci co jest grane, pokazuje dokumenty z naprawa itd. Sprawdzasz miernikiem, do tego stan ogumienia, hamulce, zawieszenie, czy nie ma błędów, czy silnik nie bryzga olejem i tyle.
Handlarz to zawsze znak zapytania, kupowanie sa najgorsze śmieci, byle by zarobić.
Gdyby taki handlarzyna kupował zdrowe auta za konkretna normalna gotówkę to by umarł z głodu albo by sie rejestrował PUP bo z tego by nie wyżył.
W Austrii, Niemczech takie A3 chodzą po tyle samo co u nas, a nawet często drożej i tu jest problem.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

24 Sty 2017, 19:32

Faraaa napisał(a):Otrzymałem również z jednej z ofert z 1 postu nr VIN ale po wstępnym obejrzeniu chyba sobie odpuszczę go bo coś mało ma w tej historii,
vin/WAUZZZ8L931200550
Co wy o tym sądzicie?

Ale to nie jest historia... wpisałeś tylko vin do szukajki,a żeby zobaczyć całość musisz zapłacić.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

24 Sty 2017, 22:51

Sugerujesz ze tak kolorowo jest z zakupem auta od prywatnej osoby? Otoz z moich doswiadczen wynika, ze znalesc faktycznie jakies konkretne auto a nie np. fabie 1.2 wcale nie jest tak prosto nawet od prywatnej osoby. Sporo ludzi przy aucie robi cos jak musi i przede wszystkim dla roznych ludzi b.dobry stan oznacza czesto co innego i po przyjechaniu na miejsce okazuje sie ze ten b.dobry stan to moze byl ale dawno temu.
Paulo21
Nowicjusz
 
Posty: 49
Auto: Chwilowo brak
0

24 Sty 2017, 23:22

Tak, tylko że handlarz tym bardziej ma to gdzieś, czy nie wycieka olej wszystkimi szczelinami, w jakim stanie jest ogumienie, czy płyn nie znika ze zbiorniczka wyrównawczego = głowica do roboty i takie różne.

Handlarz czyści lakier, pierze wnętrze i ma sie kasa zgadzać, dla niego to towar i tyle.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

24 Sty 2017, 23:33

Dla chętnych przytoczę kilka komisowych historii z punktu widzenia sprzedającego wozy :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

25 Sty 2017, 07:17

Nie bronie handlarzy bo sam uważam że to jest przegięcie co robią ale nie mówmy że tylko auta od prywatnych osób są super bo z tym też wcale nie jest tak kolorowo jak to się często służy.
Paulo21
Nowicjusz
 
Posty: 49
Auto: Chwilowo brak
0

17 Gru 2018, 22:42

a moze byc tak ze jeden serwis pokazuje w VIN historie a drugi nie ?
skad sa takie roznice jesli sa ?
Bossman
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 3
0