Ocena ogłoszenia Audi a3 8l

19 Gru 2017, 13:50

Witam, proszę o ocenę samochodu dla mojej dziewczyny. Z góry dziękuję :) [link do oferty na Olx wygasł]
qdzio
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Lubelskie
Prawo jazdy: 29 06 2015
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Ford Mondeo Mk2
Silnik: 1,8i 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

19 Gru 2017, 13:54

Gruz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Gru 2017, 22:58

Dlaczego tak uważasz?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2017, 23:11

Za taką cenę to ja bym dokładnie sprawdził i jeśli nie ma większych usterek to czemu nie. Wygląda na brudna i trochę zaniedbaną, ale nie ma też tragedii. Podstawa dokładnie sprawdzić instalację gazową, silnik i ogólną kondycje
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

19 Gru 2017, 23:19

Przecież widać że styrane auto jak jakiś dostawczak... Nawet gałkę biegów ktoś wyrwał (ładny przebieg musi mieć). Do tego nawet nie roczny LPG i już sprzedaje za 4k? No halo :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Gru 2017, 23:29

Ta gałka mi gdzieś umkneła :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2017, 23:43

Jak masz blisko to podjedź i zobacz czasami warto obejrzeć takie auto, dołożysz trochę pracy i kasy i jeszcze może być z tego nieźle auto. Cena jest adekwatna do stanu, jakby wszystko było cacy to by kosztowała 6-7. To że ma kilka defektów to nie znaczy że musi być to totalny kibel, ja jestem zdania że lepiej kupić taniej taki od prywatnego człowieka niż drożej od handlarzy mów z tymi samymi defektami tylko zatuszowanymi.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Gru 2017, 23:54

Ja już pisałem kilka razy o tym na forum,mam dwóch kolegów którzy kupili A3 1.8 oba 96rok (nie będę pisał dokładnie o cenie ale okolice 4k) i oboje mają je już prawie rok czasu i żaden z nich nie narzeka więc wszystko jest możliwe a ja sam też się nauczyłem że nie wszystko złoto co się świeci :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2017, 00:10

Ja w swoim życiu miałem już 10-tki samochodów były to też totalne gruzy zaniedbane i każdy powiedziałby że to tylko na złom a jeszcze hulały i hulały
Jeżeli takie auto ma się pod nosem jak najbardziej warto obejrzeć, nic nas to nie kosztuje i zapamiętajcie sobie jedno NIE CENA MÓWI I STANIE AUTA.
Dla przykładu powiem że miałem kiedyś Civica V chciałem go sprzedać, wystawiłem coś lekko ponad 3 tyś i przez 3 tyg miałem tylko jednego ogladajàcego i 3 telefony, ogłoszenie się skończyło auto umyłem, zrobiłem ładne zdjęcia i cena 5700 auto poszło w 4 dni za 5.5tys a telefon był gorący, wniosek sami sobie postawcie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Gru 2017, 00:24

Ja ostatnio wystawiłem swoją Corse bo miałem na oku ładnego Swifta z 2003roku,zdjęcia max ile się dało,opisałem wszystko co i jak ale w końcu odpuściłem temat bo szkoda nerwów.. większość osób chciała pełnosprawne auto z ładnym wyglądem za cenę złomu a najlepszy był znajomy jak do mnie dzwonił,gadka szmatka opłaty,rdza itd na końcu jego pytanie co ma na wyposażeniu,mówię tylko radio i 4głośniki,cisza w słuchawce a pózniej aha to ja się jeszcze zastanowie.. ludzie często mając budżet ledwo na Tico chcą kupić auto 10letnie.. :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2017, 02:56

Ja nie chce zaczynać zbędnej dyskusji ale porównajcie sobie zdrowe takie A3 z 1,6
np

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



albo tutaj ten sam rocznik
[link do oferty na Olx wygasł]

Niestety cena jest zawsze wykładnikiem stanu. Jak tutaj będzie do ogarnięcia blacha + maglownica do roboty i nowe opony to już 2500 nie ma w kieszeni to się robi prawie 7 tys.
Padnie akumulator bo pewnie ma dosyć, jakieś czujniki, wycieki, hamulce śmietnik, sprzęgło może niedomagać i za chwilę 8 tys itd..
U mnie w rejonie ktoś Seicento sportinga z 2002 sprzedawał za 5500 no to trochę chyba coś nie tak, poza tym sam nie dawno oglądałem Audi TT 99 rok 13900 i to był śmietnik, wypalone wyświetlacze, błąd abs-u, opony z 2008, bendiks rozrusznika, trzeszczące sprzęgło po odpaleniu, popękane skóry.
Ja bym odpuścił bo nikt nie robi promocji na dobre auto, jakby wszystko na tip-top porobił to by dwa razy tyle zawołał a ostatnie zdanie pokazuje że sprzedający jest świadomy "złomowego" stanu auta.

Nie ma sensu interesowanie się takim bublem.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2017, 09:55

Różnie to bywa,u mnie na dzielnicy jakiś czas temu była do wzięcia zadbana A3 1.6 z lpg 97rok,wystawiona za 7k i ogłoszenie wisiało jakieś 2-3tygodnie i nikt nie kupił bo dalej go widuje..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2017, 09:57

Barol napisał(a):97rok,wystawiona za 7k i ogłoszenie wisiało jakieś 2-3tygodnie i nikt nie kupił bo dalej go widuje..


Tutaj problemem jest to, że pomimo stanu nikt zdrowy go nie kupi bo to pieniądze w błoto... Za 7k można lepsze i nowsze autko kupić :(
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Gru 2017, 10:02

Barol napisał(a):u mnie na dzielnicy jakiś czas temu była do wzięcia zadbana A3 1.6 z lpg 97rok,wystawiona za 7k i ogłoszenie wisiało jakieś 2-3tygodnie i nikt nie kupił bo dalej go widuje..


Sąsiad kupił niedawno taką A3 (tyle, że rok młodszą i bez LPG!) za 9k :)
Każdy samochód znajdzie prędzej czy później swojego nabywcę.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2017, 10:11

łysy napisał(a):Każdy samochód znajdzie prędzej czy później swojego nabywcę


to też prawda :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012