Audi A5 ucieka płyn chłodzący

14 Lis 2023, 15:54

Cześć ,

Mam pewien problem , od 2 lat jeżdżę samochodem i mam zbyt mało płynu w zbiorniku , mianowicie wygląda to tak że jest to poniżej normy min/max i jeśli doleje płyn poprawnie to podczas jazdy się on wylewa pryskając i znowu spada do tego poziomu w którym był . Co ważne , jeżdzę tak już dwa lata dlatego że nie było żadnych problemów taki jak to żeby np rosła temperatura czy coś co by mnie zaniepokoiło , mieszkam w Niemczech . Byłem dziś u niemieckiego mechanika który chce dobrze zarobić to powiedział że według niego do wymiany jest pompa wody cała i koszt 800 euro .. wydaje mi się to trochę dziwne ponieważ jeżdżę tak już 2 lata . Proszę o wasze opinie na ten temat pozdrawiam .
name18
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 15 Lis 2023, 10:42

    name18 napisał(a):jeśli doleje płyn poprawnie to podczas jazdy się on wylewa pryskając i znowu spada do tego poziomu w którym był
    No ale którędy się "wylewa" jeżeli widzisz mokre miejsce od płynu to znaczy że gdzieś jest jakaś nieszczelność lub inny problem dotyczący układu chłodzenia.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    15 Lis 2023, 12:46

    Wygląda to tak że jak doleje płyn do poziomu min/max to podczas jazdy pryska gdzieś bo widzę potem ślady a jak już zaparkuje auto to resztę wylewa się dołem jakoś ale zawsze wylewa się do swojego poziomu podkreślam nie wszystko a poziom jest taki że nie wyskakuje kontrolka że mam za mało płynu czy coś ale jest mniej niż powinno być bo jest poniżej poziomu min/max , auto się nie grzeje i jeździłem tak 2 lata
    name18
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    15 Lis 2023, 13:04

    Sprawdzałeś korek ciśnieniowy od zbiorniczka z płynem chłodzącym? Być może z nim coś jest nie tak i ja bym to wziął pod uwagę sprawdzając lub wymieniając go w pierwszej kolejności.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34