Raczej rodzinny do 22.000 PLN

06 Gru 2010, 09:55

Witam,
Chcemy kupić samochód, który spełniałby wymagania aż trzech użytkowników. Na początku był Mondeo (mk3) i chyba najdłużej się trzymał na liście, później mnie (młodemu kierowcy) wpadł w oko Focus II, (po drodze jeszcze gdzieś tam Vectra B i inne) jednak wszystko zaczęło się kiedy mama zobaczyła C-maxa (odkrywając nowy typ nadwozia:)). I tym razem znowu wysyp francuskich samochodów, o których to naczytałem się dosyć wiele, niekoniecznie pozytywnych opinii (Xsara/C4 Picasso, Scenic...). Natomiast w tej chwili sprawa stanęła na Peugeot'ie 307 SW/Break, do którego również technicznie nie jestem przekonany, ale dość mocno mi się podoba jego wygląd zewnętrzny, przestronność, solardach :) czy też rozwiązania z tylną kanapą (ew. III rzędem siedzeń), a wszystko to zamknięte w bardzo zgrabnych, odpowiednich rozmiarach.

Prosiłbym o króciutkie porady co do samochodów, które wymieniłem powyżej i oczywiście o propozycję czegoś nowego, podobnego. Dodam jeszcze, że istnieje możliwość kupna auta w Niemczech, bo tam często szukam tej 307'ki (na mobile.eu). Gdzie opłaci się kupić samochód ? Czy w Polsce od prywatnej osoby ?
Z góry dziękuję ślicznie za odpowiedzi, pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez palik369 06 Gru 2010, 10:10, edytowano w sumie 2 razy
palik369
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Panki, Śląskie

06 Gru 2010, 10:01

Nie pomyliłeś przypadkiem 308 z 307? - wnosze po cenie 22000 PLN
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

06 Gru 2010, 10:04

Tak, pomyliłem :) uff, wczoraj siedziałem 10h przed komputeram, już nie wiem ile powinien mieć kół. Ma być 307, dzięki.
Poprawię to w pośćie.
palik369
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Panki, Śląskie

06 Gru 2010, 12:04

Jak trzech użytkowników to w sumie spoko, zawsze ktos będzie miał czas jechać do serwisu. :mrgreen:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

06 Gru 2010, 20:11

Ford Mondeo to duży porządny samochód. C-Max to nic innego jak focus, tyle, że z inną karoserią :wink:

307 jest ok, trochę ciasno w środku, ale nie ma tragedii. Linia stylistyczna peugeota jest powalająca, więc kolejny plus.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Gru 2010, 13:33

Jestem użytkownikiem starszej wersji Forda i moge o nim pisac same pozytywne opinie,wiec domyślam sie,ze nowa wersja jest jeszcze lepsza. Na Twoim miejscu bez wątpienia wybrałbym Focusa,nie tylko ze względu na sentyment,ale takze na stan techniczny i wizualny.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy to nowe zawody dla właścicieli tylnonapędowego coupe GT86 w wersjach rajdowych i wyścigowych, wyprodukowanych przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Mieszcząca się w Kolonii firma jest m.in. siedzibą ...
    Nocne przymrozki to zmora kierowców
    Nawet niewielkie przymrozki potrafią być zagrożeniem dla bezpieczeństwa jazdy. Zjawisko to może negatywnie wpływać na widoczność oraz zwiększać ryzyko poślizgu. Spadek temperatury powietrza poniżej zera może nagle skomplikować ...