Nowe do 100-110tyś SUV - Szukam

01 Mar 2024, 17:33

Heja,
Szukam auta z salonu z segmentu suv. Głównie z uwagi na wygodę i wyższy prześwit (wieś). Cena nie jest wysoka jak za tego typu pojazdy więc może ktoś ma propozycję. Dacia odpada. Myślałem nad Suzuki Vitara, cena z lepszym lakierem dwukolorowym 106tyś ale opinie też są różne. Są droższe auta ale dla mnie to już bardzo dużo więc nie chciałbym mieć auta głośnego i zbierającego się jak żółw.
Skoda widziałem od razu odpada bo Kodiaq zaczyna się od 149tys. Pierwszy raz będę brał z salonu więc mile widziane rady na co zwracać uwagę.
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Mar 2024, 08:00

cycu2007 napisał(a): Cena nie jest wysoka jak za tego typu pojazdy więc może ktoś ma propozycję.


Nooo właśnie widać jak cena nie jest wysoka kiedy na styku budżetu nie masz nawet suv'a tylko crossover segmentu B (vitara). Przecież to ma 4,1 dugości, auto pokroju corsy czy innego polo tylko trochę podniesione.

cycu2007 napisał(a): Głównie z uwagi na wygodę


Wygody to się akurat w aucie tego segmentu nie spodziewaj bo obiektywnie jej brak (choć wiadomo, że jeśli się przesiadasz z jakiegoś gruza to różnicę odczujesz)
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Mar 2024, 11:03

Jestem na podobnym etapie tylko już po jazdach próbnych etc. Dla mnie Suzuki odpadło już w salonie, fotele to stołki z za krótkimi siedziskami (i to już przy 180cm wzrostu). W tych pieniądzach najlepszy byłby duster ale go odrzucasz. Musisz pójść na jakiś kompromis albo dorzucić do budżetu. W okolicach 110k dostaniesz xceed tylko tam jest problem z homologacja kół. Albo masz za małe 16 które wyglądają słabo, albo 18cali na niskim profilu i w tych warunkach będziesz drżał o felgi.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2024, 13:30

polecam renault arkana lub ewentualnie: captur, kadjar, koleos
lewympasemzap
Nowicjusz
 
Posty: 6