Audi A6 C6 Allroad - czy warto kupić?

06 Mar 2024, 10:51

Witajcie,
Powoli, ale naprawdę bardzo powoli zaczynałem rozglądać się nad nowym samochodem. Jako potencjalny następca A3 8P, którego posiadam obecnie, wytypowałem A4 B7 (1.8T lub 2.0) oraz kolejne A3 8P z mocniejszym silnikiem np. 1.8 163 KM. Celuje raczej w ekonomiczne silniki benzynowe. Od zawsze marzył mi się napęd Quattro i silnik z turbo (najlepiej 1.8T). Budżet jakim mogę dysponować to okolice 20-22 tys zł. I tu pojawia się problem. Okazuje się, że ojciec znajomego ma do sprzedania A6 C6 Allroad 3.0 TDI. Miałem okazję przyjrzeć się autu z bliska, obejrzeć, przejechać jako pasażer, a nawet kierowca. Samochód wystawiony jest za 30 tys. Jest z 2008 roku, od 10 lat w kraju. Przebieg to 340 tys km. Ogólnie na zewnarz jak i w środku samochód wydaje się dobrze utrzymany. Skórzane fotele i kierownica wyglądają lepiej jak w moim A3 z przebiegiem 230 tys. Samochód jest mocny. Nigdy nie jechałem niczym mocniejszym niż 130 KM, a tu jest prawie 2 razy więcej koni. Książka serwisowa była prowadzona w Niemczech do 2014 roku. Ojciec kolegi skrupulatnie zbierał faktury i paragony za części, naprawy, oleje itd. Z większych rzeczy były robione: regeneracja turbo, regeneracja maglownicy, jakieś pojedyncze tuleje, tarcze klocki. I tyle. Rozrząd, wtryski nie były ruszane. Ogólnie samochód zawrócił mi w głowie, ale autentycznie się go boję. Nigdy nie miałem: diesla, turbo, napędu na 4 koła, zawieszenia pneumatycznego, kombi. Boje się, że koszty serwisu okażą się niebotyczne i zwyczajnie mnie przerosną. Ale z drugiej strony zawsze chciałem mieć "kozacki" samochód, a ten wydaje się taki być. Co o tym myślicie?
:)
Astec
Początkujący
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

06 Mar 2024, 11:16

Astec napisał(a):Ale z drugiej strony zawsze chciałem mieć "kozacki" samochód,

Kozacki :ok:
Astec napisał(a):Co o tym myślicie?

Zimny prysznic wystarczy :D

Astec napisał(a):Boje się, że koszty serwisu okażą się niebotyczne i zwyczajnie mnie przerosną.

Czemu mają Ciebie przerosnąć? Miej awaryjne 30k.i tyle. I to nie na jeden raz.
Astec napisał(a):Celuje raczej w ekonomiczne silniki benzynowe. Od zawsze marzył mi się napęd Quattro i silnik z turbo (najlepiej 1.8T)

Aj Ty żartowniś jesteś :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Mar 2024, 14:09

Nie wiem po co Ci taka krowa z 3 litrowym dieslem?

Poszukaj A3 8P 2,0/200 koni quattro
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

06 Mar 2024, 15:37

A6 C6 Allroad 3.0 TDI - przy jakim przebiegu kupiony 10 lat temu ? Co w tym czasie zrobione ? Dobra diagnostyka, spód - wycieki itp. i jak naprawdę sprawdzone auto nie ma się czego bać. Chyba że przez te 10 lat mechanika nie widział i kupiony rozbity z DE - różnie bywa.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Mar 2024, 16:31

Motozakup sorki ale reprezentujesz firmę która chyba też powinna doradzać co kupić żeby zminimalizować ryzyko wtopy a nie radzisz zakup skarbonki bez dna byle w tym momencie było ok. Ktoś ma budżet 20k.na auto widać że za bardzo nie ma pojęcia o motoryzacji to będziemy prowadzić debatę co już walnęło a co jeszcze wytrzyma pół roku a co rok.

Do tego jeżeli nie byłoby to g.techniczne to tyle by kosztował taki samochód ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Mar 2024, 16:34

A jak można ocenić auto nie widząc go ? Jadąc stereotypami można polecić rower Wigry najlepiej bez przerzutek - bo się zepsują.
Człowiek przedstawił historię że może kupić auto które jeździ 10 lat w rodzinie znajomego - dlaczego mam przez Internet odradzić chęć zakupu ? Lepsze auto z pewnych rąk które jeździ 10 lat w jednym domu niż świeżo przytargany złom z DE z placu tureckiego - naprawiany po kosztach bo wszystko jest drogie ...
Przecież nie można powiedzieć że silnik 3.0TDI to słaba jednostka ?
Nie można też powiedzieć że audi to nadzwyczajnie awaryjny samochód ?
Mówimy o autach dobrych a nie w wersji od warsztatu do warsztatu ... i po taniości.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Mar 2024, 16:52

Stare, drogie w eksploatacji auto ze sporym przebiegiem i w mocno skomplikowanej wersji. Sam sobie odpowiedz czy takiego czegoś potrzebujesz

Ale z drugiej strony zawsze chciałem mieć "kozacki" samochód, a ten wydaje się taki być.


Pietnastoletnie, wyeksploatowane kombi w dieslu z plastikowymi dokładkami, no masz rację, robi wrażenie :mrgreen:

"kozacki" to on był w 2010 jako auto na co dzień dla jakiegoś kierownika budowy. Teraz jest po prostu drogim w eksploatacji, starym autem a wysokie koszty wynikają z obecności elementów, które są ci niepotrzebne
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Mar 2024, 17:12

Auto od świadomego właściciela, sprawdzić i brać, wolałbym takie niż inne super polecane na forum od jakiegoś handlarza, egzemplarz który serwisu nie widział.
450 Nm od 1500, do tego 4 buty to to już jedzie fajnie.
Na pewno przyjemność z jazdy będzie + dźwięk
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2024, 17:51

Edquar napisał(a): Auto od świadomego właściciela, sprawdzić i brać

To chyba coś nie tak robię. Dla mnie mając np. 50k na auto szukałbym za 35k max 40 tysiecy. Ale widać jestem w błędzie bo super pomysłem jest mając 22k kupowanie auta wartego 30k i do tego stosunkowo drogiego w utrzymaniu...
A potem się dziwić że super sprzedają się poradniki 'Jak wyjść ze spirali długów'
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996