Auto do 14000 zł

13 Mar 2018, 12:19

Witam. Do zakupu auta mam jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy, ale już teraz mam mętlik w głowie. Obecnie jeżdżę Peugeot 406 v6 3.0 benzyna LPG. Chcę kupić coś małego z silnikiem 1.4, 1.6. Benzyna. Chodzi mi o samochód, który będzie stosunkowo mało awaryjny i miał w miarę tanie części. Przeglądałem to forum, masę samochodów, głównie skupiam się na Peugeot 207, albo Fiat Grande Punto. Różne opinie jednak czytałem o tych samochodach, podobno w 207 jak się uszkodzi jakas cześć w samochodzie to trzeba pół samochodu wymieniać bo wszystko jest ze sobą połączone. Z drugiej strony Grande Punto podobno ma problemy z układem kierowniczym drogim w naprawie. Prosiłbym o opinię i może podanie przykładów innych samochodów.
Colossus91
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Peugeot 406

13 Mar 2018, 12:24

Bez przesady, 207 i GP to jedne z najtańszych aut w utrzymaniu. Tak, przekładnia może się zepsuć, tak samo jak w Twoim 3.0 V6 może polecieć skrzynia. To są auta, wszystko z czasem się zepsuje.

Typy masz dobre. Do tego możesz dorzucić jakieś Clio, Fiestę itp.
Może coś z segmentu C? Dobrze Ci się będzie siedzieć w takim 207? Ja np. mimo małych rozmiarów dostaję padaczki gdy wsiadam do Corsy, po prostu nie czuję się pewnie ani bezpiecznie, taka jazda męczy. Więc się przymierz, bo z 406 będzie "trochę" różnicy. Z większych aut masz Focusa, Astrę itp.

Mała rada. Nie skupiaj się na mikro silnikach, bo palą tyle co większe, nie jadą i się męczą. 1.4/1.6 to będzie właśnie optimum w takich autach (poniżej 90 koni bym nie schodził, tym bardziej jeśli obecnie jeździsz V6).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Mar 2018, 12:30

Obecne v6 to samochód który można powiedzieć musiałem kupić na szybko, normalnie w życiu nie kupiłbym 3 litrowego samochodu. Części do tego samochodu to tragedia. Sprzęgło 1000zl, rozrząd 1100. Plus wymiana oczywiście. Jestem świadomy tego, że jak przejdę na 207 albo Grande Punto to części na pewno będą tańsze.

Czasami zdarza mi się jeździć Fiatem Pandą. No miejsca tam jakoś dużo nie ma, chociaż podobno Grande Punto ma dość sporo miejsca. Jestem wysoki bo mam ponad 190cm, chociaż czytałem że ludzie z takim wzrostem w 207 też dają radę.
Colossus91
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Peugeot 406