Audi / BMW / VW czy moze Lexus? sedan ze sportowym zacieciem

15 Sie 2010, 21:48

Witam. Mam nadzieje ze pomozecie mi wybrac najlepsze autko dostepne na rynku do okolo 20tys zl

wczesniej jezdzilem audi A4 1.6, ostatnio Audi A4 1.8T Quattro ale niestety, mialem mala stluczke i samochod idzie do kasacji.

Za pieniazki z ubezpieczenia + troche tego ile udalo mi sie odlozyc chce kupic cos co starczy mi na pare lat.

Pierwsze audi 1.6 bylo nieporozumieniem, ani to ekonomiczne ani zrywne. nastepne 1.8TQ palilo 1-2L PB wiecej a komfort i przyjemnosc z jazdy byla o niebo lepsza. W dodatku autko bylo zagazowane i nieodczuwalem szczegolnie utraty mocy przy takim rozwiazaniu.

Szukam teraz nowego autka, audi juz sprawdzilem, bardzo sobie chwale, ale mysle ze czas juz na zmiane. W tej chwili szukam autka najchetniej z napedem RWD lub 4x4 ( chociaz bardziej chcialbym rwd :)

wiec teraz mam maly dylemat pomiedzy BMW 318IS a Lexus is200. Lub ewentualnie passat 1.8T z napedem 4motion

Najbardziej z tych aut jestem za lexusem. Malo sie widzi tego na naszych drogach, dowiedzialem sie ze dobrze sie prowadzi, osiagi rowniez niczego sobie, i przedewszystkim malo awaryjny. Ale nie wiem jak znosi gaz? Mial ktos doswiadczenie w tym zakresie?

Boje sie kupowac bmw, choc to sprawdzona marka, ze wzgledu na to ze jezdzi tego troche na naszych drogach i jak widzi sie taka 318 od razu na mysl przychodzi ze za kierownica siedzi szczeniak, szpaner, ktory dopiero zrobil prawko zeby z piskiem opon ruszyc ze swiatel. ( nie urazajac nikogo oczywiscie, sa to moje osobiste odczucia )

A moze moglby mi ktos poleciec cos godnego uwagi?

pozdrawiam, v1ck
v1ck
Nowicjusz
 
Posty: 9

15 Sie 2010, 22:28

Passat nie jest tu żadną konkurencją, po przesiadce z Audi będziesz zawiedziony, a gdzie tu do BMW czy Lexusa. Ja bym poszukał BMW od kogoś kto inwestował i ma zadbane autko, czyli pułap cenowy pow. średniej z allegro, Lexus jest spoko, ale wg. mnie to duża egzotyka jednak i będzie przez to droższy w utrzymaniu, chyba, że koniecznie chcesz się wyróżnić, bo innych argumentów za Lexusem nie widzę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

16 Sie 2010, 07:59

IS byłby najlepszym wyborem gdybyś mówił o samochodzie za około 80tys., a nie za 20 - bo to będzie IS-ka poprzedniej generacji. Nowa jest świetna, moim zdaniem lepsza od Passata czy A4 i nawet od BMW, ale jak się prezentuje poprzednia generacja IS to nie mam pojęcia.

Najlepszym wyborem będzie zadbana trójka - serwis tani bo zamienników dużo, samochód też ok :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka