Auto 2+1/2+2 w granicach 25-35tys

06 Lut 2024, 08:10

Cześć, chciałbym w tym roku kupić nowy samochód. Mój budżet 25-35 tys zł.
Samochód przeznaczony głównie do miasta, raz na 1-2 miesiące krótkie wyjazdy, 1-2 razy w roku dalsze trasy na wakacje.
Samochód przeznaczony dla rodziny 2+1 z perspektywą wykorzystania go jako 2+2.
Interesują mnie auta powyżej 2010 roku, niekoniecznie kombi, bagażnik minimum 350 litrów, tylko benzyna.
Nie musi być to demon prędkości. Tak naprawdę mi na tym strasznie nie zależy bo głównie jeżdżę po mieście. Bardziej interesuje mnie kwestia awaryjności oraz spalania (najlepiej w okolicach 7/8 litrów).

Moje typy to:
1/ Kia Ceed II - niestety nie wiem nic na temat preferowanego silnika przy benzynie. Może ktoś doradzi? Na ten moment jest to mój typ, chętnie posłucham każdej rady. Czym się kierować do tego budżetu? Na otomoto widzę Ceed 2 od 25 tys do 50 tys i nie wiem na co zwrócić uwagę.
Przekonuje mnie fajne spalanie, awaryjność, dobre opinie, minimalizm we wnętrzu, dobrze mi się nim jeździło u znajomego.
2/ Opel Astra J - długo obstawałem przy nim, ale naczytałem się o wadliwych skrzyniach. Spalanie też nie zachęca. Sporo tego na otomoto wśród handlarzy zapala mi lampkę w głowie. Poza tym ta ilość przycisków w środku - nienawidzę tego.
3/ Seat Ibiza 4 kombi - tutaj już trochę niższy segment, ale przekonuje mnie spalanie, wygląd i dobre recenzje.

Poproszę o rady.
DominoNR
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam

12 Lut 2024, 09:18

Polecam Renault Latitude
kmagda0
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Peugeot

13 Lut 2024, 18:56

DominoNR napisał(a):1/ Kia Ceed II - niestety nie wiem nic na temat preferowanego silnika przy benzynie. Może ktoś doradzi?
Tam miałeś silnik 1.6 GDi na bezpośrednim wtrysku lub 1.4 i 1.6 MPI które tolerowały i gaz. Generalnie ten pierwszy nie jest zły ale spalanie też nie jest niskie. Sam samochód całkiem trwały i nie uchodzi za awaryjny.

DominoNR napisał(a):2/ Opel Astra J - długo obstawałem przy nim, ale naczytałem się
Samochód ciężki sporo pali, plusem są silniki z instalacją gazową, a poza tym taki przeciętniak. Co do skrzyń były problemy, zerknij sobie tu astra-j-1-4t-czy-bac-sie-m32-vt122140.htm

DominoNR napisał(a):3/ Seat Ibiza 4 kombi - tutaj już trochę niższy segment, ale przekonuje mnie spalanie, wygląd i dobre recenzje.
Mniejsze auto najczęściej będzie oszczędniejsze :) pytanie jaki silnik brałeś tu pod uwagę bo jakoś nie widzę tu nic sensowego.

Zerknij sobie na Toyotę Verso 1.8 w benzynie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...