Audi A6 Allroad czy warto serwisowac w ASO

03 Lis 2013, 08:08

Witam wszystkich mam Audi A6 Allroad 2005 r kupiłem nowe w Niemczech serwisowalem w ASO do teraz , I mam pytanie czy warto ?, ponieważ gdy teraz chce sprzedać nikt nie daje wiary że auto ma 119000 tys nowy rozrząd itd. Czy nie lepiej robić tylko do upływu gwarancji a potem u rzeżnika
:( :( :?:
proteus007
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi A6 Allroad
Silnik: 2.5 TDI
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2005

03 Lis 2013, 13:04

Moje zdanie jest takie, że w ASO wogóle nie należy serwisowac samochodów - pracują tam ludzie, którzy w 90% nie mają nic wspólnego z mechaniką samochodową. A pozostałe 10% coś tam wie i doradza tym 90%. Ale nakładam mocny akcent na słowa "coś tam wie". Oprócz tego ceny są porażające. I piszę to na własnym doświadczeniu. Kiedyś, jak kupiłem nowe auto, nie świeciło mi się podświetlenie panelu nogrzewania i klimatyzacji. Pojechałem do ASO, bo przecież tam zajmują się tymi samochodami i bedą wiedzieli jak to zrobic, a może nawet na miejscu naprawią... Uhm...Najpierw jeden drugiego pytał czy tam sa diody czy żaówki. Potem doszli, że chyba żaóweczki, ale nie wiedzieli jakie. Za naprawę zaśpiewali 300 zł, nie wiedząc nadal czy tam są didy czy żarówki i jakie...Podziekowałem im za pomoc i pojechałem do domu. Zdemontowałem panel ( 5 minut, bo pierwszy raz to robiłm w tym aucie ), od razu było widać, że tam są żarówki, wyjąłem, pojechałem z jedną do sklepu, kupiłem i wymieniłem i podświetlenie się do dziś ładnie świeci. Gdybym miał żarowki w domu, to cała naprawa trwałaby około 10 minut. Koszt to jak dobrze pamiętam 2 złote.
Później, przez wiele lat przyjeżdżali do mnie klienci i pytali ile kosztowałaby naprawa tego czy tamtego, bo w ASO powiedzieli im tyle i tyle. I do dziś żałuję, że nie założyłem serwisu ASO, bo dziś byłbym chyba jednym z najbogatszych Polaków.
Wystarczy zresztą zadzwonić, albo podjechać do ASO i zapytać o np. ile będzie koszotwała wymiana oleju w silniku. Bez ceny za olej. A później zapytać o cenę oleju. W tej kolejności. Nie pytać o wymianę oleju z olejem, tylko osobno. No i jaki olej oni wlewają. A potem zapytać o to samo w normalnym warsztacie. Nawet takim, gdzie zajmują się tylko wymianą olejów w samochodach. Niczym innym.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Następca Lexusa LFA całkiem możliwy
    Lexus LFA, supersamochód wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach, na zawsze odmienił wizerunek japońskiej marki premium, przybliżając ją miłośnikom ostrej jazdy, a jego zdeklarowanym fanem jest nawet znany z cynicznego ...
    Toyota GR Supra
    Nowa Supra to nadal wygodne i dobrze wyposażone tylnonapędowe coupé z turbodoładowanym silnikiem R6 pod maską. W przypadku nowego modelu za napęd służy 340-konna jednostka 3.0 z turbiną twin-scroll. Taki zestaw wytwarza ...