Auto do 10k dla żony

13 Maj 2020, 12:52

Może zamiast zakładać nowego tematu to zapytam tutaj :) Pierwsze autko dla żony. Ważne, żeby był ISOFIX i do bagażnika zmieścił się wózek. Jazda głownie po małym mieście + przelot między miastami maks. 30 km w jedną stronę, dlatego myślę o benzynie lub benzynie z założonym gazem. Chcę kupić auto za maks. 10 tysięcy. Pochodzę z woj. lubuskiego, więc rozważam też kupno u zachodniego sąsiada.

Myślę o czymś z segmentu B/C. Kombi może być za duże, więc skłaniam się ku Hatchbackowi. Na jakie auta polować? Fabia? Mazda 3? Ibiza? Polo?

Auto raczej na krótszy okres czasu. Jak żona się wprawi w jazdę to plan jest kupić coś nowszego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady.
Ostatnio edytowany przez mike, 13 Maj 2020, 19:41, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Lepszym wyjściem był nowy temat. W poprzednim mógł powstać miszmasz ;)
raf217
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 12 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

14 Maj 2020, 06:39

Ten wózek to spacerówka czy gondola ? Pytam, bo może się okazać, że hatchback będzie miał za mały kufer.

Lepiej skup poszukiwania na segmencie C:

- Peugeot 307 1.6
-Citroen C4 I
- Ford Focus II 1.6
- Seat Leon I 1.6
-Toyota Corolla 1.4/1.6

Ew. z "wyższych":
- Opel Meriva
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

14 Maj 2020, 09:44

Wózek gondola. Miesiąc go wybieraliśmy, żeby składał się w miarę kompaktowo :D Myślałem o 307, ale żona coś kręci, że duże auto.
raf217
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 12 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...