3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży

3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży

06 Lip 2018, 16:44

Choć liczba kradzieży samochodów w Polsce powoli spada, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2017 roku auto znikało z polskich ulic średnio raz na 51 minut (co daje łącznie ponad 10 000 zgłoszonych na policję przestępstw tego typu). Także i Twój pojazd jest narażony na działanie złodziei. Zobacz, co zrobić, abyś – jeśli dojdzie do kradzieży – miał szansę na odzyskanie samochodu.

Do kradzieży samochodu może dojść zarówno na osiedlowym parkingu, przed galerią handlową, gdzie zatrzymasz się na szybkie zakupy, jak i wówczas, gdy garażujesz swój pojazd. Owszem, ryzyko to możesz zminimalizować wybierając strzeżone parkingi i unikając zostawiania swojego auta w „podejrzanych” miejscach. Niemniej jednak, to nie zawsze wystarczy. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby zwiększyć szanse na odzyskanie pojazdu, kiedy dojdzie do kradzieży.

3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży Zgłoś kradzież najszybciej, jak to możliwe
Policja potwierdza, że im mniej czasu upłynęło od kradzieży, tym większe szanse na odzyskanie auta. Zareaguj więc natychmiast, gdy zauważysz, że Twojego samochodu nie ma tam, gdzie go pozostawiłeś.

Co jednak, gdy do kradzieży doszło w środku nocy? Wówczas bardzo prawdopodobne jest, że zorientujesz się, co się stało, dopiero następnego dnia. Aby zapobiec tak dużym opóźnieniom w zgłoszeniu, upewnij się, że Twój pojazd jest wyposażony w odpowiedni system zabezpieczeń. Najlepiej sprawdzi się nowoczesny system monitorowania pojazdów, którego kluczowym elementem będzie lokalizacja GPS. Wówczas alarm uruchomi się w każdym przypadku, gdy dojdzie do próby nieautoryzowanego uruchomienia lub przemieszczenia pojazdu (także z wykorzystaniem lawety), a sygnał ostrzegawczy zostanie przesłany do agencji ochrony, która podejmie natychmiastową interwencję.

Lokalizacja GPS pomoże namierzyć pozycję auta
Systemy monitorowania pojazdów oparte o lokalizację GPS śledzą pozycję auta w czasie rzeczywistym oraz zapisują przebytą przez niego trasę. Gdy dojdzie do kradzieży, te dane będą niezwykle przydatne policji – zdarza się, że pozwalają dotrzeć do pojazdu nawet w kilkanaście minut po tym, jak zostało ono uprowadzone.

Gdy lokalizacja GPS zawodzi, skutecznie pomaga lokalizacja radiowa
Monitoring oparty na technologii GPS może być niewystarczający. W czasach, gdy tego typu zabezpieczenia powoli stają się standardem, przestępcy wiedzą, jak sobie z nimi radzą. W przypadku niektórych systemów wystarczy np. wyjęcie akumulatora samochodowego lub umieszczenie skradzionego pojazdu w metalowym kontenerze czy na podziemnym parkingu. Dlatego innowacyjne systemy lokalizacyjne, np. ten oferowany przez Konsalnet:

- są wyposażone w dodatkowe źródło zasilania – niezależne od zasilania pojazdu, co oznacza, że będą działy również po jego odcięciu,
- łączą system lokalizacji GPS z lokalizacją za pomocą sygnału radiowego – jest on emitowany bez zakłóceń bez względu na aktualne położenie pojazdu.

W efekcie lokalizacja radiowa pozwala na wskazanie aktualnej pozycji pojazdu średnio w czasie do 24 godzin od dokonania kradzieży.

Wniosek? Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa Twojego pojazdu, inwestycja w dobry system monitorowania to absolutna podstawa. Sprawdź zatem, jak prezentują się koszty jego wdrożenia i podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

źródło: artykuł sponsorowany, Konsalnet
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2891
Zdjęcia: 11119
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan Micra ELLE elegancka, energiczna i kochająca miasto Nissan Micra ELLE elegancka, energiczna i kochająca miasto
    Najlepszy partner dla kobiety z miasta - Nissan Micra ELLE. Elegancka, asertywna, energiczna i kochająca miasto. Ten opis pasuje doskonale zarówno do Nissana Micry, jak i do czytelniczek najchętniej kupowanego czasopisma ...
    Toyota silniki 1JZ-GTE i 2JZ-GTE Toyota silniki 1JZ-GTE i 2JZ-GTE
    Sześć cylindrów w układzie rzędowym. Pojemność: od 2,5 do 3 litrów. Zalety: dostępność i dobry potencjał do tuningu. Silniki Toyoty z rodziny JZ zyskały już status legend. Solidny żeliwny blok jest w stanie ...

  •