Auto dające uśmiech na ustach - 13 000 zł

03 Maj 2016, 17:22

Cześć wszystkim.
Aktualnie poruszam się Volvo 2.5 TDI, które dzięki fotelom i szerokości jest bardzo wygodne, a w dodatku silnik jest dość żwawy (moment obrotowy). Jednak jest to auto za duże dla mnie i teraz poszukuje inne auto, które będzie dawać mi frajdę z jazdy - czy to pod kątem fajnego przyspieszenia[/u], czy precyzyjnemu układ kierowniczego, czy wygody. Jedno jest pewne - nie chce mieć muła, którym będę miał problem przy np wyprzedzaniu. Przemieszczam często dynamicznie lecz, bez zbędnego ciśnięcia, zarzynania itp, lecz lubię "niedzielnie" przycisnąć w pedał i sunąć przed siebie ;)
Aktualnie posiadam max 13000 zł na samo auto (na opłaty zostawiłem). Przyznam, że najbardziej ciągnie mnie do japończyków - duża niezawodność mimo częstego problemu z korozją. Myśle, że ze względu na to, że jeżdżę 80% po warszawskim mieście będę myślał nad LPG, ale na to zostaną przeznaczone oddzielne pieniądze. I teraz zaczyna się problem z wyborem, bo auta, które sobie upatrzyłem nie łączy nic poza rodowodem:
- Honda Accord VI coupe (2.3/3.0+LPG)
- Subaru Forester 2.0 125 Km (myślałem nad 2.0T ale koszta eksploatacji mnie przerastają)
- Subaru Impreza GD 2.0 125 Km (kombi/sedan, ale w podobnej cenie jest Forester)
- Mazda 323F BJ 2.0
- Toyota Yaris I TS 1.5
Dwa pierwsze jak patrzyłem pod kątem eksploatacji są cenowo podobne, jak nie tańsze porównując z moim Volvo. Subaru głównie przegrywa, że będzie dużo paliło (tu na pewno LPG będę zakładał), szkoda, że nie mocniejszy silnik, no i te auta powinno się naprawiać u ludzi znających Subaru, a nie u pana Zdzisia. Ale to brzmienie boxtera jak i napęd na 4x4 bardzo zachęcają. Accord wydaje mi się bardzo fajnym autem jednak nie jestem przekonany do starszych automatów-bez możliwości samemu zmieniania biegów. Mazda wypada najgorzej pod kątem blachy, za to Yaris jest bardzo mały.
Co możecie mi powiedzieć o w.w. autach - co doradzić.
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Maj 2016, 17:56

Aby Subaru dawało frajdę z jazdy to trzeba by było brać tego 2.0T ale budżet nie pozwala,ten zwykły 2.0 raczej do zwykłego poruszania się.

A myślałeś o Civic'u VI 1.8 VTI
[link do oferty na Allegro wygasł]
Toyota Avensis I 1.8/2.0
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

03 Maj 2016, 18:02

Z tych co podałeś tylko Accord coupe 3.0. Odpuść wszelkie R4 ok 2.0 poj N/A
jak juz to doładowane.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Maj 2016, 18:41

Foresterem na pewno nie pociśniesz :lol:
Jeżeli japoniec, to można poszukać poprzedniego modelu lancera
[link do oferty na Allegro wygasł]
lub mazdy 323f
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
linki przykładowe.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

03 Maj 2016, 18:55

Kieł napisał(a):Toyota Avensis I 1.8/2.0

Komfort i przyspieszenie jako takie to da ale czy wywoła uśmiech na twarzy tego to raczej nie :( Jak dla mnie frajda z jazdy to RWD jakieś mocne, za 13000 zł kupisz już bardzo dobre E36 coupe 328i wiem, że chcesz coś bardziej Japońskiego ale myślę, że nie obrazisz się jak wtrącam inne kraje ;)
Ford Focus mk1 st170 powinieneś dostać, mondeo mk2 st200 (co prawda przód napęd), opel astra G bertone, MG ZR 1,8 160 KM :wink:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Maj 2016, 19:27

a może takie coś? uśmiech na twarzy gwarantowany...no chyba ze się boisz marki ;) [link do oferty na Allegro wygasł]
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Corvette C3 Stingray
    Długa maska, wąska talia i zjawiskowy wygląd. Mowa o samochodzie Corvette C3 Stingray - kolekcjonerskim rarytasie. Choć od jego stworzenia minęło ponad 40 lat nadal zadziwia nowoczesną stylistyką i świetnymi osiągami. Samochód ...

03 Maj 2016, 20:31

JSM napisał(a):- Toyota Yaris I TS 1.5


Miałeś auto z turbo więc kup z turbo albo dużą pojemność w manualu.

Jeżeli rozważasz yarisa TSa polecam Ci colta czt 1,5t sukcesywnie drobnymi kroczkami możesz zbliżyć się do naprawdę szybkich aut no i turbo w połączeniu z mivec-iem jest kozackie... :D
Nie będę pisał szczegółów chyba że będziesz zainteresowany...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Maj 2016, 21:40

To Impreza 125 Km na pewno nie będzie demonem prędkości, ale na pewno pod kątem prowadzenia i napędu 4x4 da mi dużo frajdy - głownie zimą. yeti65 - Mazda 323F lepiej myślę nie pojedzie :P
Jeżeli chodzi o Hondy to patrzyłem kiedyś na te Civic'i VTI ale u mnie wszystko idzie raczej za Accordem Coupe.
Lexusa się trochę boje, że się nie zmieszczę w budżecie - to jest taki niski pułap i bym dość długo przeszukać rynek i fora. Ale why not :)
Lancer, Focus, czy tym bardziej Opel odpadają. A sorki ale e36 za te pieniądze bym nie kupował. Wolałbym młodsze e46 a w silniku 2.0 kupić.
MG są tanie i godne uwagi ale tej marki się boje, tak jak saab'a.
No i coś co mnie zaskoczyło najbardziej - jeżeli będę myślał o mini hot-hatchach to Colt jest mega fajną propozycją, a Yariske TS wrzuciłem, bo jeździłem autkiem przez pewien czas i bardzo fajne mimo iż małe (co jest ich zaletą niż wadą :P )
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Maj 2016, 15:07

Trochę minęło czasu.. pojeździłem paroma autami, więc umysł mi się rozjaśnił i trochę rozsądku weszło w krew.
Cena dalej zostaje max 13000 zł, tylko muszę przystopować z tym dużym uśmiechem, a zostać przy mniejszym. W między czasie jechałem Imprezą GD 125 km i fakt nie ma takie kopa jak bym chciał, ale fajnie się prowadzi - przyklejony do jezdni no i odepchnięcie z 4 łap + dźwięk silnika. Jeździłem też słabszym Civiciem VII 1.6 vtec 110 km i też mi odpowiada (minus to to kręcenie wysoko gdzie ja przez cały czas jeździłem dieslem, ale to się przyzwyczaję), także w moich propozycjach są:
- Mazda 323F 2.0 Sportive (myslałem ewentualnie nad młodszą Mazdą 3 1.6)
- Honda Civic VII 1.6 Vtec
- Audi A3 1.8t (150-180 km)
- Subaru Impreza GD GX 125 km (tylko tu się obawiam o mechanika i ceny części + na pewno tutaj będzie LPG)
- Toyota Yaris 1 1.5 TS
- Mitsubishi Colt 1.5 CZT
- BMW e46 coupe (o ile się nie mylę to stać mnie max na 2.0)
Teraz popatrzmy pod tym mniejszym uśmiechem, że nie musi to być mega szybkie auto, ale niech da np fajne prowadzenie. Jakie są wasze opinie?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Maj 2016, 15:22

A co powiesz o F.Focusie 2.0
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

13 Maj 2016, 10:41

Nie wiem czemu ale Focus ST do mnie nie przemawia, chociaż był kiedyś w kręgu moich zainteresowań.
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996