Auto 2-4 letnie za 100 k pln

06 Paź 2022, 15:28

Witam. Chce kupić auto dla 2+1 za około 100 k pln. Auto używane. Wymagany bagażnik minimum 400 l. Ma to być auto na lata i głównym wymaganiem jest prosta auta i bezawaryjność. Silnik benzynowy. Ktoś ma jakieś propozycje? Aktualnie jeżdżę kia cee'd 1,6 126 KM benzyna, kombi z 2010. W zasadzie auto bezawaryjne ale bym je zmienił na coś nowszego. Jeśli nie znajdę czegoś innego to kupię coś z stajni Kia/Hyundai z silnikiem wolnossącym 1.6 benzyna. Tak, wiem, to jest muł, ale na dojazdy do pracy czy wakacje z rodziną mi wystarczy.
Dziękuję
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Paź 2022, 17:52

Lepszej propozycji niż corolla hybrid chyba nie ma.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Paź 2022, 19:04

Corolla kombi ciasna jest na tylnej kanapie. Pasowałem się też do sedana i jest luźniej ale to nadal ciaśniej niż mam teraz. Mam wzrostu 182 i podobnego wzrostu moja kobieta jeżdżąca zawsze z tyłu.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Paź 2022, 19:56

nieludzki napisał(a): Ma to być auto na lata i głównym wymaganiem jest prosta auta i bezawaryjność.
już takich nie ma drogi kolego.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Paź 2022, 20:44

Kao napisał(a):już takich nie ma drogi kolego.

No mam prostą kijankę z tym 1.6 benzyna. To proste i bezproblemowe auto. Zakładam że z tym silnikiem każda kia będzie podobna. I mułowata też oczywiście.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Paź 2022, 09:03

Niektórych rzeczy nie przeskoczysz. Jeśli chcesz mieć auto z prostym silnikiem to przy tych wymaganiach co do rocznika jesteś praktycznie skazany na kompakty. A skoro auta należą do tego samego segmentu to i wymiary, rozstaw osi a w rezultacie ilość miejsca dla pasażerów jest podobna
Chcesz mieć więcej miejsca to musisz iść w segment D ale wtedy zapomnij już o stosunkowo prostej konstrukcji czy silnika czy całego auta, takie coś na rynku nie występuje. Jedyną sensowną opcją zeby zostać z wolno ssakiem wydaje się w tym przypadku zejście z rocznika i poszukanie Mazdy 6 czy ostatecznie avensisa.

nieludzki napisał(a):Zakładam że z tym silnikiem każda kia będzie podobna.


Wydać grubych kilkadziesiąt tysięcy i mieć auto z identycznym silnikiem jaki masz w modelu za kilkanaście? IMO trochę bezsensowna opcja. Tym bardziej, że nie jesteś z niego raczej w 100% zadowolony.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...

07 Paź 2022, 10:52

Tylko że Kia już od dawna nie ma wolnossącej 1.6, masz 1.4 100 KM które będzie jeszcze gorsze od tego co masz teraz... Totalna głupota, autobus ledwo wyprzedzisz.

Hybryda będzie bardziej dynamiczna, do tego oszczędniejsza.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Paź 2022, 11:25

A prius plus albo RAV4 hybryda super pozycja rynkowa i proste technicznie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Paź 2022, 12:11

Ravka bardzo fajna propozycja, szef mój ma i bardzo sobie chwali.
dziewdam
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Paź 2022, 12:59

galakty napisał(a):Hybryda będzie bardziej dynamiczna, do tego oszczędniejsza.
Aktualnie hybrydy mają jakieś absurdalnie wysokie ceny, nawet o 50 tys PLN więcej od wersji benzynowej. Ja robiąc po 10 tys km rocznie nie odzyskam tej różnicy.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Paź 2022, 13:47

To kup tego 1.4 100 KM i nie marudź.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Paź 2022, 14:13

nieludzki napisał(a):Aktualnie hybrydy mają jakieś absurdalnie wysokie ceny, nawet o 50 tys PLN więcej od wersji benzynowej. Ja robiąc po 10 tys km rocznie nie odzyskam tej różnicy


Następny dla którego hybryda to tylko spalanie reszta nie istnieje :ok:

Tak jak galakty napisał kup sobie 1,4 i nie marudź.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Paź 2022, 05:28

szybki napisał(a):Następny dla którego hybryda to tylko spalanie reszta nie istnieje :ok:
No to wytłumacz co takiego więcej oprócz spalania daje hybryda że warto dać aż tyle więcej kasy w tych czasach.
nieludzki
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Paź 2022, 06:48

Komfort jazdy wynikający z bezstopniowej skrzyni, wysoki moment obrotowy od dołu dzięki silnikowi elektrycznemu (taka corolla mimo 122 ps nie jest "mułem", ze świateł do 50-60kmh mało odstawisz prawie wszystko), niższe spalanie, mniej osprzętu silnika - nie masz rozrusznika, alternatora, żadnych pasków klinowych itd., dłuższa żywotność hamulców - hamowanie silnikiem ładuje baterię. Do tego mniejsza utrata wartości. Auto jako nowe jest droższe ale na rynku wtórnym również dużą różnica się utrzymuje. Po prostu przejedź się i sprawdź czy to dla ciebie


BTW szukanie super prostego i bezawaryjnego silnika do robienia 10k rocznie? Nie wpadaj w skrajności, nawet "bardziej skomplikowany" model przy takich przebiegach nie będzie miał się kiedy zepsuć (oczywiście przy odpowiednim serwisie). Znajdź sobie po prostu auto, które pod względem użytkowym spełnia twoje wymagania a później dobierz silnik, który nie będzie ewidentnym śmietnikiem. Trochę bez sensu moooooocno ograniczyłeś sobie wybór, nie jeździsz tyle, żeby ci się praktycznie nowe auta "sypały"
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km