Auto dla kobiety, dojazdy do pracy

13 Kwi 2019, 07:40

Cześć,
Poszukuje auta dla siostry. Samochód będzie użytkowany głównie na dojazdy do pracy plus oczywiście krótsze trasy w weekend.
Codzienna trasa 2x50km z czego 70% to autostrada A2.
Wymagania:
Klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, benzyna +lpg lub prosty ekonomiczny diesel, w miarę tanie części zamienne.
Budzet: ok10 tys złotych na samo auto
Z tego co wiem rozgląda się za Fiatem Grande Punto.
Proszę o propozycję. Z góry dziękuję za pomoc.
przemoo93
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 7-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.0 i-VTEC 16V 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

18 Kwi 2019, 22:18

przemoo93 napisał(a):Z tego co wiem rozgląda się za Fiatem Grande Punto
Jest to jakieś wyjście bo ten model chyba będzie najmłodszy w porównaniu z innymi.
Z mojej strony mogę zaproponować np. Focusa MK2 z silnikiem 1.6 auto bardzo fajnie się prowadzi, inne godne rozważenia to Astra H i Ibiza III czy Fabia.

Z prostych ekonomicznych diesli to może Yaris 1.4 D4D mało pali, a silnik praktycznie bezawaryjny. Tylko ciężko kupić coś dobrego i trzeba długo szukać.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Kwi 2019, 06:47

Cichy77 napisał(a):Astra H


Trochę mały budżet,dorzuciłbym parę groszy. Tak samo Grande Punto,za 10k idzie się trochę naszukać.

Skąd dokładnie jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Kwi 2019, 16:51

Astrę H spokojnie można wychaczyć w tym budżecie. Szczególnie w dieslu, bo może benzyna trochę bardziej trzyma cenę. Diesle zaczynają się od niecałych 8 tys, sensowne egzemplarze z rocznika 2004-2006 można poniżej 10 tys znaleźć. Często widać w ogłoszeniach że auto już po wymianie dwumasy czy regeneracji turbiny itd. Dużo jest tych aut, a zainteresowanie dieslami jednak maleje i te ceny spadają. A te Astry są dosyć spoko, auto wygodne, spalanie jest dość niskie, a sama eksploatacja nie jest jakoś mega droga.

Trochę jestem w temacie jeśli chodzi o ten model, bo sam od miesiąca bezskutecznie sprzedaję moją Astrę 1.7 CDTI z 2005 za 10,5k (do sporej negocjacji) i widzę kompletny brak zainteresowania - jeden zwiedzający bez pieniędzy i dwa telefony w stylu ''panie co tak drogo, mogę dać max 7''. A ogłoszenie starannie napisane, samo auto w bardzo przyzwoitym stanie z masą nowych części, aktualnym OC i nowym przeglądem. Jeszcze sam go niedawno u mechanika od dołu do góry przetrzepałem, i naprawiłem różne pierdoły, żeby kupujący nie miał się do czego mechanicznie przyczepić - chyba niepotrzebnie, bo jeszcze nikt tej mojej Astry nawet porządnie nie oglądał :D Trochę przeglądałem ostatnio portale ogłoszeniowe, poszukując przyczyny braku zainteresowania i widzę, że sporo takich modeli wisi po 2-3 miesiące i chyba sprzedający mają podobny problem co ja.
grotx
Nowicjusz
 
Posty: 31

21 Kwi 2019, 17:27

Dzięki za propozycję.
@Barol najlepiej byłoby znaleźć auto w okolicach Grodziska Maz., Żyrardów, Skierniewic. Ogólnie w odległości Łódź - Warszawa.
przemoo93
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 7-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.0 i-VTEC 16V 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX L to naziemna klasa biznes dla całej rodziny
    Kto pamięta jeszcze, jak lata się samolotem? Piloci z pewnością, ale spójrzmy na sytuację oczami pasażerów. Liczba rejsowych lotów jest w obecnej sytuacji minimalna, a wiele osób tęskni za podróżami, ...
    Porządne opony to klucz do bezpiecznych wyjazdów
    W okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych, gdy setki tysięcy z nas wyrusza na zasłużony wypoczynek, należy pamiętać o kluczowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Według badań aż 70% Polaków ...