Opel ADAM mały elegancki samochód miejski

Opel ADAM mały elegancki samochód miejski

16 Lip 2012, 12:18

Firma Opel wraz z całkowicie nowym pojazdem ADAM po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A. Opel ADAM łączy w sobie śmiałą stylistykę i niemal nieograniczone możliwości w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników, dzięki czemu każdy egzemplarz jest zupełnie wyjątkowy. Co więcej, ADAM został wyposażony w najlepsze technologie, spotykane w pojazdach z wyższych segmentów, w tym nowy system informacyjno-rozrywkowy integrujący z samochodem smartfony (pracujące w systemie operacyjnym Android/Apple iOS), co zapewnia kierowcy stały dostęp do aplikacji internetowych.

Zdjęcie

Sprawny trzydrzwiowy samochód o długości prawie 3,70 metra i szerokości (bez lusterek) 1,72 metra doskonale sprawdza się w miejskiej przestrzeni. W ekskluzywnym wnętrzu Opla ADAM znajdują się siedzenia dla maksymalnie czterech pasażerów, którzy mogą cieszyć się wyjątkową atmosferą pojazdu oraz korzystać z niezwykłej przestronności, nie-spotykanej dotąd w tak małych samochodach. O ile wcześniej firma Opel oferowała w segmencie A pięciomiejscowy model Agila zachwycający praktycznością, o tyle sportowy i elegancki ADAM z czterema miejscami stworzono przede wszystkim z myślą o podążających za modą klientach z dużych miast, szukających samochodu odzwierciedlającego ich indywidualny styl. Eksperci przewidują w najbliższych latach stały rozwój podsegmentu pojazdów dostosowanych do profilu klienta.

Zdjęcie

"ADAM oferuje duży potencjał rozwoju branży motoryzacyjnej. Jesteśmy bardzo dumni, że wraz z naszym małym modnym samochodem wprowadzamy do segmentu A najlepszą niemiecką technologię" - mówi dyrektor generalny firmy Opel, Karl-Friedrich Stracke. "ADAM to jedyny samochód z segmentu A, który będzie produkowany wyłącznie w Niem-czech. Jesteśmy pewni, że samochód zostanie fantastycznie przyjęty w Paryżu, podczas światowej premiery we wrześniu".

Zdjęcie

Początkowo Opel ADAM będzie dostępny z trzema wydajnymi silnikami benzynowymi (1,2 litra 51 kW/70 KM; 1,4 litra 64 kW/87 KM oraz 1,4 litra 74 kW/100 KM) wraz z pięciobiego-wą manualną skrzynię biegów. Wszystkie układy napędowe obejmują pakiet ecoFLEX, wyposażony w system Start/Stop, który zapewnia oszczędność paliwa. W późniejszym okresie zostanie zaprezentowany również mały silnik benzynowy nowej generacji, umożli-wiający turbodoładowanie z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz systemem Start/Stop w celu uzyskania większej wydajności i lepszych osiągów. Nowy silnik będzie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów nowej generacji.

POLECAMY Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM

"niemal nieograniczone" możliwości konfiguracji auta
ADAM łamie wszelkie standardowe zasady dotyczące wyposażenia samochodu. Zamiast dobrze znanych schematów klienci mogą wybierać spośród trzech różnych zindywiduali-zowanych wersji: JAM jest niekonwencjonalna, modna i kolorowa; GLAM oferuje elegancki, wyrafinowany i finezyjny styl; a SLAM pasuje do osób o sportowym i energicznym uspo-sobieniu. Te trzy wersje to doskonały punkt wyjścia do tworzenia praktycznie nieograni-czonej liczby kombinacji w celu dostosowania pojazdu do indywidualnych potrzeb. Opel oferuje w tym zakresie szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, w tym wykończenie dachu diodami LED (typu "rozgwieżdżone niebo"), oraz inne wyróżniające się i oryginalne elementy stylistyczne.

Zdjęcie

Mark Adams, wiceprezes firmy Opel ds. projektów, wyjaśnia: "Żadnego innego samochodu w tym segmencie nie można w tak dużym stopniu dostosować do własnych upodobań jak modelu ADAM. Oferujemy bowiem niemal nieograniczone możliwości kombinacji kolorów nadwozia/wnętrza, materiałów i zestawów. To mało prawdopodobne, aby klienci spotkali na swojej drodze egzemplarz wyglądający tak jak ich pojazd".

POLECAMY Podłącz ekskluzywny sprzęt, w tym smartfony

Ekskluzywne, zaawansowane technologie, po raz pierwszy w segmencie A
ADAM wprowadza do swojego segmentu wiele ekskluzywnych i innowacyjnych technologii, które zwykle można spotkać tylko w pojazdach wyższej klasy. Po raz pierwszy w seg-mencie A zastosowano zaawansowaną funkcję asystenta parkowania drugiej generacji (Advanced Park Assist — APA II), która debiutuje na rynku razem z modelem ADAM. Kie-rowca włącza system przyciskiem na tablicy rozdzielczej, po czym otrzymuje stosowną informację, kiedy znajdzie się w pobliżu miejsca odpowiedniego do zaparkowania pojazdu. Następnie system automatycznie obsługuje kierownicę i bezpiecznie ustawia samochód na miejscu parkingowym, a kierowca musi tylko obsługiwać hamulec, sprzęgło i biegi. System jest oferowany wraz z układem ostrzegającym o przeszkodach w martwym polu (Side Blind Spot Alert — SBSA), który również korzysta z czujników ultradźwiękowych. Nowością w tym segmencie pojazdów jest ponadto podgrzewane koło kierownicy — kolejny eksklu-zywny element kabiny.

POLECAMY Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM

Całkowicie nowy Opel ADAM będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze pod-czas Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach od 29 września do 14 października 2012 roku. Pierwsze samochody trafią do salonów w styczniu 2013 roku.

źródło: Opel
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2929
Zdjęcia: 11189
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wynajem Porsche - spełnij swoje marzenia Wynajem Porsche - spełnij swoje marzenia
    Branża motoryzacyjna zmienia się bardzo dynamicznie, jednak są takie nazwy, które od lat niezmiennie wywołują szybsze bicie serca wśród jej miłośników. Jedną z nich jest Porsche. Założona w 1931 roku ...
    Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
    "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...

  •