Audi A5 A4 VW Arteon jaki wybrać

13 Cze 2020, 20:48

Witam,
Mam możliwość wzięcia samochodu w leasing lecz mam kilka pytań.
Upatrzyłem sobie 3 modele Audi A5, A4 lub Volkswagen Arteon mój budżet to 130-135tyś złotych.
Pierwsze pytanie jakie miej więcej mogą być koszty utrzymania tych samochodów?
Czy opłaca się brać w leasing samochód 2 3 letni czy lepiej dorzucić i wziąć nowy? Lecz nowy przekracza trochę mój budżet i są to bardziej podstawowe wersje.
Jeśli używany to lepiej wziąć z salonu czy od osoby prywatnej?
Który z tych modeli może być najmniej awaryjny ?
Myślałem nad silnikiem o mocy 190 koni benzyna. Samochód służył by do dojazdu do pracy jakieś 25km w jedna stronę.
Jestem również otwarty na inne modele jeśli jest coś w tych granicach cenowych do polecenia.
Dziękuje z góry za pomoc.
D4wid
Obserwowany
 
Posty: 2

14 Cze 2020, 10:08

Pod względem awaryjności nie powinno być większej różnicy - to wszystko ta sama technika VAG-a.
Ja brałbym nowy - weźmiesz 3-letnie auto w leasing, coś się zacznie psuć i wyjdzie drożej niż nowe auto na które masz przynajmniej gwarancję.
W nowym aucie wiesz ile wyjdzie Ci ubezpieczenie, rata i przegląd. Zapytaj w ASO jaka jest cena przeglądu i ewentualnie klocków hamulcowych, bo to się może skończyć w ciągu pierwszych 100 tys.km.
Dodatkowo na nowe auto możesz wziąć przedłużoną gwarancję i pakiet serwisowy.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Cze 2020, 09:23

Znalazłem ciekawa ofertę od firmy Car connection dają duża zniżkę na nowe samochody może ktoś coś wie na ich temat ?
No i moze ktoś z forum posiada któryś z tych modeli i chciał by się podzielić spalaniem ?
D4wid
Obserwowany
 
Posty: 2