AUDI A4 B8 - ocena ogłoszenia.

10 Mar 2018, 04:10

Witam serdecznie,
proszę o pomoc tylko w sprawie oceny tego ogłoszenia.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydaje się to być wszystko prawdziwe i nie przesadzone.
niestety marne wyposażenie, ale za tą cenę nie ma tragedii ew. wszystko na własny użytek się w czasie dokupi.

i dodatkowo jak się ma ta informacja do prawdy?
AUDI A4 B8 - ocena ogłoszenia.
guciek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Passat B7
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

10 Mar 2018, 07:40

Ogólnie z zewnątrz ok, fajne autko, zadbane
BTW to i tak łapiesz za kluczyki i jedziesz na przegląd do aso

Przy 2.0tfsi miałeś multitronic - bezstopniowa, droga w naprawie (często kończyły się już przy 150kkm) i s-tronic, czyli w sumie zmodyfikowane dsg, tak samo drogie w naprawie ale troszkę bardziej wytrzymałe. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to poszukaj na jakimś forum ałdi. Niestety, czasy automatów wytrzymujących całe "życie" auta bez zmiany oleju już dawno odeszły.

BTW masz też w niej silnik 2.0tfsi, niby poprawiony (jak prawie każdy silnik vag miliony razy) ale nie wiadomo jak to się bedzie zachowywało przy większych przebiegach
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Mar 2018, 09:03

Pytanie jak serwisowane - co ile wymiana oleju w skrzyni. Skrzynia bardzo poprawiona względem początków multi. Nie wiadomo czy ktoś ją szanował ale może po jeździe próbnej będzie można coś wywnioskować.
Silnik - zagadka.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1234
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

13 Mar 2018, 05:29

Witam ponownie,
ja już po oględzinach, ze "specem" który dopatrzył się wycieku który mu coś złego zasygnalizował ale tutaj byśmy musieli już na aso jechać, poza tym mierzony miernikiem nie bity.
Jednak bardzoo się obawiam tych 200kk kilometrów w tym multitronicu, 2 dni poświęciłem na czytanie i na 100 negatywnych komentarzy przypada 10 pozytyów, dodatkowo wchodząc na forum ałdi niestety jak wady skrzyni to właśnie multitronic. Mocno się nad tym zastanawiam, bo jednak to są masakryczne koszta - dowiadywałem się w ASO i w zwykłych serwisach od 5 do 11k.

Coraz bardziej chętnie patrze na tą AUDI - z USA, była bita jednak nie bardzo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

+ zdjęcia co ten człowiek mi podesłał względem tego walnięcia "rozliczenie było pomiędzy PZU a ASO. Jednak spróbuję wyciągnąć historię auta z powyższą naprawą. Załączam zdjęcia, które służyły jako dokumentacja postępu napraw zrobione przez ASO."
Więc nie wiem, czy po prostu przed tym walnięciem nie był walony jeszcze w USA bo wygląda tak, ajkby dodatkowo tył miał w Polsce walony, ale ciężko to zrozumieć.
AUDI A4 B8 - ocena ogłoszenia.
AUDI A4 B8 - ocena ogłoszenia.
AUDI A4 B8 - ocena ogłoszenia.

+ wyciąg historii z ASO

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

guciek
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Passat B7
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

13 Mar 2018, 09:26

Ludzie narzekają, bo jak to, to się wymienia olej w skrzyni? I to jeszcze jakąś maszyną, a nie z Heńkiem w garażu i lejkiem? Nie wymieniają tylko kupują premium auta i potem zdziwienie. Nigdy nie wiesz co kupisz, także jest ryzyko, nie dość że silnik to jeszcze skrzynia.

W rodzinie było Punto I 1.2 ze skrzynią bezstopniową CVT. Chodziło ok. Ktoś postanowił wymienić olej po 18 latach i filtr we własnym zakresie. 20k przebiegu i skrzynia poleciała :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    O czym powinien pamiętać kierowca w okresie jesiennym?
    Panujące jesienią warunki pogodowe niejednokrotnie utrudniają bezpieczną jazdę, dlatego potrzebne jest odpowiednie przygotowanie samochodu. Kierowcy powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na stan wycieraczek, reflektorów ...