Hot hatch do 50 tysięcy.

12 Maj 2016, 21:12

Witam. Obecnie posiadam audi a3 1.8t, nie mogę na nie narzekac ale trzeba przyznać, że jest to już leciwe autko i chciałbym kupić coś nowszego. Moje wymagania:
- Benzyna
- Powyżej 200 koni mechanicznych
- 2008 lub mowsze
- 50 tysięcy choć to może zweryfikować rynek


Moja uwagę przykuly następujące samochody:
- Golf 6 gti 2.0 tfsi dsg
- Renault Megane Rs
- Ford Focus mk2 st
- Opel Astra 4 opc

Najbardziej skłaniam się ku renault, jedynie co mi się nie podoba to wnętrze, które jest ubogie powiem szczerze, że moje 20 letnie audi się lepiej prezentuje. Golf jest oklepany a do tego silnik i skrzynia nie mają dobrych opini. Astra fajne auto ale to jednak opel. Ford średnia stylistyka, nowszy jest zdecydowanie ładniejszy ale również sporo droższy. Czekam również na inne propozycje mam nadzieję, że mi dobrze doradzicie.
kisloo28
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 03 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi a3
Silnik: 1.8 turbo
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

12 Maj 2016, 22:57

Jak chcesz iść w golfa to lepiej dorzuć trochę kasy i szukaj wersji "R", ona będzie mieć napęd 4x4, nawet jeśli to udawane to zawsze jakieś, a pozostałe auta to FWD..Dodatkowo Golf 6 GTI to jest dla mnie polift golfa V niemal to samo..

I owszem silniki średnie, skrzynie potrafią płatać figle, ale jechałem mk7 R i powiem tyle, to jest miazga..Najlepiej umów się na jazdę i przejedź się Golfem R, Megane RS itd..porównasz..i będziesz wiedział o czym mówie..
Osobiście może bym jeszcze szukał zadbanego mk5 R32, dobrze trzyma cenę i to brzmienie... :D

A jeśli nie to prawde mówiąc nie wiem czy bym nie wolał iść w kierunku np BMW E46 M3?
Co prawda szukasz 2008 w górę ale wg mnie to bezsens, w M3 będziesz miał frajdę nawet jak to będzie auto z 2003 roku, myślę że coś dasz radę znaleźć..

Ewentualnie Focus ST, ale to tak ostatecznie..
to tyle ode mnie, natomiast mam pytanie, masz prawko od 2 lat i na pewno nie dłużej jeździsz 1,8T A3 i już Ci się znudził? :mrgreen:

Weź pod uwagę to że z Cupry 1,8T Leona zrobisz 270 koni z palcem w nocniku, (nawet 1,8T w A3 idzie ostro ponad 200 koni) a nowoczesny wygląd aut to nie wszystko, masz sporą gotówkę warto się zastanowić.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

13 Maj 2016, 05:58

Od siebie dorzucę Honde Civic VIII Type R ,chyba że już ją wcześniej odrzuciłeś.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

13 Maj 2016, 08:12

A3 to bardzo fajny samochód seryjnie miał 150hp i wgrałem program na 180. Rzecz w tym, że znudził to za dużo powiedziane. Auto kupiłem jako 1 swoje auto jak jeszcze się uczyłem, także można powiedzieć że to jedna z tych "igieł". Ma najechane koło 300tys ale przypuszczam, że tak na prawdę może mieć sporo więcej dlatego nie decyduje się na tuning tego konkretnego egzemplarza bo wiem, że nir warto. Co chwile go dobada jakąś "drobnastka". Tu się srubka poci, tu uszczelka, tu klima nie działa i trzeba trzasnac drzwiami itp.

M3 świetna propozycja, muszę się zastanowić nad jakąś Bmw.

Dziękuję wam za odpowiedzi :)
kisloo28
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 03 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi a3
Silnik: 1.8 turbo
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

13 Maj 2016, 09:37

Focus z racji pięknie brzmiącego silnka 2,5T :ok: W dodatku świetnie się prowadzi.
Megane jak rozważasz 4-cyl.

Golfa ma lipny silnik, a Astra to podsterowna klucha.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010