Autko do 20 tys. dla blondynki :-)

Autko do 20 tys. dla blondynki :-)

02 Lis 2015, 11:46

Cześć! Przeglądam Wasze forum i niestety nie trafiłam na idealnie pasujacy temat do moich wymagań :-( otóż pomóżcie proszę znalezieniu czegoś co by spełniało takie wymagania:
- samochód do jazdy po Warszawie - do pracy 12 km ale raczej rzadko będę jeździć (częściej na zakupy :-) )
- raz na miesiąc trasa w promieniu 400km w jedną stronę.
- jeśli chodzi o wymagania wizualne to raczej hatchback i 5drzwiowy (mam królika i musi mi się zmieścić jego klatka:-) )

Budżet około 20 tysięcy. Najlepiej nie psujący się. A jeśli już to żeby nie wychodziły za drogie te naprawy :-)

Co byście polecali? Kiedyś wpadł mi w oko ford Focus mk2 ale opinie słyszę mieszane i sama nie wiem jak to jest.
MagEmi
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Autko do 20 tys. dla blondynki :-)

02 Lis 2015, 12:17

Ja bym poszedł bardziej w stronę unikalności i czegoś nietypowego i wybrał np.

Audi TT 1,8T lub ewentualnie VW New Beetle też 1,8T, można założyć lpg itd..fakt że miejsca za dużo nie ma ale czy na pewno potrzebujesz tyle przestrzeni? oraz zwykły szary hatchback? Dla młodej kobiety coś bardziej fikuśnego, tak mi się wydaje.

Takie moje propozycje.

A jak odpada to np. Toyota Corolla? Citroen C4? albo Seat Leon? Kia Ceed?
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy od: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Autko do 20 tys. dla blondynki :-)

02 Lis 2015, 13:05

Jako że bardzo lubię blondynki to coś napisze :mrgreen:

Wyjątkowo zgadzam się z lovato, bo młoda dziewczyna w zwykłym hatchbacku to tak nie za bardzo :/ gdyby nie te trasy i królik mógłbym polecić Mazdę mx-5, ale jazda 400km szorując szanowną pupą po asfalcie to słaba opcja (choć mnie by to nie przeszkadzało, ale ja jestem dziwny więc wiesz :mrgreen: ). Z podobnych aut można dorzucić Merca SLK, który jest już bardziej praktyczny, komfortowy no i ma metalowy dach - w mx-5 jest materiałowy namiot
Rzecz jasna można kupić ciekawe hatchbacki - Fiat 500 (tylko znów jedź takim małym g.nem w trasę), Volvo C30 którym sam bym nie pogardził, BMW e46 compact, Mercedes C klasa W203 coupe czy jak go tam zwą, jakieś Mini też się znajdzie tylko jak sama nazwa wskazuje jest dość mini :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND 2013 / relacja Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND 2013 / relacja
    Targi Pojazdów 4x4 w Warszawie to prawdziwa uczta dla fanów aut z napędem 4x4 i miłośników jazdy w terenie. W hali wystawowej MT Centrum, przy ul. Marsa 56C odbyła się wystawa ponad 120 aut terenowych ...
    Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ
    Hyundai IONIQ został zwycięzcą Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 w kategorii "Samochód z napędem alternatywnym". To kolejna w Europie nagroda dla unikatowego modelu IONIQ, który jako jedyny samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      S2020005