Auto do 25k PLN, raczej segment C, diesel?

Auto do 25k PLN, raczej segment C, diesel?

06 Mar 2018, 21:34

Hej,
chcę kupić sobie auto do pracy, dojazd pod Warszawą, około 21 km w jedną stronę.
Nie jeżdzę za dużo więc nie chcę zbyt dużego (długiego) auta, nie będę czuł się w nim pewnie. W tym momencie mamy Hyundai I30 2008, 1.6 CRDI i potrzebujemy czegoś drugiego.
Z uwagi na długość dojazdów (często po ekspresówce) rozważam mocno diesla, mniejsze rachunki za benzynę.
Mimo wszystko chciałbym by autko jako tako się prezentowało, no i oczywiście było w miarę bezawaryjne (w sumie i tak kwestia egzemplarza).
Nie musi być demonem szybkości, ale na pewno w miarę energiczne, łatwo przyśpieszające (lepiej gdy ten manewr trwa krócej).
Jakieś ciekawe typy?
P.S. Nie chcę golfa bo jakoś mam na niego alergię. ;)
tomasi
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyundai I30
Silnik: 1.6 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Auto do 25k PLN, raczej segment C, diesel?

06 Mar 2018, 22:11

Focus 2 FL, S40, Astra H, Bravo,
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Typ: Kombi

Re: Auto do 25k PLN, raczej segment C, diesel?

06 Mar 2018, 22:31

Czyli generalnie to co obstawiałem.
Zbliżam się do Bravo. A co S40?

Generalnie, które z tych aut jest dosyć ciche w środku?

Jedna ważna rzecz, fajnie by był dosyć wysoki prześwit. Czy samemu o centymetr czy też dwa można podwyższyć? Np wymieniając sprężynę czy też podkładkę jakąś? Czy też szkoda zachodu?
tomasi
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyundai I30
Silnik: 1.6 crdi
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto? Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife. Lexus szykuje nowe auto?
    Lexus ponownie wykorzystuje częściowo zakamuflowany model LFA do testów na Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad czym pracują Japończycy? Czy to kolejna zapowiedź modelu LC F, czy po prostu próby ...
    Seat Ibiza 1,0 TSI o mocy 115 KM Seat Ibiza 1,0 TSI o mocy 115 KM
    Seat Ibiza w wersji wyposażonej w silnik benzynowy o pojemności 1 litra ma moc 115 KM. Jego średnie spalanie w tym przypadku to około 4,7 l/100 km, a przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 9,3 sekundy. Na liście wyposażenia niewymagającego ...

•