Audi A4 2.0 FSI rosnąca temperatura silnika 90-110 stopni

19 Sie 2021, 09:30

W zeszły wtorek jak wymieniany był termostat. Co prawda zlalismy stary płyn w celach oszczędności ale okazało się że uszczelka nie trzyma i wysztko wyciekło. Potem próbowaliśmy 2 razy z tą starą uszczelka i sprawdzaliśmy woda szczelność. Po wymianie uszczelki na nową wlałem nowego plynu więc ma tydzień trochę ponad
Adam12344
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 2

20 Sie 2021, 18:19

Jak już pisałem jestem laikiem, a moje mądre auto mówi mi żebym sprawdził poziom plynu chłodniczego, oczywiście plynu jest na ma a. Co to może oznaczać? Gdzieś jest obieg zapchany? Np przy nagrzewnicy? Bo nawiew gorący mam tylko na szybyna twarz tak w sumie gorąca nie czuje.
Adam12344
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 2

25 Sie 2021, 14:11

Wypielismy czujnik temp silnika. Wiatrak śmiga jak szalony, wychodzi na to ze to to. Jutro będziemy wymieniać. Dziwna sprawa bo w czerwcu nie pokazywało mi temp na zegarze. Mechanik wymienił mi go usterka zniknęła. Teraz pytanie się nasuwa czy ten czujnik mógł się zepsuć tak szybko skoro był rzekomo nowy? Czy może oszukał mnie włożył używany i skroił jak za nowy?
Adam12344
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 2

26 Sie 2021, 16:27

Działa to byl czujnik. Trochę dziwna sprawa bo inny mechanik w czerwcu wymieniał mi ten czujnik. Ale teraz nic nie udowodnię a czasem nawet nowe rzeczy lubia się psuć.
Dziękuję za każdą poradę :)
Adam12344
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 2