AUDI B8 drgania przy przyspieszaniu i przy skręcie.

05 Gru 2023, 14:10

Witajcie mam taki problem AUDI B8 2.0TDHI 177 KM QUATTRO. Jak jest zimny przy ruszaniu do tyłu lub przodu drgania, po chwili jak się trochę zagrzeje jest ok. Cały czas jednak są drgania jak się na maxa skręci w prawo lub lewo niezależnie czy jest zimny czy ciepły i czy się jedzie do przodu lub tyłu. Ktoś ma jakiś pomysł bo byłem u paru mechaników ale oni nie wiedzą.

Mechanik wymienił skrzynie biegów, sprzęgło i dwumasa i dalej to samo.

Ktoś ma jakiś pomysł, co sądzicie o pompie wspomagania bo gdzieś coś takiego doczytałem.
loret
Początkujący
 
Posty: 163
  • 05 Gru 2023, 14:33

    loret napisał(a):Mechanik wymienił skrzynie biegów
    Hm... jak to wymienił skrzynię? Miałeś drugą na zmianę czy jak? Chyba lepiej zacząć od diagnozy niż od wymiany...

    Skąd te drgania dochodzą, bardziej z przodu czy z tyłu? Są one wyczuwalne na kierownicy?

    Półosie, przeguby zostały sprawdzone?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    05 Gru 2023, 18:06

    Kupiłem używaną skrzynie z dwumasem i sprzęgłem po małym przebiegu i to samo co było - taki mechanik, chodź byłem u paru innych to oni wogólnie nie mają pomysłu.
    Drgania odczuwalne są bardziej z przodu.

    Półosi nie sprawdzali i nie wymieniali. Te drgania są jak się jedzie do przodu tylko przez chwilę na zimnym silniku potem na chwili ustają więc chyba półosie idzie wykluczyć ?

    Może wał napędowy bo to jest QUATTRO ?
    loret
    Początkujący
     
    Posty: 163
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Tramwaj w ruchu drogowym
      Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy. Przez wiele lat przesunięty na drugi plan, teraz jest mocno rozbudowywany. Tramwaj, ...