Audi A4 b6 problem z wentylatorem(wiatrakami)

12 Paź 2013, 10:22

Witajcie mam problem z wentylatorem. Do tej pory było wszystko wpozadku. Dnia dzisiejszego z rana okazało się ze jest bateria wyczerpana, wiec podładowałem.. ale jak na zimny silnik podłączyłem klemy, odrazu włączyły sie wiatraki od chłodzenia chłodnicy. Jak juz zgasiłęm auto, tez chodziły samoczynnie. Wczoraj podłaczyłęm nowe radio wszystko było ok nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na całą sytuację. Z góry dziekuje za porady i ewentualną pomoc. POzdrawiam
lukaszz8718
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi B6
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Paź 2013, 21:01

Wcześniej tego nie było czy raczej nie zwracałeś na to uwagi?

Jeżeli przy odłączaniu/podłączaniu akumulatora nie zrobiłeś zwarcia to nic nie powinno się zmienić.
Radio masz nad panelem klimatronika ale nie wydaje mi się żebyś coś tam na mieszał 8)

Masz włączoną klimatyzację?
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

12 Paź 2013, 22:23

Artku, żeby wiatraki działały przy łączonej klimie, to musi być włączony silnik - inaczej sterownik nie włączy klimy, ani wiatraków :wink: ( jeżeli o to ci chodziło z ta klimą oczywiście.
Co do tych wiatraków - sprawdz, czy nie są sklejone styki przekaźnika - wyjmij go - powinny przestać się kręcić, a dodatkowo podczas wyjmowania powinieneś usłyszeć kliknięcie ( opadająca zworka styków roboczych ).
Inna opcja, to uszkodzony czujnik temperatury - wyjmij wtyczke z niego i sprawdz, czy nadal się kręcą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Paź 2013, 23:10

MotoAlbercik napisał(a):Artku, żeby wiatraki działały przy łączonej klimie, to musi być włączony silnik - inaczej sterownik nie włączy klimy, ani wiatraków

Wiem :) ale zastanawiam sie czy coś podczas podłączenia radia nie zrobiło się jakieś zwarcie w panelu klimatronika. Ja kiedyś jak miałem A4 b6 wymieniałem go bo padło sterowanie właśnie wentylatorem. Tyle że u mnie było odwrotnie bo się nie włączał.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

18 Paź 2013, 12:41

Sprawdź czujnik na chłodnicy bo on zapewne daje po d..., wiatrak od klimy nie dostanie prądu bez załączonej stacyjki, a wentylator chłodnicy dostaje nawet przy wyłączonym zapłonie bo ma ostudzić silnik nawet na postoju do pewnej temp, więc jak czujnik na chłodnicy zawiesił Ci sie na wysokiej temp wentylator cały czas będzie Ci pracował aż chłodnica nie uzyska żądanej temperatury a więc jeśli czujnik jest uwalony wentylator będzie chodził cały czas.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

13 Cze 2014, 23:04

Witam,
mam podobny problem. Wentylatory włączają się nawet przy zimnym silniku. Po włączeniu zapłonu wentylatory przestają pracować. Wymieniłem czujnik temperatury w chłodnicy, ale nie pomogło. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Audi A4 B6 2.0 benzyna
mpkccr
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: AUDI A4 B6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy nowy Lexus CT zyska napęd elektryczny?
    Brytyjski magazyn Auto Express analizuje przyszłość popularnego w Europie Lexusa CT 200h przewidując, że nowa generacja samochodu, oparta na platformie TNGA pojawi się w 2020 roku i – w przeciwieństwie do aktualnego ...

15 Cze 2014, 09:19

mpkccr napisał(a):mam podobny problem. Wentylatory włączają się nawet przy zimnym silniku. Po włączeniu zapłonu wentylatory przestają pracować.


Sprawdzić należy czujnik temperatury G62.
Ale może być tak, że te wentylatory mają się włączyć do momentu odpalenia auta.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

15 Cze 2014, 14:00

Wymieniłem już ten czujnik i nadal jest to samo. Po włączeniu silnika wentylatory działają poprawnie. Do sterownika wentylatorów idzie taka duża 4-pinowa wtyczka. Są do niej doprowadzone 2 grube i 2 cienkie przewody. Na jednym z tych cienkich cały czas jest napięcie(wyłączony/włączony zapłon). Po odłączeniu tego cienkiego przewodu wentylatory nie uruchamiają się. Narazie założyłem przekaźnik sterowny stacyjką, który rozłącza ten cienki przewód.
mpkccr
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: AUDI A4 B6