Auto do 10,000 - trasy po 100km.

21 Sie 2018, 13:25

Cześć wszystkim,
Poszukuję samochodu do 10 tysięcy, najlepiej jakby był trochę taniej np. 9k żeby w niego już na start zainwestować (wiadomo, albo ubezpieczenie albo wymiana filtrów i oleju i tak dalej). Jeśli byłoby coś ciekawego jestem w stanie dopłacić do tych 10 tysięcy.
Generalnie problemu by nie było z wyborem, tylko planuję robić po 1500km miesięcznie minimum. Chcę dojeżdżać do pracy 50km z mojego miasta a potem wrócić. Zastanawiam się nad LPG, wiadomo byłoby najoszczędniej, zwykła benzyna odpada, zjedzą mnie koszty. Myślałem też nad dieslem ale nie mogę się do niego przekonać, boję się o koszty eksploatacji - chyba że ktoś mnie do niego przekona. :)
Z samochodów które mnie zaciekawiły to Accord VI, Toledo 2, Leon lub Astra G? Ewentualnie Peugeot 307, ale nie wiem jak silniki lubią się z gazem.
Nie ma sensu daleko jechać po samochód, także jakieś 100km maksymalnie od miejscowości Olsztyn jestem w stanie dojechać. Niestety ale w tym rejonie z samochodami jest słabo :angry:
Ktoś mógłby podpowiedzieć czego szukać i czy te auta które wymieniłem są w porządku? Ewentualnie jakie silniki patrzeć?
Pozdrawiam.
yoshihere
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Sie 2018, 13:28

yoshihere napisał(a):Poszukuję samochodu do 10 tysięcy, najlepiej jakby był trochę taniej np. 9k żeby w niego już na start zainwestować (wiadomo, albo ubezpieczenie albo wymiana filtrów i oleju i tak dalej)


Jak masz 10k na wszystko, włącznie z opłatami, serwisem i naprawami to nie szukasz auta za 9k, a maksymalnie za 7,5k.

I taki budżet już sporo zmienia, bo przy 7k to możesz zapomnieć o Leonie na którego warto wydać kasę (a 1.4 czy 1.6 w wersji bieda nie są warte zakupu).

Miałeś kiedyś auto i OC? Bo jeśli nie to samo ubezpieczenie Ci wyjdzie z 2000 zł.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sie 2018, 13:31

Samochód mam, chcę zmienić ze względu właśnie na wysokie spalanie w trasie. Mam zresztą współwłaściciela z pełnymi zniżkami, także z ubezpieczeniem na spokojnie.
yoshihere
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Sie 2018, 13:36

To jak chcesz zredukować koszty (utrzymanie auta to nie tylko paliwo, ale także części) to nie pakowałbym się w segment powyżej C. No chyba że akceptujesz nieco droższe utrzymanie to Accord, 406, Mondeo itp itd będą ok, ale chyba nie po to się zmienia auto na "tańsze".

Wgl czym teraz jeździsz? OD tego trzeba zacząć.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sie 2018, 13:38

Aktualnie posiadam VW Polo 3 z silnikiem 1.4 - w mieście pali jak smok, na trasie można nim trochę zejść ze spalania, ale raczej szukałbym czegoś większego. Choć większego to złe słowo, bo np. hatchbacka też akceptuję, ale 1.4 to średni wybór. Będą jeździć maksymalnie dwie osoby, a miejsca też dużo nie potrzebuję z tyłu. Oczywiście, zdaje sobie sprawę że utrzymanie to nie tylko paliwo ale również i części.
yoshihere
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Sie 2018, 13:49

Polo z 1.4 pali po mieście jak smok? To może warto go naprawić?

1.4 w polo pali dużo, ale Accord segmentu D z dużą benzyną będzie palić mało - rzeczywiście :D

W trasie ok, takie Polo się męczyło i nie było wygodne, mogło spalić dużo i im większy silnik tym lepiej, ale nie sądzę by jakikolwiek z Twoich wymienionych samochodów palił mniej.

Zostań przy segmencie C, szukaj Golfów, Astr, 307 też będzie ok. Silniki 1.6-1.8 (nie ma znaczącej różnicy w spalaniu tym bardziej przy LPG).

Tylko problem z budżetem. Za 7-8k nie wyrwiesz fajnego Leona, ale za 9-10k już spokojnie. Tylko zastanów się czy jest sens, bo to auto identyczne jak Golf czy A3 ale z inną blachą i przez to sporo droższe.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sie 2018, 13:56

Nad A3 się zastanawiałem też, samochód nie głupi jeśli trafi się ładna i zadbana sztuka :)
Nie kwestia naprawy a po prostu samochód lubi wziąć trochę paliwa w mieście, choć i tak staram się jeździć w miarę oszczędnie. W trasie szczególnie. Zresztą, inwestycje w trupa teraz to bezsensu, szczególnie że i tak chcę kupić coś nowszego, co będzie miało chociaż klimatyzację i będzie trochę szybsze na trasie.
yoshihere
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Sie 2018, 14:03

Ale ja nadal czegoś nie rozumiem. Ile Tobie pali po mieście? 9-10 litrów? Więcej?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sie 2018, 14:16

Ja też nie rozumiem po co drążyć temat tego spalania po mieście polówki, skoro chce ją zmienić. Nie wiem ile dokładnie spala, bo jeżdżę w cyklu mieszanym, raz po mieście, raz na obrzeżach, na pełnym baku (45l bodajże) przejadę z 650km, więc te 7l spala. Jakbym po samym mieście jeździł to z 8-9l na pewno, ale takiej sytuacji nie było nigdy, bo nie jeżdżę tylko po mieście, więc nie jestem w stanie tego sprawdzić. Koszt paliwa zatem to 225zł na cały bak. Jeśli bym nim jeździł w trasy po 1500km w ciągu miesiąca to jest jakieś 450zł. Generalnie chodzi mi o zmianę samochodu na trochę bardziej komfortowy (klimatyzacja i tak dalej), na pewno szybszy (1.4 w trasie trzeba mocno cisnąć żeby jechał, a wtedy właśnie najwięcej pali), nieco nowszy no i żeby mniej palił, dlatego szukam czegoś w gazie ewentualnie dieslu. Mylę się?
yoshihere
Nowicjusz
 
Posty: 5