Samochód dla rodziny do 18 - 22 tys zł. Raczej Benzyna plus gaz

09 Maj 2017, 07:06

Witam serdecznie

W przeciągu pół roku będę się przeprowadzać do większego miasta oraz urodzi mi się dziecko. Aktualnie robię około 600 - 700 km tygodniowo do pracy i w koło komina. Po przeprowadzeniu się ta sytuacja ulegnie zmianie, prawdopodobnie w niektóre weekendy będę jeździć na wieś (trasa około 100 km), na oko 250 - 300 km co dwa tygodnie.

Aktualnie jeżdżę Touranem z 2004 1,9 TDI. W przeciągu kolejnego pół roku chce zmienić samochód bo w mieście nie będzie mi potrzebny diesel (tak mi się wydaje) plus jakieś naprawy benzynowych jednostek są tańsze.

Czy waszym zdaniem jest to dobry wybór ? Może coś polecicie auta którymi jeździłem w ostatnich latach: Cordoba 98 1.9 TDI, Passat B5 1.9 TDI, Toledo II 1.9 TDI no i Touran.

Będę szukać auta do około 18 - 22 tysięcy minimum 2004 rok, od 100 Koni mechanicznych, samochód raczej z północy kraju (mieszkam w Pomorskim), fajnie by było jakieś kombi lub coś w stylu tourana, żeby nie było problemu sie spakowac na weekend z wózkiem. Aktualnie jestem zainteresowany Kia Ceed w kombi, Toyota Avensis, Corolla boję się troche przesiadki z grupy Volkswagena, nie jeździłem nigdy innymi samochodami, także nie wiem jak wygląda wykończenie tych aut itd.

Może możecie mi polecić jakieś modele?
Czy w mojej sytuacji warto przesiadać się na benzynę z diesla?
Czy według was warto skorzystać z autotesto?

Za bardzo sam nie wiem czego szukać, jestem otwarty na propozycje, na pierwszy rzut oka znalazłem te samochody:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szarytomi
Nowicjusz
 
Posty: 40
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 dCi 130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Maj 2017, 09:21

szarytomi napisał(a):Czy w mojej sytuacji warto przesiadać się na benzynę z diesla?


Powiem tak, na pewno nie ma sensu zmiana na kolejnego, nowszego diesla. Jeśli ten obecny jest sprawny, nie masz filtrów itp, wtryski po regeneracji, turbo, dwumasa i wkładać w niego więcej nie musisz, to ja bym jeździł dalej. A jeśli chcesz zmienić to benzyna + LPG będzie najlepszą opcją (tańszą niż obecnie i bez ryzyka z nowszym dieslem).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi przetestuje koncepcję centrum szybkiego ładowania
    Audi kontynuuje swoją transformację w kierunku dostawcy zrównoważonej mobilności segmentu premium. Do roku 2025 marka planuje zintensyfikować swoje działania, oferując szeroką gamę ponad 20 modeli z napędem w pełni ...