Opel Insignia z instalacją gazową LPG

Opel Insignia z instalacją gazową LPG

20 Lip 2012, 12:52

Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, hatchback lub kombi Sports Tourer. Nowa Insignia LPG ecoFLEX rozwija moc 103 kW/140 KM, zużywając zaledwie 7,6 litra gazu na 100 km (emisja CO2: 124 g/km) i jest oferowana w cenie od 100 550 PLN. W porównaniu z sedanem wyposażonym w silnik benzynowy 1.4 (5,7 l/100 km) zatankowanie czterodrzwiowej Insigni z instalacją LPG jest o prawie 40 procent tańsze.

Image

Na potrzeby wersji zasilanej gazem inżynierowie Opla wzmocnili zawory i gniazda zaworowe oraz zoptymalizowali moduł sterowania silnikiem. Wszystkie wersje nadwoziowe z instalacją LPG są wyposażone w sześciobiegowe przekładnie manualne. Zbiornik gazu o użytecznej pojemności 42 litrów został zamontowany we wnęce koła zapasowego, co nie spowodowało zmniejszenia bagażnika i nie obniżyło funkcjonalności Insigni. Zasięg samochodu na paliwie gazowym wynosi 500 kilometrów, ale po zatankowaniu benzyny rośnie on do 1700 kilometrów (dotyczy wersji sedan i hatchback).

Zawór umożliwiający tankowanie LPG znajduje się tuż obok tradycyjnego wlewu paliwa. Opel dołącza do wyposażenia zestaw końcówek do dyszy dystrybutora umożliwiających bezproblemowe tankowanie gazu w całej Europie.

Image

Kierowca dokonuje wyboru paliwa za pomocą przełącznika na desce rozdzielczej. Zasilanie gazem jest sygnalizowane diodą, która gaśnie po przełączeniu w tryb zasilania benzyną. Na uwagę zasługuje przyjazny dla użytkownika wskaźnik poziomu paliwa, który jednocześnie podaje informację o stanie gazu i benzyny.

Fabryczna instalacja LPG: dużo miejsca w bagażniku, bezpieczeństwo i gwarancja
Już wcześniej klienci mieli do wyboru kilka Opli z instalacją LPG: Corsę (trzy- i pięciodrzwiową), Merivę i Astrę (pięciodrzwiową i kombi). Firma rozszerzyła ofertę modeli z fabryczną instalacją gazową o Insignię w trzech wersjach nadwoziowych. Fabryczna instalacja LPG ma szereg zalet w porównaniu z instalacją montowaną w już eksploatowanym pojeździe. W każdym z wymienionych modeli priorytetowo potraktowano bezpieczeństwo. Testy zderzeniowe Opla przewidują na przykład sprawdzenie podatności na uszkodzenia zbiornika gazu oraz innych podzespołów ukrytych w strefach odpornych na skutki kolizji i doskonale zintegrowanych z bezpieczną konstrukcją pojazdu.

Image

W Insigni zbiornik gazu jest umieszczony we wnęce koła zapasowego. Dzięki temu bagażnik pozostał przestronny i nic nie ogranicza jego funkcjonalności. Konieczne przełączniki i wyświetlacze zintegrowano z zestawem wskaźników. Klienci mogą więc być pewni, że ich pojazd z instalacją LPG jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania montowane fabrycznie, co oznacza najwyższą jakość gwarantowaną przez markę Opel. Trwała instalacja jest maksymalnie bezpieczna i objęta gwarancją producenta. Podobnie jak inne modele Opla z instalacją LPG Insignia LPG jest montowana w Opel Special Vehicles GmbH (OSV) – filii Opla w Rüsselsheim mającej doświadczenie w modyfikacjach i budowaniu specjalnych wersji pojazdów.

POLECAMY Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX

LPG: przyjazny dla środowiska, tani i powszechnie dostępny
Popularność skroplonego propanu-butanu rośnie w Niemczech i całej Europie. To żadna niespodzianka, skoro jest on o mniej więcej połowę tańszy od benzyny. Zgodnie z decyzją niemieckich władz stałe zwolnienie paliwa gazowego z podatku zostanie utrzymane do 2018 roku. Właściciel samochodu przystosowanego do zasilania skroplonym gazem oszczędza nie tylko koszty, ale także środowisko, ponieważ silnik spalający LPG emituje o 15 procent mniej dwutlenku węgla w porównaniu z jednostką zużywającą tradycyjne paliwo. W Niemczech sprzedaż LPG prowadzi około 6 500 (czyli 45%) stacji benzynowych. W całej Europie działa ponad 35 000 punktów tankowania gazu.

źródło: Opel
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2797
Zdjęcia: 9893
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym? Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym?
    Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one konkurencję z samochodami spalinowymi ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

  •