Audi a8 3.3 tdi 1998-2001/2

26 Sty 2010, 19:46

Witam

Chciałbym zakupić Audi a8 3.3 Tdi. ale nie wiele wiem na ten temat, większość forum jakie przejrzałem to w sumie konkretów nie ma.. interesuje mnie spalanie w mieście/trasie, awaryjność, koszty podstawowych rzeczy jak filtry itp. opinie ogólne mnie interesują, wady i zalety.

który lepiej motor 3.3 tdi czy 2.5? czy to ten sam co w a6 2.5 gdzie pompy strzelały?

dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi :L)
Adrian1983
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
1

26 Sty 2010, 21:56

Wprawdzie Audi A8 jest bardzo tanie w zakupie (te z lat 98-00, bo nowe są drogie :razz: ), ale bardzo szybko wydasz jedną trzecią albo i połowę jego ceny na obsługę. Koszty podstawowych rzeczy czasem potrafią przyprawić o zawrót głowy (chyba że będzie brał jakieś crapy ze szrotu, ale raz że ciężko dostępne dla A8 a dwa że do dupy). A remont zawieszenia - prędzej czy później nieunikniony - kosztuje dużo (relatywnie do ceny auta). O 3.3TDI nic nie wiem, a 2.5 ten sam co w A6. Tak więc bardzo pozytywnie zaskoczy cię ceną na wstępie, bo drogie nie jest, ale potem jego eksploatacja będzie dużo kosztować... Np. ubezpieczenie czy części zamienne.

Pozatym jeśli brać A8, to lepiej z napędem 4x4, bo napęd na przód w limuzynie około 200 koni to trochę śmiech na sali :razz:
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
4

26 Sty 2010, 22:27

Dwóch znajomych ma takie, jeden ma właśnie 2.5 tdi a drugi 3.7 benzyna. Jeżeli Cię stać na utrzymanie to ok, zajebiste auto, a jak nie to zje Cię z butami bez skrupułów :mrgreen: Praktycznie wszystkie części są do tego auta bardzo drogie, każda pierdoła, o zawieszeniu nie wspomnę:) I do tego wszystkiego narzekają na ogólna awaryjność, elektronika, części mechaniczne, albo mają zajechane te auta (aczkolwiek nie wyglądają na takie) albo już sam nie wiem :wink: Jednak jeździ się tym bajka:) Ps. ten silnik 2.5 mułowato chodzi w tym aucie, za mały
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski
0

27 Sty 2010, 00:01

Słusznie gadasz, szczególnie jeśli chodzi o ten wariand 150-konny, w tak dużym aucie będzie po prostu wystarczający (co nie znaczy że słaby). W każdej limuzynie klasy Mercedesa S, BMW 7, Lexusa LS czy Audi A8 fajnie się jeździ, ale druga sprawa to koszty utrzymania... Musisz sobie zdawać sprawę że koszty będą niemałe, z czego nie wszyscy kupujący sobie zdają sprawę niestety... Koszty zakupu kuszą, bo są to auta tracące bardzo szybko na wartości (żaden szanujący się biznesmen nie dopuści żeby ludzie posądzali go iż kupił używane, musi mieć najnowszy najdroższy model :razz: ) tanie w zakupie, ale z racji tego że są rzadkie to ceny części, nawet tych eksploatacyjnych jak klocki hamulcowe czy amortyzatory potrafią przysporzyć o ból głowy... A potem jak sobie stoję i leję orlen verva 98 do mojego nieprestiżowego kompakta, przyjeżdża taka A8 czy inne BMW serii 7 na stację i jedzie do stanowiska LPG - normalnie żal.pl
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
1

27 Sty 2010, 15:48

Jak chcesz A8 to z 3.3 TDI bo 2.5 jest to bardzo awaryjna jednostka ktora sie czesto psuje i zaslaba do takiego samochodu.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie
1

27 Sty 2010, 21:25

daniel_ napisał(a):Jak chcesz A8 to z 3.3 TDI bo 2.5 jest to bardzo awaryjna jednostka ktora sie czesto psuje i zaslaba do takiego samochodu.


tak tak, jak bym brał to tylko 3.3 tdi i quatro i o tym wariancie poszukuje jak najwięcej info..
Adrian1983
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
2

04 Maj 2011, 19:20

Adrian1983 napisał(a):Witam

Chciałbym zakupić Audi a8 3.3 Tdi. ale nie wiele wiem na ten temat, większość forum jakie przejrzałem to w sumie konkretów nie ma.. interesuje mnie spalanie w mieście/trasie, awaryjność, koszty podstawowych rzeczy jak filtry itp. opinie ogólne mnie interesują, wady i zalety.

który lepiej motor 3.3 tdi czy 2.5? czy to ten sam co w a6 2.5 gdzie pompy strzelały?

dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi :L)
\

2.5tdi i 3.7 to najgorsze silniki ja bym wybral 3.3tdi drozszy w eksplotacji ale mniej awaryjny niz ten v6.
siema eniu
Enio
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bialystok
3