[11 tyś]-Audi A6C5 vs A4B6 vs E46 vs Superb 1 vs W203 vs 406

11 Mar 2020, 17:16

Witam!

Jestem nowy na forum chciałbym się wstępnie przywitać :)

Stoję przed wyborem mojego pierwszego samochodu, obecnie trochę jeździłem seicento, aczkolwiek potrzebuję czegoś wygodnego i sporo większego. Mój budżet to około 10 max 12 tyś.
Co do preferencji silnikowych to sam jestem w kropce, ponieważ rzadko robię większe przebiegi ( rocznie max 8k ), więc pewnie mimo większego spalania, benzyna powinna okazać się lepszym wyborem.

Zastanawiam się nad następującymi modelami :

Audi A6C5 - mój faworyt, bardzo mi się spodobała ilość miejsca w środku, bardzo wygodne autko i podobno też dość trwałe.

Audi A4B6 - również testowałem, troszkę miej miejsca, ale samochodzik dość polecany i popularny u nas.

BMW E46 - chyba nie należę do wyjątku, ale jednak coś to autko w sobie ma ;) Znajomy ma wersję z 2.8 litrowym silnikiem 193km i całkiem fajnie się to zbiera. Ja jednak preferowałbym 1.8 lub 2 litrową benzynę. Boję się tylko o stan samochodów bo słyszałem że wiele "ulepów" na naszym rynku.

Skoda Superb 1 - jeździłem drugą generacją i naprawdę spodobała mi się. Niestety jest dość droga więc, pomyślałem o pierwszej, aczkolwiek osobiście nie jeździłem jedynką.

Mercedes W203 - jest u mnie w rodzinie jedna sztuka,diesel 2.2. Jest dość chwalony.

Peugeot 406 - ładny z wyglądu samochodzik, który można dostać w młodszym roczniku.

Ważne jest też dla mnie to, aby samochód nie zrujnował mi budżetu,w przypadku ewentualnych napraw. Jak to wygląda w przypadku ww. samochodów?

A może polecicie coś od siebie?

Prosiłbym forumowiczów o pomoc ,z góry dziękuję :)
kofi
Nowicjusz
 
Posty: 17

11 Mar 2020, 19:21

Ja mam superb I. Kupiłem wersję exclusive z 2004r z tiptronicem i silnikiem 1.8T. Komfort jazdy akceptowalny, siedzenia fajne, automat świetny, silnik wystarczający. Serwis średnio drogi.
Jak trafi się w oryginale mozna brac. Mój jest cały w oryginale, kazdy element fabryczny lakier i szyby ori, przebieg 180tys km. Do tego dobry automat wiec zakupiłem.
Jakby to miałbyc manual nawet bym nie zawracał sobie głowy tym autem.
Minus mały bagaznik. Audi ma multitronic wiec tu raczej manual.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Mar 2020, 19:37

kofi napisał(a):Audi A6C5 - mój faworyt, bardzo mi się spodobała ilość miejsca w środku, bardzo wygodne autko i podobno też dość trwałe.

Jak chcesz to mój kolega ma bardzo ładną do sprzedania 7 lat w jednych rękach.
[link do oferty na Olx wygasł]
Cena bardzo atrakcyjna, ze względu na zapchany katalizator który trzeba wymienić.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

11 Mar 2020, 19:41

Masz stałą pracę? Jeśli nie to odpuść sobie powyższe modele,tanio nie będzie.. Przesiadka z Seicento na coś lepszego będzie mocno bolała..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Mar 2020, 20:21

Pracuję na umowę zlecenie podczas studiów,wpadają jakieś pieniążki ale bez przesady.
A co myślicie o Vectrze C bądź Mondeo MK3?
kofi
Nowicjusz
 
Posty: 17

11 Mar 2020, 20:31

Na pewno tańsze opcje niż te wymienione w pierwszym poście (z wyjątkiem 406)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Mar 2020, 20:39

A mając do wyboru tylko Vectre C bądź 406 na co byście się zdecydowali? Nie ukrywam że 406 sporo bardziej mi się podoba.

Warto brać takiego z HDi czy raczej benza?

Ile pieniążków może kosztować w miarę sensowny egzemplarz, albo inaczej:
Co jestem w stanie kupić do 10-11k ( rocznikowo )?
kofi
Nowicjusz
 
Posty: 17

12 Mar 2020, 22:02

Czy przypadkiem od samego początku nie chodzi o Peugeota 407, nie 406? Szczerze mówiąc mając 11k nawet bym nie myślał o 406 (ew coupe, ale zakładam, że w tym temacie chodzi o sedana).
kofi napisał(a):Warto brać takiego z HDi czy raczej benza?
szukaj benzyny, bo diesle w tym budżecie będą zużyte, a ewentualne naprawy eksploatacyjne - droższe. Benzyniaki są prostsze w budowie.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Mar 2020, 09:56

Zgadza się chodzi o 407 myślałem też o C5 albo mazdzie 6
kofi
Nowicjusz
 
Posty: 17