Auto dla mnie ;)

10 Cze 2010, 17:13

Hej,

założyłam nowym wątek (choć strach był - nie powiem ;) ) bo moje wymagania też są specyficzne, aczkolwiek realne. Prosze Was o podpowiedź.
Dojeżdżam codziennie ok 100 km w dwie strony do pracy. Potrzebuje ekonomiczne auto, najchętniej diesla. Jest mi wszystko jedno jak wygląda, ale musi byc w miare niezawodny.
Zakochana byłam w Seacie Toledo z 94 roku, ale mi go sprzedali. Teraz Favoritka na gazie dokonała żywota i tłukę się busami do pracy.

Moje typy to stara Corsa, może Saxo, dziś wpadłam na trop Corolli. Może Punciak? albo Swift taki litrowy?
Zawsze jeździłam trupami (max. do 98 roku) i tak chyba zostanie, więc nic mi nie straszne, byle jeździł.
Prawko mam od 13 lat i ciągle jeżdże, a poza tym kumple uważają, że jak wsiadam za kierownicę to rosną mi jaja :wink: więc tak tylko po cichu marze o samochodzie, który przy ekonomice (jazdy i napraw) jeszcze miałby odrobinę buta... ;)

Liczę na Wasza pomoc :)
b.jajko
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków

10 Cze 2010, 17:36

W tej cenie niestety nie masz wielkiego wyboru. Polecam citroena saxo 1.5 diesel. Wbrew pozorom jest to bezawaryjny samochód. Silnik 1.5 diesel w miarę żwawy, ekonomiczny a co najważniejsze niezniszczalny. Polecam Ci ten samochód. Moja ciotka posiada właśnie taki model od 4 lat i bardzo go sobie chwali.
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa

10 Cze 2010, 17:46

Dokładnie też bym sie skłaniał ku Saxo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2010, 17:58

Golf 3 ale nie w dieslu lecz benzynie z gazem, najlepiej 2.0 8v GTI
taniość i wygoda jazdy, mocny silnik z dużym momentem obrotowym. zwykle dobre wyposażenie, do tego bardzo wygodny i w miare tani w eksploatacji... a w ofertach to tylko wybierać ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Cze 2010, 19:14

"Trójka" mimo że buracka niby,to jednak bardzo dobry samochód.Pocieszny poszedł bez komplikacji do najprostszych rozwiązań. I dobrze.
Dodam,że wersja z 1,6 już daje radę.
Z innych aut to może Lanos 1,6 16v z lpg. Tutaj mamy do czynienia z tanimi naprawami i dobrym przyspieszeniem.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Cze 2010, 19:16

tylko do takiego lanosa 16v to gaz sekwencyjny bo podobno na zwykłym sprawia problemy
Ew 1.5 8v- bardzo dobry silnik do zwyklego LPG ale on ma chyba 86 HP
Kakameo
Początkujący
 
Posty: 205
Miejscowość: ok. Wadowic
Auto: Seicento 900 41KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SUV Pajero Sport będzie produkowany na Kałudze w Rosji
    Przedstawiciele firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowali o rozpoczęciu produkcji średniej wielkości SUV-a Pajero Sport w zakładach PCMA Rus w Kałudze. Fabryka ta stanowi współwłasność grupy PSA Peugeot ...
    Volvo V90 Cross Country w zimie
    Volvo V90 Cross Country powstał, by stawić czoło trudnym warunkom drogowym i pokonywać oblodzone i zaśnieżone szosy. Do tego miał być duży i komfortowy. Trzeba przyznać, że udał im się ten zabieg! Sami Szwedzi przyznają, ...

10 Cze 2010, 19:39

86 koni wystarczy - po przesiadce z Favoritki i tak będzie znaczna różnica widoczna gołym okiem. Do tego znacznie lepiej sprawuje się na LPG.
Ode mnie Audi 80 B4 też z ośmio - zaworowym dwu - litrowcem.
Samochód nie do zajechania, ma już swoje lata ale mimo to potrafi jechać bezawaryjnie wiele setek kilometrów do tego blachy ocynk - więcej mówić nie potrzeba. Jeżeli rozmiary Ci nie przeszkadzają to polecam z czystym sumieniem.
Tutaj opinie:
[link do autocentrum.pl wygasł]
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Cze 2010, 20:03

stasiowski121 napisał(a):Ode mnie Audi 80 B4 też z ośmio - zaworowym dwu - litrowcem.
najlepsze VAGowskie silniki :wink:
niby 115 kucy ale moment taki prawie jak w dieslu :wink: sama przyjemność z jazdy
dobrze toleruje LPG 2 generacja wystarczy żeby w koszta się nie pchać (byle nie najtańsza)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

11 Cze 2010, 13:42

Zaintrygowało mnie to Saxo. Dorwałam jakies inne opinie i wszystkie są dobre. To aż podejrzane :) z kolei saxofonowcy jako pierwszą i naczęstszą wadę wymieniają tylnią belkę plus jeszcze wahacze i coś tam jeszcze - jak juz pójdzie to wszystko z tyłu do wymiany.
No i oczywiście utarte przekonanie, że citroeny to się psuuuuują...

z gazami to ja mam same kiepskie doświadczenia niestety - jasne, że w moich trupach to też stare genracje, reduktory źle, za wysoko montowane i takie historie, ale przez to straciłam jakoś przekonanie do gazu.

A Clio kontra Corsa kontra Saxo? da sie to jakoś pohierarchizować?

teraz to już myśle bardziej o kosztowności napraw poszczególnych marek.

A jeszcze pytanie: zakup czegokolwiek w granicach 6 tys to auto kilkunatoletnie, ze sporym przebiegiem (na pewno powyżej 160 tys. no chyba, że znalałaby się jakas perełka od dziadka) - i takie auto, za pare lat moge sprzedać pewnie już tylko za ok. 4 tys.
Alternatywa wymyslona dziś to poprostu jakiś Uniak za 2 tysiące, do którego co jakis czas coś trzeba będzie dorzucić, ale w przypadku sprzedazy strata niewielka. Co Wy na to?

AAA i jeszcze jedno:
ładne saxo z 99 roku, w tej cenie - przebieg 209 tysięcy... wiem, że diesle dają rade sporo - ale czy to nie jest już taka granica maksymalna? że ryzyko wzrasta?
b.jajko
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków

11 Cze 2010, 15:18

Jeśli trafisz na zadbane Uno to jak najbardziej na tak.Ja od siebie jeszcze dorzuce:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
wiem że to są same benzyny ale są one łatwe i tanie do utrzymania.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Cze 2010, 17:30

Twoje "zawody" w hierarchizowywaniu (ja pierdyle :neutral: ) małych aut prowadzą do niejednoznacznych wniosków.
Przede wszystkim ciężko rozdac konkretne medale poszczególnym zawodnikom...
Na pewno i jak dla mnie z tego trio Corsa Clio Saxo ,miejsce na najniższym podium przypisałbym Clio ze względu na częstotliwośc drobnych usterek oraz zbudowania wnętrza auta z kiepściutkich plastików. I teraz zwycięzca... Ze względu na silnik zdecydowanie Saxo 1,5d,a ze względu na ogólną trwałośc mechaniczną i przestrzeń w środku Corsa.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby Corsa z silnikiem z Saxo 1,5d... :razz:
W porównaniu z Clio,Saxo ma lepsze wykończenie i z tym silnikiem jest to auto ekonomiczne.Mankamentem jest nietrwałe zawieszenie i o ile koszt jego napraw z przodu nie jest wyzwaniem,to regeneracja tylnej belki to pewnie jakieś 1500zł (o ile przypadnie na Ciebie) :smile:
Szkoda że nie chcesz tego gazu...
Bo Corsa z lpg i zwykłym 1,4-60KM spełniłaby wszystkie Twoje oczekiwania...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2010, 21:31

A może VW POLO 6N w dieselku??
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -z zewnątrz identyko jak mojej kobiety.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Cze 2010, 07:14

Artur, ja nie zapieram się z tym gazem :) ide zaraz pogrzebać za Corsami w takim razie.

To Polo też niezłe, ale w tej cenie mam conajmniej 2 lata młodsze Saxo :mrgreen:
Coś mi to saxo weszło w głowę i nie chce wyjść. A powiedzcie - jeśl sprzedający zgodzi się na wizyte u mechanika przed zakupem, czy mechanik tak na oko jest w stanie ocenić, co tam z tą belką?? bo rozumiem, że jak jest już na maksa przegnita - to sama bym zobaczyła, ale może to nie są tak spektakularne uszkodzenia?

Oglądałam wczoraj Uno 5-cio drzwiowe za 1700 zł :D bardzo zadbane, ładne, 96 rok i 107 tysięcy na liczniku, ale pod spodem - miałam wrażenie, że całe płaty zardzewiałej blachy odpadają od podwozia, spruchniałe progi i nadkola. NIe wiem, czego się spodziewałam w tej cenie, ale zaskoczyła mnie ta rdza dosłownie wszędzie :)
b.jajko
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków

12 Cze 2010, 07:48

Uno tak ma,gnije podłoga,progi,drzwi i tylne nadkola ale da sie znaleść jeszcze egzemplarz wart uwagi.Zobacz na to Uno,wygląda wmiare dobrze no i jeszcze czarne blachy a więc 1własciciel od nowości.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Cze 2010, 08:00

No rzeczywiście niezłe. Tylko brzydkie ma te spojlery w kolorze nadwozia :P to chyba nie jest standard, tylko coś zbajerowane, ale to akurat najmniej ważne. Jeśli to te woźniki w małopolskim to spróbuje go oglądnąć. Dzięki barol :)

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 09:51 ]
Dobra, mam całą listę Cors 1.4 z lpg i pare sztuk saxo :)

no to zaczynam poszukiwania :)
b.jajko
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków