Audi. Na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu osobowego?

17 Lis 2009, 22:11

Witam,
Mam kilka pytań, ale zacznę od przedstawienia problemu. Zastanawiam się nad zakupem samochodu. Celuję w Audi b4 lub a4. Przeznaczam na ten cel kwotę 15 tys. zł.
1. Na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie samochodu?
2. Czy audi a4 ma ocynkowaną blachę?
3. Słyszałem, że model audi - a4 ma jakąś wadę, która może powodować zbyt szybkie zużycie tego samochodu i w rezultacie awarię. Nie wiem dokładnie o co chodzi. Wiem natomiast, że niektórzy ostrzegali mnie, że audi a4 ma jakąś wadę. Nie wiem jaką.
4. Ma ktoś negatywne doświadczenia związane z użytkowaniem tego samochodu? Jakie?
5. Czy ma ktoś dokument, z którego mogę się dowiedzieć jak jest zbudowany taki samochód (a4, nawet nie wiem jak się ewentualnie taki dokument nazywa).
Ostatnio edytowany przez Nikifor, 21 Lis 2009, 13:06, edytowano w sumie 1 raz
Nikifor
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: stąd

18 Lis 2009, 07:21

Na dwa pytania można odpowiedzieć na pewniaka.
A4 jest z ocynku.Wadą tego modelu jest słabe i szybko zużywające się zawieszenie,szczególnie z przodu.Poza tym auto jest praktycznie pozbawione jakichś charakterystycznych wad.
Tak jak napisałem wcześniej,że auto to ma ocynkowane blachy,to teraz dodam że ma je jak wyjeżdża z fabryki. Mnóstwo aut A4 jest powypadkowych i niestety przy ich odbudowie nie stosowano już w warsztatach blach z ocynkiem. Tak samo ma się to do wcześniejszego modelu B4.
Wogóle auta te przy odsprzedaży ,mają spore przebiegi i często są cofane w nich liczniki. Mimo takiego dużego przebiegu,zadbane A4 z prawdziwym przebiegiem 400 tys.o które dbał właściciel,potrafi wyglądać i jezdzić przyzwoicie.Dzieje się tak dlatego,że auta te są zbudowane z dobrej jakości materiałów,a ich trwałość jest legendarna.Tak więc można takie A4 czy B4 cofnąć na 180-220 tys i nikt się nie połapie ile auto naprawdę przekulało kilometrów... :???:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2009, 11:18

To prawda co kolega wyżej napisał.
Zawieszenie jest słabe - w rodzinie mamy takie auto, tylko, że osoba używa go do przewozu ciężkich materiałów i niestety ale aby dojechać do domu pokonuje pierdyljon dziur, to też swoje robi.
Audi to mocne auta, wuj ma B4 z przebiegiem faktycznym 600kkm... Zajebiście dużo, ale autko jest w super stanie (93r), nie rdzewieje, z motorem nic się nie dzieje, wsiada i śmiga.
A4 wydaję mi się słabsze/niższe/bardziej miękkie od B4.
Podczepię się pod temat:
Czy A6 w 1.9TDI jest lepsze od A4 1.9TDI, chodzi mi głównie o zawieszenie, motor ten sam jest.
slukas
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Suwałki

19 Lis 2009, 06:55

Zgadza się ...ewidentnie lepsze zawieszenie. Jednak większa masa przy tym samym silniku,to nieco gorsze osiągi i większe spalanie.Poza tym nieco droższe części.
Złotym środkiem byłoby szukanie Golfa IV ,Toledo lub ewentualnie Octavii z silnikami TDi. Faktycznie prestiż mniejszy niż Audi ale walory użytkowe zbliżone. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lis 2009, 10:46

Wiem, wolałbym jednostkę 2.5TDI w A6, ale jako, że to nie jest najlepszy silnik, wolałbym nie robić "kapitałki" zaraz po kupnie :/ ALe przynajmniej wiem, że zawieszenie jest lepsze ;) Zastanawiam się jeszcze na Passatem B5 1.9TDI syncro(A6 z 1.9TDI nie znajdę quattro jak mi się wydaje..), to dobre auto?
slukas
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Suwałki

19 Lis 2009, 20:16

Jeśli liczysz swoje pieniądze inie chcesz popaść w wydatki,to o silniku 2,5 TDi zapomnij i pozostań przy 1,9...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...
    Nowe VW Transportery T6 dla Policji
    Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...

19 Lis 2009, 20:31

No właśnie też o tym słyszałem, że 2.5TDI do najlepszych nie należy...
A passat z silnikiem 1.9TDI będzie dobry (taka alternatywa jeśli nie znajdę dobrej A6 w 1.9TDI)
slukas
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Suwałki

21 Lis 2009, 14:59

Oczywiście że tak!
Passat to równie solidne auto.
Niestety używane mają spore przebiegi...szczególnie z dieslem.
:neutral:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lis 2009, 15:55

Ok, a co powiecie o Passacie z silnikiem 2.5TDI, to ta sama jednostka co w Audi? Tzn ten sam "syf" czy to jest już pożadny silnik? Interesuje mnie głównie autko z napędem na 4 łapy, ale nie terenowe, na podróże w głąb Norwegii myślę, że taki napęd by się sprawdził, tylko jak to jest z tym 2.5TDI w pasku?
slukas
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Suwałki

22 Lis 2009, 11:43

Dzięki wszystkim za interesujące odpowiedzi w mojej sprawie :)

artur73 napisał(a):Złotym środkiem byłoby szukanie Golfa IV ,Toledo lub ewentualnie Octavii z silnikami TDi. Faktycznie prestiż mniejszy niż Audi ale walory użytkowe zbliżone. :wink:


Właśnie tak się składa, że rozważam również jako zakup Oktavię, Passata lub Borę. Ale tak naprawdę to mam wielkie zamieszanie w głowie. Osobiście wolałbym Audi np. b4, a3 lub a4, ale jestem-jak sądzę- zupełnym laikiem w sprawach związanych z zakupem w/w samochodów i samochodów w ogóle.

Wprawdzie wszystkie z wymienionych modeli samochodów należą do tego samego koncernu VW, jednak zdaję sobie sprawę, że skierowane są do innych użytkowników w zależności od ich budżetów.

Dlatego jeśli ktoś mógłby mi pomóc, o który z tych modeli warto "powalczyć". Jakie są ich mocne strony i słabe strony. Interesuje mnie strona praktyczna czyli Wasze doświadczenia z tymi samochodami. Tak jak już napisałem wcześniej mogę przeznaczyć na zakup około 15-20 tys. i zależy mi żeby pojeździć samochodzikiem przynajmniej parę lat bez konieczności naprawiania go co miesiąc.
Nikifor
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: stąd