Auto do 22tys

13 Kwi 2020, 14:20

Jak w temacie chcę kupić samochód.Chciałbym zamknąć się w budżecie 22tys.Ewentualnie mógłbym dołożyć max z 1000zł gydby było trzeba.
Moje typy samochódów to:
Renault megane 3 coupe,hatchbak
Lancia delta 3
Seat leon II po liftingu
Citroen c4 I z końcówki produkcji tj.2010rok.
Fiat bravo II lub volsvagen golf VI? lub chevrolet cruze
myślicie ,że to dobre typy? Intersuję mnie auto w benzynie.Może to być obojętnie jaki silnik .Wszystkie mi w jakimś stopniu się podobają i nie wiem który wybrać. Jakieś rady opinie?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

13 Kwi 2020, 17:35

coupe34 napisał(a):Może to być obojętnie jaki silnik .Wszystkie mi w jakimś stopniu się podobają i nie wiem który wybrać. Jakieś rady opinie?


Szukasz czegoś taniego i bezawaryjnego w eksploatacji? czy chciałbyś minimum dynamiki?

Leon II 1.6 MPI - ok
Megane III 1.6 ok, w tym budżecie raczej 5-drzwi niż coupe
Delta/Bravo 1.4T - ok, chociaż ze względu na popularność skłaniałbym się ku Bravo
Golf - w tym budżecie raczej V-ka z 1.6 MPI
Cruze - raczej nie warto w tym budżecie, 1.6 słabawe i dużo spali w tym aucie (duża nadwaga)
C4 - raczej nie ma sensu dawać 20 tys. za to auto (chyba, że wchodziłby w grę diesel)

Możesz jeszcze zerknąć na Octavię II (1.6 MPI), Focusa Mk2 (1.6), Mazdę 3 II (1.6).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Kwi 2020, 18:07

hmm akurat Ford focus,wgl.mi nie podchodzi.Wolałbym już jeździć citroenem c4 I w wersji exclusive z 2010. niż takim fordem.
Wiadomo chciałbym aby auto było jak najmniej awaryjne . I jeżeli chodzi o dynamikę jazdy.Hmm nie zależy mi na jakiejś szybkiej jaździe.Dlatego napisałem silnik,może być obojętnie jaki.
Podoba mi się renaul megane III od dłuższego czasu i chciałbym taką kupić wersjja 3d lub 5d .W ogłoszeniach w tym budżecie są , dostępne obie wersje.Budźet mam do 23 tys.na kupno.Przyznam się ,że ostatnio wpadł mi w oko też ten chevrolet cruze i tu podoba mi się jako nieliczny wersja sedan jak i hatchbak. No i ta lancia delta.Te modele obstawiam jaką priotyty w szukaniu. A pozostałe samochody które wymieniłem, są ok,ale konstrukcyjnie taki leon II odbiega od chervroleta czy też od megane 3..

Megane III 1.6 ok, w tym budżecie raczej 5-drzwi niż coupe
Golf - w tym budżecie raczej V-ka z 1.6 MPI Cruze - raczej nie warto w tym budżecie, 1.6 słabawe i dużo spali w tym aucie (duża nadwaga)

To powiedzmy od jakiej ceny mógłbym zacząć szukać takie samochody? Bo w ogłoszeniach widzę ,widnieją oferty.
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

13 Kwi 2020, 19:22

Jak nieco pociągniesz budżet to na Golfa VI może da radę
np
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Kwi 2020, 15:29

Sytuacja zmusza mnie coraz bardziej do kupna samochodu.Postanowiłem wybrać między 3 modelami
1) Renault megane 3 hatchbak lub coupe benzyna
2) chevrolete cruze hatchbak lub sedan
3) bmw seria 1 benzyna
Samochód być może będzie mi służył na dojazdy do pracy około 27km w jedną stronę. Co byście wybrali a co odrzucili budżet jaki mogę przeznaczyć to 23tys na zakup.Dodatkowo mam trochę,ale nie dużo na rejestracje i podstawowe wymiany zaraz po zakpie,choć liczę,że nikt nie sprzeda mi za takie pieniądze dużej miny.Dodam,że auto będzie dla osoby która jest świerzą po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. I nigdy nie miała swojego pierwszego samochodu;p Które z tych aut będzie najmniej awaryjne, oraz części w miarę tanie? Opinie,sugestie?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

17 Kwi 2020, 16:03

coupe34 napisał(a):nikt nie sprzeda mi za takie pieniądze dużej miny


Cena nie ma znaczenia, minę możesz kupić za 5, 10 czy za 50 tysięcy.

BMW bym odrzucił, bo nie jest zbyt udane. Jeśli ma być to pierwsze auto to myślę, że w takim wypadku Cruze nie jest złą opcją, choć na pewno są lepsze auta. Megane 1.6 też będzie ok.

Popatrz jeszcze na tego Leona i Bravo, bo to dobre opcje w tym budżecie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niesprawne hamulce - plaga na polskich drogach
    Instytut Transportu Samochodowego zbadał popularne w Polsce płyny hamulcowe. Wyniki badań są zatrważające. Wiele z nich nie spełnia wymaganych norm. A polscy kierowcy często nie zwracają uwagi na to, co płynie w układach ...

17 Kwi 2020, 17:32

coupe34 napisał(a):Dodatkowo mam trochę,ale nie dużo na rejestracje i podstawowe wymiany zaraz po zakpie,choć liczę,że nikt nie sprzeda mi za takie pieniądze dużej miny.


Brzmi to tak jakby te 20 tys to był jakiś kosmiczny budżet na auto :mrgreen:
A prawda jest taka, że im drożej tym większą "minę" można trafić, droższe auto = potencjalnie większy zarobek
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Kwi 2020, 18:01

Tak, tylko w auta za 2 pensje przeważnie od wielu lat nikt nic nie wkłada, więc wątpie żeby przy aucie za 5 tys ktoś robił np przekładnie, sprzęgło, konserwacje lakiernicza, nowe opony, rozrząd, wszystkie płyny, zawieszenie + hamulce.

Więc zależy bo za większa kasę ale od prywatnej osoby dużo, dużo łatwiej kupić coś niż za grosze, ale od handlarza to może nie ma znaczenia
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Kwi 2020, 19:27

a myślisz że prywatni wyszstko robią? w d... mają ..jeżdżą aż się nie rozkraczy i wtedy dopiero coś robią...bo ich zmusiło...a jak koszty przewyższają wartość auta to do sprzedania takie perełki wtedy ..i masz od prywatnego ...i niby będzie zadbane...i znam wielu .. auta za 5, 10, 15, 20, czy 30 tys...nie ma znaczenia.
Oczywiście nie wszyscy tak robią

Do 90% aut używanych do każdego jest większa czy mniejsza dokładka... trzeba mieć wolne 3-4 tys żeby sobie zrobić rozrząd , kupić opony, wymienić filtry i olej i jeździć a nie płakać.

A kto tego nie zrozumie niech auta nie kupuje żadnego...albo salon
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

18 Kwi 2020, 07:46

Co sądzicie o tych samochodach?
1) ciekawy design nawet nie wiedziałem o tymhttps://www.otomoto.pl/oferta/ford-f ... CTbD2.html?
2)https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-180km-klimatron-zapraszamy-gwarancja-zakup-door-to-door-ID6CQeaN.html?
3)https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-1-8-ivtec-sport-2006-2007-bezwypadkowy-niski-przebieg-ID6CYneS.html?
coupe34
Początkujący
 
Posty: 69

18 Kwi 2020, 10:07

Super, same rodzynki z Niemiec... To ja raczej bym się zainteresował takimi egzemplarzami, np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002