Auto dla kobiety/benzyna/18 tys/po 2009

22 Cze 2020, 10:57

Proszę o wsparcie w wyborze auta. Poszukuję benzyniaka 1.4-1.8, nie musi być demonem prędkości, ale nie chciałabym aby jazda i wyprzedzanie było męczące. W miarę ekonomiczne, z racji częstej jazdy po mieście i staniu w korkach.
Nie chciałabym typowego kombi, ale coś większego w segmencie B, z racji wożenia dziecka i psa w bagażniku.
Rozważałam na początku Peugeota 207 SW i Clio kombi, ale odradzano mi Francuza, a w Clio silnik TSI.
Teraz myślę o Oplu Meriva po 2010 r lub Golf Plus i Mercedes B Klasa , ale tutaj w tym budżecie rocznik 2008-2009. Mercedes i Peugeot mają wygodne dla psa bagażniki z roletą.
Moje pytanie czy warto iść w starszego VW ,Mercedesa czy lepiej Opel.
Może macie jakieś inne propozyje?

dzięki wielkie za pomoc.
Azu
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Cze 2020, 14:31

Azu napisał(a):Rozważałam na początku Peugeota 207 SW i Clio kombi, ale odradzano mi Francuza, a w Clio silnik TSI.
Nie zawsze francuz musi być zły :) oczywiście potrafią się psuć ale komfort jazdy jest całkiem niezły. Najczęściej zawieszenia są tak zestrojone że nawet w małych samochodach lepiej wybierają nierówności od typowych VAGów.
Ciekawą propozycją do miasta jeżeli chodzi o francuskie auta to w twoim przypadku może być Peugeot Bipper. Sprawdzi się podczas przewozu psa i dziecka, a dodatkowo nie potrzebuje dużo miejsca do parkowania.

Azu napisał(a):Teraz myślę o Oplu Meriva po 2010 r lub Golf Plus i Mercedes B Klasa , ale tutaj w tym budżecie rocznik 2008-2009. Mercedes i Peugeot mają wygodne dla psa bagażniki z roletą.
Z tych podanych chyba najlepiej celować w Merivę. W budżecie który masz powinnaś znaleźć wersję dobrze wyposażoną. Ja ją nazywam takim małym Vanem :)

Azu napisał(a):Moje pytanie czy warto iść w starszego VW ,Mercedesa czy lepiej Opel.
Jak znajdziesz fajną wersję takiej Merivy to moim zdaniem nie ma co się pchać w starsze auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

22 Cze 2020, 17:30

W sumie trochę złe podejście - obawiasz się francuzów, a zastanawiasz się nad Mercedesem, który będzie jednak droższy w utrzymaniu.
Ja bym to widział tak:
1. Meriva
2. 207, Clio (nie TSI, tylko TCE, które jest :ok:
2.5 Golf Plus - bardzo tani w utrzymaniu, ale godny polecenia jest tylko jeden silnik.

Skoro padł Golf, to trzeba też umieścić propozycję Skody Roomster, która kosztowo wypadnie nawet lepiej od Golfa. Jest też Honda Jazz (ona akurat bdb trzyma cenę i jest bardzo trwała).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Cze 2020, 19:05

Dziękuję za odpowiedź. Jaki silnik golfa jest godny uwagi? 207 odrzuciłam trochę za namową innych. Roomster i jazz też już się gdzieś nawinęły podczas poszukiwań, ale z kobiecego punktu widzenia :) ...Roomster mimo funkcjonalności odpada- wygląda trochę jak dostawczak, a w Jazzie nie do końca odpowiadają mi fotele , ich dziwne kształty i niebieska tapicerka. Trochę jak z innej epoki, a wszystkie które przeglądałam właśnie taką miały. Jaki silnik w Merivie jest ok? Czy warto turbo?
Azu
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Cze 2020, 19:24

Azu napisał(a):Jaki silnik golfa jest godny uwagi?
1.6 102KM
Azu napisał(a):207 odrzuciłam trochę za namową innych.
a co ci inni pisali?
Azu napisał(a):Jaki silnik w Merivie jest ok? Czy warto turbo?
warto, gdyby budżet był większy, to tak. Jakoś wcześniej mi umknęło, że masz 18k, co stawia na negatywnym polu zakup II gen Merivy.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Cze 2020, 20:48

Jak zauważyłam 18 tyś to nieosiągalne przy Merivie. Zaczyna się od 20. Chyba, że jakiś typ spod ciemnej gwiazdy. A turbo warto do jakiego przebiegu?
Azu
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Vision EfficientDynamics 2009
    BMW Vision EfficientDynamics łączy w sobie futurystyczny, aerodynamiczny design nadwozia z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. We wnętrzu konceptu po raz pierwszy zastosowano technikę warstwową. Dzięki wykorzystaniu ...
    Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
    Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...

22 Cze 2020, 21:50

Azu napisał(a):A turbo warto do jakiego przebiegu?
liczy się przede wszystkim stan, przebieg można mieć "na życzenie".
Meriva turbo to kwestia 25k, więc...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Cze 2020, 09:37

To jak z tym 1.2 TCE w Reno?
mam na oku jedno auto a nasłuchałam się o awaryjności tych TCE
co myślicie?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Azu
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Cze 2020, 10:45

i jeszcze jedno pytanie :) wracam myślami do Jazz, chociaż wizualnie bardziej Meriva jednak. Czy jest duża różnica między silnikiem 1.2 czy 1.4 w Jazz? jednak dużo więcej ofert 1.2 i cenowo też dużo niżej
Azu
Nowicjusz
 
Posty: 5