Auto do 2000-2500.Co wybrać?

25 Maj 2009, 14:08

Witam,to mój pierwszy post na tym forum.No więc jestem biednym studentem i potrzebuje taniego w eksploatacji samochodu,myślę że instalacja LPG byłaby na miejscu,części również jak najtańsze. Za jakimi markami i modelami mam się rozglądać? Czy gaz jest rozsądnym wyjściem? Najbardziej podobają mi się Sedany i Coupe.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek.
hofiman
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Suwałki

25 Maj 2009, 14:25

czytajac twoje wymagania na przod wysunelo mi sie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ale dorzuce tez pare
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Maj 2009, 15:25

polecam forda sierrę
mialem kilka takich samochodów i jest to zaje..samochód
jednym z najbardziej udanych silnikow był 2.0 dohc efi (i tu ciekawostka 8v) z dużym momentem 171 NM przy 2500 obr/min !!!! z LPG spisywał się świetnie

ford dawał taki wypas gdzie nie znajdziesz w żadnym innym aucie z tamtych lat
w wersji ghia w standardzie była grzana przednia szyba i tylna, komputer pokładowy, el. szyby, el. lusterka, el. szyberdach, wspomaganie, centralny, czesto były wersje z klimą,

dodatkowo mocny silnik , napęd na tył, 10s do setki ,szpera się trafiała sprawiało że auto daje dużo frajdy z jazdy ,

do minusów to tylko słabsze blachy wiadomo...ford

ale w tej cenie powinieneś znaleźć dobry egzemplarz

no i sportowe tradycje sierry .... w wersji cosworth ech..... :mrgreen:

wersje nadwozia też masz duży wybór bo są sedany, coupe, hb, combi,
andrewb25
 

25 Maj 2009, 18:45

wielkie dzięki. Do gustu przypadła mi zwłaszca ta sierra i suzuki swift
pozdrawiam
hofiman
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Suwałki

25 Maj 2009, 20:27

nie kupuj nic za 2500 zl ! no chyba ze chcesz to naprawiac ciagle i tracic pieniadze.. za ta kwote nawet sie nie rozgladaj za autem.. jesli cos kupisz - wspomnisz moje slowa i bedziesz zalowal..
moja rada ? - wakacje tuz tuz....

pozdrawiam
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

25 Maj 2009, 20:30

dawid551 napisał(a):nie kupuj nic za 2500 zl ! no chyba ze chcesz to naprawiac ciagle i tracic pieniadze.. za ta kwote nawet sie nie rozgladaj za autem.. jesli cos kupisz - wspomnisz moje slowa i bedziesz zalowal..
moja rada ? - wakacje tuz tuz....

pozdrawiam


Masz 100% racji, jedyne co można za tą kwotę to takie małe stare popierdułki jednak w nich też będzie non stop coś lecieć.. to coś może i kosztować 5-100 zł za część ale lubisz grzebać non stop?

Oczywiście jak ktoś nie ma więcej i zanosi się że nie będzie miał to nie ma wyboru, jednak w tej kwocie to tylko Fiaciki czy jakieś starsze Daweoo.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 5.0 V8 2UR-GSE - Lexus
    Silniki samochodów luksusowej japońskiej marki słyną z doskonałej kultury pracy, niezawodności i znakomitych osiągów. Jednak prawdziwą dumą Lexusa jest 2UR-GSE – pięciolitrowy, wolnossący silnik V8, napędzający ...

25 Maj 2009, 21:48

Użytkuję cytrynę. Niestety, jak to stary samochód dość awaryjna, teraz poszła uszczelka pod głowicą co jest jednoznaczne z wyrokiem śmierci dla mojej cytrynki, bo nie opyla mi się jej naprawiać, ale ty może trafisz troszkę lepiej.

Np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A to już cos dla ciebie, tanie, lpg, nieźle wygląda, opis też pozytywny...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z FARTEM
mcj
Początkujący
 
Posty: 51
Miejscowość: bydgoszcz

26 Maj 2009, 12:05

witam... Ja też jestem studentem i jeżdżę vectra A 90' 2.0 8V. Powiem ci że jestem z tego auta bardzo zadowolony. Tylko trzeba znaleźć w miarę dobry egzemplarz żeby nie był mocno zgnity. Ja osobiście miałem sam możliwość zakonserwowania tego auta w garażu za około 300zł (razem z wymianą progów) i teraz jest OK. części nie są takie drogie a ten silnik w gazie przy spokojnej jeździe średnio 110km/h pali mi 7 litrów na 100km gazu.
pozdrawiam
mareczek11400
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Białystok

26 Maj 2009, 17:26

mareczek11400 napisał(a): przy spokojnej jeździe średnio 110km/h pali mi 7 litrów na 100km gazu.
pozdrawiam


we wszystko uwierzę ale w spalanie to nie mam vento z motorem 2.0 (8v) + LPG i pali mi 10,5 l /100 km (LPG), instalacja wyregulowana jak szwajcarski zegarek, motor w świetnej kondycji, jeżdżę tak do 120 km/h i do 3-3,5 tys obr.

7 litrów lpg to paliło kumplowi uno z silnikiem 1.0

u ciebie też powinno być podobne spalanie gdyż waga pojazdów jest podobna
no chyba że mu tak przykręciłeś śrubę że zawory już dawno wypalone :twisted:
andrewb25
 

26 Maj 2009, 18:47

no widzisz ale napisales ze miałeś 3-3,5tys obrotów. Ja jechałem relaksie i miałem 2-2,5tys obrotów. może to dlatego. chociaz nie ukrywam ze tez byłem w szoku. W tym aucie mi sie podoba że ma długą skrzynię. Ale przy takiej normalnej jeździe w trasie i tak max 8-9l gazu mi paliła. A teraz jechałem z Białegostoku do Gdańska i mnie miło zaskoczyło moje autko (jeszcze cena gazu była 1.50zł :))
mareczek11400
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Białystok

26 Maj 2009, 19:06

mareczek11400 przyjmując, że Twoja vectra pali 7L LPG (śmiech na sali - bez obrazy) to i tak jadąć 110 km/h nie masz 2000-2500 obrotow, z tego co się orientuję masz okolo 3000-3100, a wiec malo ekonomiczna jazda..
Moja primera 1.8 16v pali 11-12 l LPG gdy jade 110-120 na 5 biegu .. Byc moze masz mniej, ale nie 7
pozdrawiam
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

26 Maj 2009, 19:34

mareczek11400 napisał(a):przy spokojnej jeździe średnio 110km/h pali mi 7 litrów na 100km gazu.
pozdrawiam


[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 20:35 ]
mareczek11400 napisał(a): Ale przy takiej normalnej jeździe w trasie i tak max 8-9l gazu mi paliła.


to w końcu ile ci pali :roll:

a jak jeździsz 2-2,5 tys obr to silnik skończysz bo go mulisz i nagar się tylko robi
zdrowiej jest jak silnik oddycha pełną piersią :twisted: :mrgreen:
andrewb25