Auto dla wysokiego

Auto dla wysokiego

10 Sie 2019, 19:46

Cześć. Jestem na etapie poszukiwania modelu samochodu dla mnie.
Miałem już A4 B5 kombi i Astrę F. Jeździłem golfem IV, Mazdą 626, mazdą 6. Aktualnie w pracy jeżdżę czasami combo c i transitem connectem. Dlaczego lista? Bo nie siedziałem jeszcze za kierownicą osobówki gdzie byłoby mi wygodnie tak jak w combo. Siedziałem też w caddy i też było całkiem przyjemnie. Jeśli chodzi o moje auta to mieściłem się ale raczej na leżąco/z tyłkiem wysuniętym. Jest to a) niewygodnie b) widoczność jest słaba. Dlatego piszę tutaj z prośbą o nakierowanie mnie na właściwy rejon :)

Mam 194cm wzrostu i wagi więcej niż powinienem - tyle w skrócie o mnie.

= Budżet < 15 000zł

= Rejon - wielkopolska (Poznań) / wyjątkowo lubelskie (rodzinne rejony w których często jestem)

= Użytkowanie
- 5x w tygodniu 10km do pracy
- 5x w roku wyjazd w rodzinne rejony (~600km w jedną stronę)
- kilka razy w roku losowy wyjazd (za miesiąc kraków)

= Własne potrzeby
Wygoda jazdy! Najważniejszy punkt. Fajnie byłoby mieć możliwość przewiezienia dwóch rowerów ale to bardzo poboczny wątek.

Od jakiegoś czasu jestem na etapie wsiadania za kierownicę każdego auta, które zgarnę coby sprawdzić czy mógłbym nim jeździć. Nie wyobrażam sobie w tym momencie kompromisu w kwestii wygody jazdy = wyprostowany z dobrą widocznością bez zginania się w pół żeby nie przywalić głową przy wysiadaniu. Z wszystkie rady z góry dzięki :D
Sztormiks
Obserwowany

Re: Auto dla wysokiego

11 Sie 2019, 10:01

Może Vectra C?
Tutaj masz nawet dwie pod nosem:
https://www.olx.pl/oferta/opel-vectra-c ... 1e9610733f - na tablicach z mojego miasta tylko to są dość świeże tablice.
https://www.olx.pl/oferta/opel-vectra-k ... 1e9610733f - tylko ta liczba wyświetleń :shock:

Możesz jeszcze popatrzeć na Zafire B tylko ten budżet to tak na styk.
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-zafi ... CkGdS.html?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Sie 2019, 12:30

Myślę, że należałoby skupić się na nadwoziu typu van- Zafira, Touran.
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Sie 2019, 21:57

Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Sie 2019, 22:48

Zafira B, scenic III, mazda 5 i kilka innych przetestowane. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie jestem zbyt wybredny i nie powinienem przyzwyczaić się do bardziej "leżącej" pozycji. Touran i inne sprawdzę niedługo
Sztormiks
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus Design Dome: gdzie technologia spotyka tradycję Lexus Design Dome: gdzie technologia spotyka tradycję
    W mieście Toyota City, w japońskiej prefekturze Aichi, znajduje się studio designu Lexus Design Dome, odpowiedzialne za wszystkie kreatywne procesy Lexusa. Tutaj Lexus prowadzi wszystkie etapy projektowania auta – od ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•