Auto do 20tys. Kombi/sedan

28 Lis 2021, 18:52

silnik jak silnik, trochę sobie lubi oleju chlupnąć, mało nie pali bo to nie najnowsza technologia
generalnie jeśli w przypadku a4 nie kupisz konfiguracji 1.8T+quattro to w ogóle nie ma sensu tego modelu brać pod uwagę
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Lis 2021, 19:02

Franc a bez quattro? Czy quattro nie jest droższe w eksploatacji?
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

28 Lis 2021, 20:05

Teoretycznie jest, większe opory = większe spalanie + trochę elementów, które potencjalnie mogą paść. Do tego kwestia pilnowania zużycia opon a nie dla wszystkich jest to oczywiste :mrgreen:

Pawko1 napisał(a):Franc a bez quattro?


Tylko po co kupować a4 bez quattro? Ten napęd jest największą zaletą tego samochodu bo niewiele jest popularnych sedanów ze stałym 4x4. Jeśli ci na nim nie zależy i miałbyś kupić ośkę to nie ma sensu przepłacać za znaczek w starym gruzie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Lis 2021, 15:30

No z quattro by było też fajnie tylko że wtedy i kwota zakupu auta pójdzie w górę
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

29 Lis 2021, 17:30

ferrari 348 też byłoby fajne ale kwota zakupu również pójdzie w górę

pomyśl czego potrzebujesz i jak się ma do tego przepłacanie za coś co prawdopodobnie jest zupełnie zbędne
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Lis 2021, 17:58

Po postach wydaję mi się, że wystarczy Ci fwd. Pytanie czy warto dawać <20 tys za a4 b6 z 1.8t..
Gość114260
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW xActivity 2003
    BMW xActivity, ten koncepcyjny SAV demonstruje połączenie w konstrukcji jednego pojazdu sportowej dynamiki jezdnej oraz przyjemności z podróżowania z otwartym dachem. BMW xActivity, zaprojektowane jako "kabriolet o ...

01 Gru 2021, 19:04

quel napisał(a): Pytanie czy warto dawać <20 tys za a4 b6 z 1.8t..


A co byś proponował skoro nie b6. Zastanawiałem się również nad fordem mondeo 2.0 145KM
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

01 Gru 2021, 19:59

Mondeo mk4 (kupić benzyniaka w dobrym stanie nie będzie łatwo za 20k) to nie jest konkurencja dla tak starego audi. To a4b6 możesz raczej z oplem astrą j porównywać albo focusem
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Gru 2021, 20:01

Zależy czego szukasz, Mondeo będzie mieć skrajnie inna charakterystyka, nie ma turbo, dużo słabszy moment, w Audi ile tam? z 250 niutów, Mondeo mniej koni
Taki powiedziałby zdroworozsądkowy wybór, auto dla kogoś kto nie potrzebuje cudów a chce coś większego, ale przyjemność z jazdy lepsza w Audi.
No i Mondeo mk3 czy mk4?
Jeremias
Początkujący
 
Posty: 92

01 Gru 2021, 22:01

Mk4. Ogłoszeń mk4 benzyna kombi jest sporo na internecie. Jak że stanem? Nie wiem bo nie jeździłem jeszcze oglądać jak na razie odwiedzialem komisy żeby się przymierzyć jednak w żadnym Forda takiego nie spotkałem same diesle. Audi w sumie też było mało. Większość jest wystawiane przez osoby prywatne. Znalazłem za to w komisach kilka sztuk BMW e91 z silnikami 1.8, 2.0 jednak z tego co wiem to ryzykowny zakup zwłaszcza w takiej cenie. Z takich kombi no to były jeszcze Volvo v50 czy focusy.A może wy możecie mi polecić jeszcze jakieś auto? Jestem otwarty na każda markę :)

A co sądzicie np. O tym ogłoszeniu?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

02 Gru 2021, 07:45

Auto jak auto, trzeba obejrzeć. Na pewno masz 18800, zarejestruj, zapłać oc, zrób pakiet startowy, znając życie to opony na śmietnik i robi się pod 24 za auto, które zaraz będzie miało 18 lat. Oczywiście przy założeniu że nic nie będzie do zrobienia a to przy samochodzie z takim przebiegiem dość mało prawdopodobne. Jeśli jeszcze LPG będziesz chciał założyć to już w ogóle kosmos

To są samochody dla fanbojów marki, którzy się onanizują do znaczka
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Gru 2021, 11:00

No w sumie masz trochę racji. Ale ciężko też znaleźć młody samochód żeby nie miał jakiegoś małego silniczka albo żeby nie był zupełnie goły. W weekend jak znajdę czas pojadę obejrzeć mondeo macie jakieś rady?
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

03 Gru 2021, 14:30

Ale jaki ty chcesz "młody" samochód kupić za 20k? Nie masz kasy na auta z ery downsizingu, chyba, że na jakiś segment A/B. Kwestii "golasów" nie będę komentował, ludzie szukają uj wie czego a korzystają z elektrycznej szyby kierowcy, klimatyzacji i radia.

Obejrzyj mondeo i pomyśl czy potrzebujesz tak dużego auta.
Osobiście mając 20k i szukając czegoś pokroju a4 zwróciłbym uwagę przede wszystkim na volvo v50/s40. W miarę wygodne, fajnie wykonane auta. Silnik 2.0 masz ten sam co w mondeo (bo to konstrukcja forda) a do tego możliwość kupna świetnego 2.4 (i to pod lpg najlepsze wyjście). Wybitnie się nie psuje, części powszechnie dostępne w dobrej kasie bo jest to konstrukcja bliźniacza do focusa. Przy okazji kupisz parę lat młodsze niż audi
Jakiś randomowy link [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Alternatywnie pomyślałbym o vectrze c albo avensisie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Gru 2021, 17:25

No ok za cenę tego Volvo które wrzuciłeś to bym też kupił mondeo z 2010
Pawko1
Nowicjusz
 
Posty: 17

03 Gru 2021, 17:53

Tak samo jakbyś mógł kupić audi a6 czy niewiele starsze a8/7er. Tylko co z tego? Volvo z 2010 za te 24k będzie w bardzo dobrym stanie a przy mondeo kręcisz się wśród najtańszych egzemplarzy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km