Auto dla mnie i rodziców

29 Gru 2020, 23:22

Witam serdecznie, zarówno ja jak i moi rodzice zamierzamy zmienić nasze stare autka na coś lepszego dlatego żeby nie śmiecić założe jeden temat w którym poproszę Was o porady jakie auta moglibyśmy sobie sprawić.

1. Ja, mam prawko od kilku lat, szukam czegoś do 20-25 tys, najlepiej w lpg powyżej 140-150 KM, dojeżdzam do pracy codziennie 60 km w obie strony i głownie wokoł komina jeżdzę tryb pół na pół trasa/miasto. Najlepiej sedan/coupe/hatchback - kombi odpada Myślałem na Astrą H GTC 1,8 lpg benzyna, albo Chevrolet cruze 1,8 lpg - albo alfa 159 1,9 jtd. Co jeszcze mogę rozważyć?

2. Autko dla rodziców - raczej nie jeżdzą szybko więc coś oszczędnego tryb również mieszany, grunt to w miare młode (oczywiście w stosunku do ceny) autko, z dobrą opiniami odnośnie niepsucia się, sedan/hatchback 10-12 tys.

Proszę o porady - dziękuje z góry
pawelstepie
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Gru 2020, 15:08

AD:1 Myślę, że tu nie masz co szukać diesla ponieważ w tym budżecie jeżeli już byś taki znalazł to będzie pewnie trochę zmęczony i może się okazać drogi w utrzymaniu. Rocznie na dojazdy do pracy wyjdzie Ci jakieś 15tkm więc możesz przyjąć roczny przebieg około 18tkm.
pawelstepie napisał(a):Myślałem na Astrą H GTC 1,8 lpg benzyna
Ciekawe auto które możesz na pewno rozważyć. W sumie tak dla dwóch osób.

W twoim budżecie możesz jeszcze spojrzeć na Astrę IV 1.4T LPG czy Fiata Bravo 1.4T i ciekawym rozwiązaniem może okazać się Mitsubishi Lancer 1.8.

AD.2
Mały budżet i tak się zastanawiam co tu można by polecić dla dwóch osób, hm...? Tu jak by mogli trochę dorzucić np. do 15tyś. zł to można by było pomyśleć o Hyundaiu i20 inne samochody które warto wziąć pod uwagę to Yaris 1.0 czy Nissana Micrę 1.2. te samochody są małe i powinny być również w miarę oszczędne (najmniej spali Yariska). Trochę większy będzie Punto czy Astra III, jednak ja ma być tanio to chyba najlepsze będą auta takie małe, typowo miejskie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34