Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"

10 Cze 2013, 13:03

Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany nagrodą dla "najbardziej innowacyjnej marki" w grupie produktów motoryzacyjnych. Zatem firma otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za innowacje po raz trzeci od 2010 roku i udało jej się obronić zeszłoroczną pozycję lidera.

Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"

Po wyrażeniu w lutym zeszłego roku wielu pozytywnych opinii na temat ADAM-a, Cascady i Mokki międzynarodowe jury przyznało Oplowi osiem kolejnych nagród: nowy, średniej wielkości kabriolet Cascada zachwycił sędziów materiałowym dachem wysokiej jakości i przemyślanym bagażnikiem, o czym świadczą wyróżnienia w kategoriach "wysoka jakość", "łatwość obsługi" i "funkcjonalność", z kolei aktywne układy zabezpieczeń zastosowane w tym modelu otrzymały wyróżnienie w kategorii "funkcjonalność". W przypadku foteli Opla, certyfikowanych przez AGR (stowarzyszenie lekarzy i terapeutów specjalizujących się w urazach kręgosłupa), doceniono ich wyjątkową ergonomię, a Zafira Tourer BiTurbo otrzymała nagrodę Plus X Award za "wysoką jakość", "konstrukcję" i "funkcjonalność". Oznacza to, że Opel w tegorocznej edycji nagrody Plus X Award zdobył łącznie 21 tytułów. Ponadto Cascada, Zafira Tourer BiTurbo oraz zastosowany w modelu ADAM bagażnik rowerowy FlexFix zostały uznane w swoich kategoriach za "najlepsze produkty roku 2013".

"Jesteśmy dumni, że eksperci przyznający nagrodę Plus X Award ponownie uznali nas za najbardziej innowacyjną markę", powiedział dyrektor ds. marketingu firmy Opel, Andreas Marx podczas gali zorganizowanej w New Yorker | DOCK.ONE. "Wynik ten to dowód, że nasze nowe modele i technologie wciąż budzą entuzjazm i pod każdym względem sprawdzają się w oczach ekspertów i naszych klientów."

Innowacyjne modele Opla
Spośród zalet Cascady, ponownego laureata nagrody Plus X Award, wyróżniono wysokiej jakości miękki dach, który można otwierać jednym naciśnięciem przycisku przy prędkości nawet 50 km/godz. w ciągu zaledwie 17 sekund, a także obsługiwać przy użyciu pilota. Dzięki temu lekkiemu, zajmującemu niewiele miejsca rozwiązaniu Cascada wyróżnia się wyjątkowo dużą przestrzenią bagażową. Pojemność bagażnika waha się od 280l przy złożonym dachu do 380l po jego rozłożeniu, dzięki czemu elegancki debiutant Opla zalicza się do liderów rynku kabrioletów pod względem efektywnego wykorzystania miejsca. W modelu tym można znaleźć wiele inteligentnych rozwiązań — aby zwiększyć przestrzeń bagażową lub ułatwić transport szczególnie długich obiektów, zastosowano system FlexFold pozwalający na elektryczne odblokowanie oparć tylnych siedzeń przy użyciu pilota i złożenie ich w proporcji 50:50. Zwiększa to przestrzeń bagażową do 750l i umożliwia przewożenie przedmiotów o długości ponad 180 centymetrów.

Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
POLECAMY Opel Cascada - efektowny kabriolet na każdą pogodę

Jury Plus X Award zwróciło także uwagę na zaawansowane układy zabezpieczeń Cascady. Obejmują one kamerę Opla drugiej generacji z ostrzeżeniami o odległości i zderzeniach, inteligentny adaptacyjny układ oświetlenia przedniego AFL+, a także kamerę cofania, układ ostrzegający o przeszkodach w martwym polu i asystenta parkowania. Eksperci szczególnie chwalili doskonałą jakość oraz ergonomiczne fotele oferowane przez Opla w niemal wszystkich modelach - od Cascady przez Astrę i Mokkę po Insignię - jak również w kompaktowych vanach - Merivie i Zafirze Tourer. W regulowanych fotelach zastosowano siłownik w dolnej części oparcia oraz przedłużane, regulowane pod kątem podparcie ud - rozwiązania te uzyskały świadectwo stowarzyszenia AGR za wyjątkową ergonomię.

POLECAMY Opel Zafira Tourer 1,6 CDTI najbardziej wydajny turbo diesel

Kolejnym laureatem nagrody Plus X Award jest Opel Zafira Tourer 2.0 BiTurbo CDTI 143 kW/195 KM z technologią Start/Stop - najszybszy na rynku siedmiomiejscowy kompaktowy van z silnikiem wysokoprężnym. Łączy on znajomą elegancję i uniwersalność charakterystyczne dla Zafiry Tourer z doskonałymi osiągami. Dzięki dwulitrowemu silnikowi BiTurbo napędzana na przednią oś Zafira Tourer może rozpędzić się od zera do 100 km/godz. w ciągu zaledwie 8,9 sekundy i przyspiesza na piątym biegu od 80 do 120 km/godz. w 8,5 sekundy. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 218 km/godz. Mimo to Zafira Tourer zużywa zaledwie 5,6l oleju napędowego na 100 km i charakteryzuje się równie niskimi emisjami CO2 wynoszącymi 149 g/km — oznacza to, że silnik BiTurbo jest nie tylko niezwykle mocny, ale też wyjątkowo wydajny.

Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"

źródło: Opel
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3785
Zdjęcia: 13084
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

30 Cze 2013, 13:57

W składanym dachu to jedynie prędkość przy jakiej może być składany jest niezła, ale trwa to wieki. 9,5s tyle to zajmuje w Golfie Cabrio. Wiadomo, że elek.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Roadmap E - samochody elektryczne od Volkswagena
    "Roadmap E" koncern Volkswagen rozpoczyna największą w światowym przemyśle samochodowym ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Najpóźniej do 2030 roku Volkswagen dokona elektryfikacji całej oferty swoich ...
    Z której strony jest wlew paliwa?
    Jak sprawdzić nie wysiadając z samochodu z której strony mamy wlew paliwa? Jest to bardzo przydatne kiedy jeździmy różnymi samochodami i nie zawsze pamiętamy z której strony podjechać pod dystrybutor ...