Auto 20-30tyś.Volvo v60?

10 Kwi 2022, 16:43

To chyba zrobię jak kupowałem całe życie. Wezmę co mi się podoba i skręca a reszte mam gdzieś. :ok:
Sekarei
Nowicjusz
 
Posty: 12

10 Kwi 2022, 18:57

Zaraz się dowiesz, że idealnym dla ciebie autem jest np. toyota auris bo "się nie psuje". Co z tego, że jest nudna jak...wyposażenia nie ma, komfortu nie ma, osiągów nie ma a nie psuje się tylko dlatego, że nie ma się co zepsuć. Chyba, że się korbka w drzwiach urwie. Albo drugi "świetny wybór" czyli vag z wolnossącym 1.6. 102 konie pod maską, dycha na setkę podczas jazdy po mieście ale chociaż się nie psuje (nooo chyba, że akurat olej zacznie brać i trzeba mu generalkę zrobić - był tu taki jeden jegomość na forum, który stwierdził, że ten silnik jest bardzo dobry i po remoncie nie sprawia problemów :mrgreen: )

Ogólnie masz w miarę zdrowe podejście, kup co chcesz, pomijając może jakieś totalne niewypały pokroju 1.6thp czy 1.8tsi. Gdybyś przeczytał cały forumek to wyszedłbyś na ulicę i był bardzo zdziwiony że coś oprócz toyoty/lexusa/mazdy w ogóle jest w stanie się poruszać o własnych siłach
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Kwi 2022, 19:39

Sekarei napisał(a):To chyba zrobię jak kupowałem całe życie. Wezmę co mi się podoba i skręca a reszte mam gdzieś.

Dobre podejście ale pamiętaj co napisałeś wcześniej:
Sekarei napisał(a):Ok dzięki za pomoc, ale na twoją wiedzę do 30k mogę kupić dobry egzemplarz, bo w sumie mało ich jest w tej cenie i trochę sie boję, bo to jednak dla mnie dużo pieniedzy.


franccc napisał(a):Zaraz się dowiesz, że idealnym dla ciebie autem jest np. toyota auris bo "się nie psuje". Co z tego, że jest nudna jak...wyposażenia nie ma, komfortu nie ma, osiągów nie ma a nie psuje się tylko dlatego, że nie ma się co zepsuć


Jak byś pił do mnie to masz przykład na moją "miłość" do toyot
toyota-auris-gt180-ile-sztuk-bylo-tej-wersji-jakies-opinie-vt124694.htm

franccc napisał(a):toyoty/lexusa/mazdy w ogóle jest w stanie się poruszać o własnych siłach

Jest taki problem że różnych aut przechodzi przez moje ręce więcej niż Ty opisujesz tu na forum więc jeżeli przypuśćmy na 10szt. AR159 5szt. ma te same usterki to co mam napisać ?
Jeżeli chodzi o Lexa jezeli autor chciałby to w starszych wersjach mogę mu rozpisać każdą ważniejszą śrubkę z każdą możliwą awarią na podstawie swoich aut i moich kolegów którym pomagałem przy zakupie i którzy są nadal moimi kolegami.
Niestety mitomani internetowi zazwyczaj mają wiedzę czysto teoretyczną a często nawet jej nie posiadają bo trzeba się więcej nagimnastykować niż lektura danych z wiki i autocentrum.

Sekarei jak chcesz sobie poszaleć z zamkniętymi oczami i w/w Alfiątko Ci się podoba to dla ograniczenia ryzyka szukaj wersji 1,4t , z jak najmniejszym nalotem poznasz się z autem i dalej będziesz cudować.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Kwi 2022, 20:12

szybki napisał(a):albo cytryny c5
chyba co nieco wyprostowałem swoją opinią i konkretnymi postami :ok:
Co do Alfy miałem do czynienia z wieloma przy 159 można się zgodzić ze jest kicha ale giulietta wypada naprawdę spoko, serwisuje na bieżąco 2 szt a jedną z nich posiada mój dobry kolega i ma ją już od kilku lat, auto z przebiegiem blisko 200k no i jest spokój jak narazie. Są jakieś głupie rozwiązania jak filtr powietrza pod zderzakiem więc trzeba się nagimnastykować, w 1.75 jest siteczko na kanale olejowym jak w tfsi więc tu tez trzeba uważać, co więcej? No graty też nie są tanie jak do pastucha ale nie ma dramatu, jak dla mnie wśród alf giulietta wypada chyba najlepiej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Kwi 2022, 20:40

Kao napisał(a):chyba co nieco wyprostowałem swoją opinią i konkretnymi postami

Chciałem Cię polecić do prostowania wiedzy o AR dzuljetty :D ale bałem się władcy netu :ok:
Jaki ma wtrysk ta 1,75 ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Kwi 2022, 21:07

szybki napisał(a):Jaki ma wtrysk ta 1,75 ?
bezpośredni
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

10 Kwi 2022, 21:08

Kao napisał(a):bezpośredni

A już myślałem :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Kwi 2022, 21:15

A no i zapomniałem dopisać alfiarze nie chcą słyszeć o innym oleju niż Selenia, czy słusznie nie wiem.... W Jeepach też niby tylko mopar jest akceptowalny ale.... Ja się nie znam
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Kwi 2022, 07:10

O matko jaka dyskusja a sobie wieczorem spokojnie ogarnialem temat. W czwartek jadę oglądać mam nadzieję moją przyszłą Alfę :)
Dzięki znajomemu ogarnąłem również miłego Pana, który od ok. 30 lat zajmuje się alfami i jak sam przyznał jak ktoś uważa Alfy za awaryjne samochody to znaczy że nie ma za dużego pojęcia o samochodach a jego pasja kończy sie na VW.
Po prostu stwierdziłem że raz się żyje i kupno kolejnego Forda,Opla czy VW to kompletnie nudne podejście.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam. :)
Sekarei
Nowicjusz
 
Posty: 12

11 Kwi 2022, 07:20

Sekarei napisał(a):Pana, który od ok. 30 lat zajmuje się alfami i jak sam przyznał jak ktoś uważa Alfy za awaryjne samochody to znaczy że nie ma za dużego pojęcia o samochodach a jego pasja kończy sie na VW.


Tak jak Ci mówiłem uważaj na konkrety a nie pierniczenie o ogółach. Pan od AR nie płaci za Twoje naprawy tylko Ty jemu zapłacisz :D
Są opcje bezpieczne i kible typu ar159. Akurat zdecydowałeś się na opcję bezpieczną i oby tak zostało :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Kwi 2022, 08:08

Sekarei napisał(a):Dzięki znajomemu ogarnąłem również miłego Pana, który od ok. 30 lat zajmuje się alfami i jak sam przyznał jak ktoś uważa Alfy za awaryjne samochody to znaczy że nie ma za dużego pojęcia o samochodach a jego pasja kończy sie na VW.
to to juz fanatyzm, jest tak jak szybki mówi są opcje bezpieczniejsze a są też gnojaki jak 159. Kiedyś mialem 156 i jako tako auto było spoko ale jak posypało się zawieszenie z przodu to naprawą prawie wyrównałem wartość auta. A później padło turbo (z mojej winy zresztą) i postanowiłem już nie inwestować i sprzedałem za kilka stówek dla jakiegoś dłubacza.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Kwi 2022, 08:29

Tanie te Alfy, 2011 rok za 27k :mrgreen:

Co do 159. W pracy mam miłośnika AR i ma właśnie 159. Sam się nabija z tego auta, czasem wrzuci zdjęcie na lawecie... Zawieszenie co chwilę robi i mało nie kosztuje, a ostatnio mu płyn wyrzygało w trasie. Także ten egzemplarz broni honoru włoskiej roboty.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Kwi 2022, 17:01

Ostatecznie jestem dumnym właścicielem Alfy Romeo Giuletty nawet go nie sprawdzałem ani nic. Mam to gdzieś. Podobało mi się to kupiłem. Autem jeździ się fantastycznie, pięknie wygląda w środku też super. Boże, że przez tyle lat jakieś nudne Ople czy Fordy a tu takie fantastyczne autko czekało na mnie. :D
Sekarei
Nowicjusz
 
Posty: 12