Audi A6 2.4 czy 1.9 tdi???

17 Lip 2008, 21:05

Zastanawiam się nad kupnem Audi A6 i tu nasuwa się pytanie czy 1.9 tdi 130 KM ,czy moze jednak 2.4 i do tego sekwencje...nie mam pojęcia jedni doradzają mi diesla a jedni benzynę?Bo wiem ze silnik 2.5tdi jest bardzo awaryjny w tym autku...
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi..
Gazdi
Nowicjusz
 
Posty: 20

18 Lip 2008, 07:29

Sam silnik 2.5TDi nie jest awaryjny, tylko automatyczna skjrzynia biegów która prawie zawsze jest z silnikiem 2.5 TDI :)
Silnik 1.9 TDI 130KM jest troszkę moim zdaniem za mały doi takiej kolumbryny, wiem że moc na papierku to nie wszystko i pewnie wielu użytkowników powie że silnik daje sobie radę i jest dynamiczny, ale tylko przez wysoki moment obrotowy, i tą rewelacyja turbinkę, jak go wkręca :) Ale jeżeli chcesz swoją Audi jeździć po czesto po mieście, gaścić, zapalać, to ja nie wiem czy taki wyśliłowany silnik 1.9 TDI (130KM) będzie dobry....o tą turbinkę trzeba dbać :)
A jeżeli chodzi o ekonomikę to już teraz chyba GAZ jest bardziej oplacalny od diesla, a ceny ropy ciągle rosną :)
Wiec Chodzi juz chyba tyllko czym bedzie ci sie lepiej jeździł....na gazie czy w dieslu :)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

18 Lip 2008, 08:46

Jak nie wiesz, to nie pisz, 2.5 TDI to totalny złom (zdaje się, że poprawili go w 2003 roku, ale pewny nie jestem). Dużo pali, masowo ścierają się wałki rozrządu, problemy z głowicą itd. poczytaj trochę. Lepiej 1.9 TDI w manualu.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Lip 2008, 08:56

Nie wiem dlaczego kolega wyżej sie tak ekscytuje, ale silnik 2.5 TDI z manualną skrzynią biegów nie jest taki, zły i będę go bronił, gdyż mój szfagier ma taką audi z takim silnikiem w manualu, robi
duże przebiegi za granice, i nic mu sie z tym silniczkiem nic nie dzieje, wiec nie wiem skąd te uprzedzenia :shock: :shock:
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

18 Lip 2008, 09:06

kolega jiGsaw ma racje 2.5 tdi to złom i prosze nie wprowadzac autora tematu w bład
bo kupi padło i bedzie mial pozniej problemy
zgadza sie od 2003r. chyba dopiero je poprawili :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

18 Lip 2008, 12:03

Hm dużo widzę właśnie takich aut z 2.5 tdi i jakoś ludzie to kupują ale mam obawy co do tego silniczka.1.9tdi w takim autku to chyba za mało...takie silniki są dobre w passatach B5 i Audi A4 ale tego już jest sporo na rynku.A silniczek 2.4 na benzynie i do tego sekwencje hmm tylko czy ten silnik będzie dobrze współpracował z gazem?Mój tata ma forda mondeo 1.6 16V na gazie tylko na zwykłym i nie bardzo podoba mi sie jazda nim bo jakoś chodzi nie płynnie :x ale może z sekwencją było by lepiej? I co mam wybrać???
Gazdi
Nowicjusz
 
Posty: 20

18 Lip 2008, 12:34

tylko i wyłacznie 1.9 TDI a w jakim opakowaniu to juz musisz sam zdecydowac
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

18 Lip 2008, 14:34

Moj tata jezdzi Audi A4 2,5TDI (150koni) rok 2000. Mamy go juz ok 2lata i jest znakomity. Przy manualnej skrzyni. A6 to juz by sie przydalo 180 koni czyli 2,5TDI(i czerwone:D). Ale slinik jest calkowicie bezawaryjny, tylko trzeba dbac o niego:)
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

18 Lip 2008, 19:01

To już nie wiem co mogło by być lepsze,ja jestem za tym żeby kupić 2.4 i wpakować do tego sekwencje ale Disle ładnie pracują i jazda też nie jest najgorsza...
Gazdi
Nowicjusz
 
Posty: 20

18 Lip 2008, 20:30

Jesli zamierzasz dbac o ten silnik i turbinke to polecam 2,5TDI 180kucy. Ale w manualu:) Kopytko jest ladne:) My mamy troszke lzejsza bude bo A4, ale rowniez mniej koni bo 150 i musze powiedziec, ze ma ladne przyspieszenie, a silnik niesamowicie elastyczny. Polecam:)
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

18 Lip 2008, 22:11

A ja stanowczo polecam bmw e39 w 330d zamiast A6, zbiera się od 2.5 TDI lepiej, nie jest tak awaryjny i mniej pali.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Lip 2008, 22:48

Gdy poytrafi sie oszczednie jezdzic to pali ok 6,5l/100km. w A6 moze bedzie to litr wiecej. Ale A6 masz lepszy komfort niz BMW 330d. Chociaz BMW masz wieksza moc.
cichinho
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 131
Miejscowość: Straszewo

19 Lip 2008, 00:14

Co do komfortu to wątpię, ale A6 większe...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

19 Lip 2008, 10:23

Nie zagdzam się z wami koledzy mam audi a6 z silnikiem 2.5TDI 180KM i zrobiłem nim trochę tysięcy kilometrów i jest to naprawde super silnik i nie jest wcale awaryjny mam go w manualnej skrzyni nie rozumiem ludzi którzy nie mieli w życiu takiego auta i nim nie jeździli a wyrażają opinie na jego temat . Jak bym miał kupować jeszcze raz to autko to na pewno bym je kupił z silnikiem 2.5
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

19 Lip 2008, 10:36

A waszym zdaniem jaki silnik był by lepszy 2.4 czy 2.5tdi w manualu...
i ile pali silniczek 2.5 tdi?Słyszałem że jak sie popadnie na dobre autko z takim silnikiem to nie będzie z nim takich problemów...
Gazdi
Nowicjusz
 
Posty: 20