Audi a4 1996 czy volvo v40 1999

02 Gru 2009, 14:57

mam takie pytanko czy lepsze audi a4 kombi z 1996/97 czy volvo kombi 1999 jak uważacie?


i co sądzicie o tym tylko proszę szczerze

[link do oferty na Allegro wygasł]

(pytam konkretnie o ten przykład bo mam do gościa niecałą godzinę jazdy a autko wygląda świetnie )

mam na autko kombi przeznaczone ok: 13 000 zł może jakieś porady
jasko196
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: bielsko

02 Gru 2009, 19:30

Jesli chodzi o wykonanie i wygląd wewnętrzny to zdecydowanie Audi a4.
Z tym.że silniki w audi są wysoko obrotowe i potrzebują duzo paliwa zalezy jeszcze jaki typ silnika.
Widze ze to Volvo jest w dieslu i bez klimy a teraz klima to podstawa (tak mysle)
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Gru 2009, 18:31

czyli jak szukać volva to w benzynie lepiej ?
jasko196
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: bielsko

03 Gru 2009, 20:58

Ja bym wybrał benzyne.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Gru 2009, 22:37

Dieles = Ekonomia, Benzyna = Większe wydatki, Volvo = Ogromny wydatek na części. Ja bym wziął Audi z tego względu, iż części jest sporo i łatwo znaleść zamienniki nawet na szrotach w razie jakich kolwiek usterek. Diesel pali po mieście (pi x dżwi) 5-6 L, w trasie nawet nie 5. Efekt końcowy = Audi w diesel'u albo turbo diesel'u

Ps. Piotrze... Audi A3 2.0 TD pali nie więcej jak 6-7 po zakorkowanym mieście
Lektor71
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Wrocław

06 Gru 2009, 19:47

v40 jest sporo mniejsze od audi przecież to auto klasy C a a4 to auto klasy D
ja bym Ci polecił passata b5
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mazda3 hatchback
    Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...

07 Gru 2009, 20:48

Głos na Volvo, za markę (bezpieczeństwo, wygoda, ekonomia) i młodszy model masz, choć minus za brak klimy, bez tego w lato trudno o komfort.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: warszawa

09 Gru 2009, 17:57

kingiko napisał(a):Głos na Volvo, za markę (bezpieczeństwo, wygoda, ekonomia) i młodszy model masz, choć minus za brak klimy, bez tego w lato trudno o komfort.

wygoda w volvo? ciekawe? ja mialem s40 z 1996 roku i powiem ze nie jezdzilem mniej wygodnym autem
volvo jest bardzo twarde i sztywne, nie jezdzilem jeszcze autami twardszymi, dobija na kazdej nierówności, czuć każdą nawet najmniejszą dziurę i studzienkę i bardzo głośno słychać
gdzie tu wygoda?
jada volvem s40/v40 jest nie przyjemna ma sie wrażenie ze auto jedzie na kołach drewnianych i te koła są przyspawane na stałe z nadwoziem, żadnej amortyzacji! w zakrętach sie auto prowadzi dobrze, nie przechyla sie wcale no i po gładkich drogach też fajnie jezdzi co innego po lekko dziurawych drogach jakich jest w polsce 99% wszystkich dróg, podjazd/zjazd pod krawężnik nawet nie wysoki jest prawdziwą męczarnią i czuc ból w kręgosłupie
passat b5 jest bez porównywalnie miększy, cichszy od volvo, a zawieszenie w passacie i a4 jest to samo
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

09 Gru 2009, 19:45

TZN:

zależy mi by był to kombik i mało palił i co ważne być mało awaryjny a jak już coś to by części nie były masakrycznie drogie.
Autko bardziej potrzebujemy rodzinne a nie do jakiejś szybkiej jazdy
Na uwadze mam to Volvo chyba benzynę +gaz rocznik 1999/2000
I rozglądam się też za Astrą II kombi benzyna +gaz

jak możecie jeszcze coś doradzić będę wdzięczna

Z Audi rezygnuję bo nie stać mnie raczej na takie w dobrym roczniku :)
jasko196
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: bielsko

09 Gru 2009, 20:49

jasko196, powiem Ci tak volvo v40 jest w miarę ok, jednak nie pasuje mi w nim zawieszenie, skrzynia biegów i to by bylo na tyle, usterkowe nie jest ponieważ mialem s40 czyli v40 w sedanie z roku 1996 benzyne z gazem 1,8 115km i nic sie nie psuło paliło mało od 10l do 12l gazu benzyny od 7-10l
wg mnie silnik 1,8 jest zdecydowanie za słaby jak na auto co waży 1340kg zdecydowanie polecam 2,0 140km albo 2,0T 160km pala podobnie moze o 0,5-1l gazu więcej
co do skrzyni jest francuzka czyli brak precyzji i niektóre modele skrzyń wydają zgrzyt przy zmianie biegów, a co do zawieszenie to zdecydowanie za twarde 0 komfortu! nie jezdzilem jeszcze autem z tak twardym zawieszeniem, astra 1, vw passat b5, golf 2, 3, 4, audi 80, a4 są zdecydowanie miększe jednak jesli sie jezdzi tylko po autostradach to zawieszenie jak najbardziej ok, na autostradzie przy prędkości 160-210km/h tyle jedzie max silnik 1,8 prowadzi sie jak po sznurku wcale sie nie przechyla na zakrętach jedzie ok, jednakna dziurach jest strasznie twardy, sztywny i głośny od zawieszenia mi to nie pasuje i jest to niewygodne
do tego v40 jest słabo wyciszone do 100km/h jest ok ale jak jedziesz 120-180km/h jest głośno od silnika, opon, wiatru mi to nie pasuje, w passacie jest zdecydowanie ciszej
części są tanie wcale nie drogie, niewiem kto Ci naopowiadal ze części do volvo są drogie, kupuje sie zamienniki a one nie są drozsze niz do audi, vw
do audi i vw części są moze minimalnie tańsze ale to chodzi o grosze
ja bym Ci polecił vw passata b5, albo audi a4, passat moim zdaniem jest lepszy od a4
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

10 Sty 2010, 18:32

Audi czy Volvo?? Żaden z nich chcesz ekonomi wygody i BEZAWARYJNOŚCI proponuje wstrzymać się z zakupem kilka miesięcy i kupić Mercedesa C 1998+ przed 97' były awaryjne wersje w szczególności jeśli chodzi i elektrykę
JaBBa
Jabba
Nowicjusz
 
Posty: 2